0
Nedelja 19.02.2017.
20:34

Gudurić razbio Partizan: Zvezdi "Žućkova levica"

Crvena zvezda je osvojila "Žućkovu levicu". U finalu Kupa Radivoja Koraća, crveno-beli su pobedili desetkovani Partizan - 74:64 i posle godinu dana vratili trofej u svojim vitrinama.

Tanjug
Trofej Kupa Radivoja Koraća ponovo se seli na Mali Kalemegdan

Bez Hečera, Marinkovića i Koprivice i trenera Džikića, crno-beli nisu uspeli da iznenade favorizovanu četu Dejana Radonjića, koja je igrala bez povređenih Dangubića i Voltersa. Meč je prelomljen krajem treće i početkom poslednje četvrtine, kada su Gudurić i Simonović odlepili crveno-bele na dvocifrenu prednost i do kraja susreta rutinski održali prednost.

Incident krajem treće četvrtine

U napetoj atmosferi, bilo je incidenata i to krajem treće četvrtine. Prvo su "delije" bacile topovski udar, a onda su "grobari" bacili baklju ka tribini gde su bili navijači Zvezde. Ipak, na kraju je meč priveden kraju u fer atmoferi.

Mladi bek Zvezde Marko Gudurić mučio se tokom čitave sezone, ali je u Nišu pokazao da se vraća u formu, kao i kapiten Luka Mitrović. Uz njih dvojicu, sjajan je bio Marko Simonović, a u finišu razigrao se Dion Tompson, koji nije dao nadu Partizanu.

Crno-beli su bili odlični u prvom poluvremenu, odlično su šutirali za tri poena. U nastavku, nedostajalo je snage, osim Novice Veličkovića, nije bilo raspoloćženog pojedinca. Kvalitet Zvezde i iskustvo igranja u Evroligi došlo je do izražaja u poslednjih 10 minuta.

Za MVP turnira u Nišu proglašen je Marko Gudurić, dok je prvi strelac Marko Simonović, Medalje su pobednicima predali predsednik KSS Predrag Danilović i potpredsednik Dejan Tomašević.

Marko Gudurić je postigao 18 poena. Isti broj poena imao je i Marko Simonović, odličnu rolu sa 16 poena i 6 uhvaćenih lopti imao Dion Tompson, dok je Luka Mitrović stao na 12.  U redovima Partizana najefikasniji je bio Adin Vrabac sa 12 poena, jednim više od Stefana Birčevića, dok je Novica Veličković meč završio sa 9.

40. minut - Jović stavlja tačku na trijufm crveno-belih.
38. minut - Tompson sjajan u finišu, zakucava, Zvezda na korak do trofeja  - 69:57. Vrabac smanjuje - 69:59. Veličković je dobio tehničku, crveno-belima "Žućkova levica".
37. minut - Tompson pogađa uz faul, Zvezda sve bliži trofeju - 67:57.
36. minut - Gordon pogađa trojku sa osam metara, Partizan se ne da - 64:57.
35. minut - Poeni Tompsona - 64:52.
34. minut - Gudurić ne da Partizanu da se vrati u igru - 59:49. Trojka Gudurića, Zvezda na +13 - 62:49. Crveno-beli blizu "Žućkove levice". Birčević vraća trojku - 62:52.
32. minut - Luković prekida seriju Zvezde - 57:49.
31. minut - Trojka Simonovića, Zvezda se odlepila na +8 - 55:47. Tompson pogađa, Zvezda na +10 - 57:47. Da li je ovom serijom 10:0 srpski šampion slomio otpor večitog rivala?
ČETVRTA ČETVRTINA - Jedan navijač je povređen na tribinama. Utakmica je nastavljena.

30. minut - Dženkins je završio meč zbog pet ličnih grešaka. Posle 30 minuta, vodi Zvezda - 52:47. Gudurić postiže trojku uz zvuk sirene za +5 - 52:47. Haos u dvorani. Lete baklje sa jedne na drugu stranu tribina.

28. minut - Simonović koš i faul, 15 poena krila crveno-belih, vodi Zvezda - 46:45.
26. minut - Tompson pogađa  - 44:43. Vrabac vraća prednost Zvezdi, igra se čvrsto, sa jakim odbranama - 44:45.
24. minut - Trojka Veličkovića - 42:43.
23. minut - Mitrović zakucava - 40:36. Smanjuje Ratkovica - 40:38. Mitrović drži Zvezdu u nastavku, Veličković siguran uispod koša - 42:40.
21. minut - Andrić pogađa - 36:36. Gudurić postiže prve poene u nastavku za Zvezdu - 38:36.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Trojka Simonovića od table, 36:34. 13 poena najboljeg igrača finala. Posle 20 minuta - 36:34.
19. minut - Birčević pogađa - 33:34.
17. minut - Vrabac šutira slobodna bacanja 2 od 7 - 29:32. Simonović postiže 10 poena, Zvezda posle dužeg vremena vodi u Nišu - 33:32. Čanak traži tajm-aut.
16. minut - Raspucao se Simonović - 28:31.
15. minut - Simonović pogađa trojku, posle praznih skoro pet minuta - 26:28. Veličković dobar u skoku - 26:31.
14. minut - Zvezda bez poena skoro četiri minuta. Pot povećava prednost Partizana - 23:28.
13. minut - Vrabac je promašio čak tri slobodna bacanja.
12. minut - Vrabac postiže poene uz faul Dženkinsa - 23:25.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Raspoloženi napadi u prvoj četvrtini, posle 10 minuta - 23:23.
9. minut - Prvi poeni Veličkovića. Trojka Jovića - 19:21.
8. minut - Druga trojka Andrića - 14:19. Tompson postiže prve poene - 16:19.
7. minut - Trojka Andrića, Partizan pravi seriju 10:0, Radonjić mora da traži tajm-aut. Osam poena kapitena Zvezde Mitrovića - 14:16.
6. minut - Vodi Partizan, prvi put na meču - 12:13.
5. minut - Trojka Birčevića, Partizan smanjuje - 12:11.
4. minut - Mitrović pogađa ispod koša - 10:4. Vrabac uzvrađa, koš i faul - 10:6. Mitrović raspoložen na startu - 12:6.
3. minut - Gordon postiže prve poene za crno-bele - 4:2. Gudurić pogađa trojku, uz faul, crveno-beli se odlepili na startu - 8:2.
2. minut - Mitrović, prvi poeni na meču, Zvezda vodi 2:0. Kuzmić - 4:0. Luković zakucava, smanjuje na 8:4.
1. minut - Utakmica je počela. Nervozno na startu u oba tabora.

"Čair" je krcat, naelektrisana atmosfera je, nadamo se samo da neće biti incidenata.

Crno-beli su u Nišu do sada igrali bez trenera Džikića, Vilijama Hečera, Vanje Marinkovića, Miloša Koprivice, koji imaju stomačni virus, dok s druge strane nema Nemanje Dangubića, a roviti su Milko Bjelica i Nejt Volters. Džikić neće voditi tim Partizana i u finalu.

U ovoj sezoni, večiti su se dva puta satali u ABA ligi, a rezultat je 1:1. Pre meča, navijači ova dva kluba sukobili su se u Bijeljini.