0
Četvrtak 26.01.2017.
17:59 >> 21:08h

Crveno-bela bajka nema kraja, pao i PAO u paklu "Pionira"

Crveno-beli ne staju, oni gaze, oni razbijaju velikane. Poslednji u nizu giganata koji je pao pred pulenima Dejana Radonjića je Panatinaikos. Crvena zvezda je u paklenom ambijentu "Pionira" slavila protiv zelenih iz Atine - 72:66. Bio je to 12 trijumf, a sedmi uzastopni u Evroligi i vrata četvrtfinala sada su širom otvorena za srpskog i regionalnog šampiona.

Tanjug
Stefan Jović u duelu sa Gejbrijelom iz Panatinaikosa

Ovo već nije izneneđanje, Zvezda je definitvno hit Evrolige. Ne znaju se granice ovog tima, Top 8 je veoma blizu, a kako crveno-belih igraju ove sezone, čuda su moguća. U krcatom "Pioniru" pobeđen je atinski velikan u uzbudljivom finišu. Odbrana crveno-belih je bila najbolja kada je bilo najpotrebnije, u finišu. Gosti su u poslednjih 10 minuta postigli samo 10 poena.

CRVENA ZVEZDA 72: Volters 5, Tompson 6, Mitrović 11, Lazić 5, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 6, Gudurić 4, Jović 7 (8 as), Kuzmić 10 (14 sk), Bjelica 5.

PANATINAIKOS 66: Singlton 5, Nikols, Rivers 12, Džejms 19, Focis, Papas, Feldin, Haralapulos, Gejbrijel 23, Đentile, Burusis 3, Kalates 2.

Kod rezultata 61:61, Simonovićeva trojka podigla je dvoranu na noge, dugo se rezultat nije menjao kod rezultatza 64:63. Kalates je promašio dva slobodan bacanja, a u finišu poenima Simonovića, Kuzmića i Dženkinsa, crveno-beli su prelomili meč i stigli do 12. trijumfa i zadržali peto mesto.

Posle šest minuta, svi su već upisali pobedu crveno-belima, kada je na semaforu pisalo 16:0. Nisu znali gosti gde se nalaze, a crven-beli su gazili. Međutim, grčki šampion se vratio u igru trojkama i maestralnom partijom Amerikanca Gejbrijela, koji je pogađao iz svih pozicija. Kada su se razigrali Rivers i Džejms, PAO je opasno pretio, ušlo se u neizvesnu završnicu, a tada je granitna odbrana čete Dejana Radonjića bila tas na vagi, i "Pionir" je bio u transu.

Sledeće nedelje, Zvezda dočekuje Anadolu Efes i ako slavi, pitanje ulaska u četverfinale je skoro završeno, a onda će se razmišljati o što boljoj poziciji pred plej-of.

Ova Zvezda može mnogo...

40. minut - Još 30 sekundi do kraja, Zvezda vodi 70:64. Zvezda je pobedila PAO, sedma uzastopna pobeda crveno-belih!
39. minut - Kuzmić pogađa posle promašaja Simonovića, 68:63. Još 94 sekundi do kraja. Kalates promašuje, Simonović pogađa, 70:63.
38. minut - Još dva i po minuta do kraja, drama u "Pioniru". Simonović povećava prednost sa linije slobodnih bacanja - 66:63.
37. minut - Kalates promašio oba slobodan bacanja. Nekoliko praznih minuta obe ekipe.
35. minut - Džejms iz teške situacije pogađa  - 64:63. Burusis je izašao iz igre zbog pete lične greške, šansa za centre crveno-belih da stignu do lakih poena ispod koša.
34. minut - Trojka Simonovića u pravi čas - 64:61.
33. minut - Zakucavanje Singltona - 59:61. Drama nas očekuje u finišu, Kuzmić izjednačuje - 61:61.
32. minut - Rivers pogađa trojku - 57:59. Poeni Gudurića - 59:59.
31. minut - Konačno, stao je i Gejbrijel.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Prvo vođstvo Panatinaikosa - 55:56. Volters pogađa. Pred poslednju četvrtinu - 57:56.
29. minut - Lazić ima 4 lične greške, Džejms smanjuje - 55:54.
28. minut - Kalates, prvi poeni - 55:52.
27. minut - Dženkins pogađa iz prodora. Prvi poeni Amerikanca iz igre - 52:50. Jović povećava prednost Zvezde - 54:50. Tompson opet polovičan sa linija slobodnih bacanja - 55:50.
25. minut - Opet Gejbrijel - 48:47. Tompson pogađa sa distance - 50:47. Gejbrijel je pogodio novu trojku, 23 poena. Tompson opet siguran ispod koša - 52:50. Zvezdi nisu pripisana dva poena. Zvidžuci u "Pioniru". Rezultat je 50:50.
24. minut - Burusis je dobio 4. ličnu grešku, mora na klupu.
23. minut - Neće šut ove večeri Simonovića. Prvo izjednačenje na meču, opet Gejbrijel - 42:42. Simonović vraća vođsvo domaćina - 44:42.
22. minut - Mitrović odličan, već 11 poena - 42:35. Opet Rivers, devet poena - 42:37. Gejbrijel već 13 poena - 42:39.
21. minut - Tompson postiže prvi poen na meču sa linije slobodnih bacanja - 40:33. PAO smanjuje poenima Riversa - 40:35.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Majstorija Jovića u poslednjoj sekundi druge četvrtine. Posle prvih 20 minuta, vodi Zvezda - 39:33. Posle 16:0 na startu, gosti su se vratili u igru trojkama.
19. minut - Džejms je stigao do 10 poena - 35:33. Lazić ispod koša poentira - 37:33.
18. minut - I Mitrović pogađa samo jednom sa linije slobodnih bacanja - 35:31.
17. minut - Džejms pogađa trojku, PAO na samo -2, 33:31. Kuzmić samo jednom siguran sa linije slobodnih bacanja - 34:31.
15. minut - Nova trojka gostiju - Burusis 33:28.
14. minut - Mitrović već osam poena, 33:25.
13. minut - Sada je Zvezda u seriji trojki, Lazić pogađa van 6,75 - opet dvocifrena prednost domaćina - 31:21. Gejbrijel najraspoloženiji kod gostiju - 31:25.
12. minut - Gudurić se upisao u strelce - 28:19. Rivers smanjuje - 28:21.
11. minut - I Singlton pogađa trojku, ali vraća Bjelica  - 23:17. Gejbrijel već ima 10 poena za zelene. Volters pogađa trojku - 26:19.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Posle prve četvrtine - 20:14. Vodila je Zvezda 16:0, ali se gosti vraćaju u igru trojkama.
9. minut - Pogađa trojku i Gejbrijel - 18:11.Još jedna trojka Gejbrijela - 18:14. PAO se vraća.
8. minut - Trojka i Riversa, 16:6. Gosti se vraćaju u igru. Gejbrijel zakucava, serija Atinjana  - 8:0, Radonjić mora daa traži tajm-aut. Dženkins sa linije slobodnih bacanja prekida seriju gostiju - 18:8.
7. minut - Prvi poen gostiju, trojka Džejmsa - 16:3.
6. minut - Gosti više od pet minuta bez poena, namerna lična greška Gejbrijela, Jović povećava prednost crveno-belih - 16:0.
5. minut - Fantastično zakucavanje Mitrovića - 13:0. Gosti ne znaju šta ih je snašlo.
4. minut - Simonović je iznudio faul, impresivan početak crveno-belih, vodi domaćin 11:0.
3. minut - Sjajan početak crveno-belih, Kuzmić dominira pod oba obruča. Koš i faul, Zvezda vodi 7:0, Paskval već mora da traži tajm-aut, posle dva i po minuta igre. Jović zakucava posle ukradene lopte - 9:0.
2. minut - Luka Mitrović - 4:0. Gosti loše šutiraju za tri poena na startu meča.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka crveno-belih: Jović, Dženkins, Simonović, Mitrović i Kuzmić. Prve poene na meču postiže Kuzmić - 2:0.
Tradicionalno, himna Evrolige se nije čula u "Pioniru" od zaglušujuće buke navijača.
Na 50 minuta do početka meča, "Pionir" je pun, nema igla gde da padne. Ulaznice su raspodate za 15 minuta.

Navijači crveno-belih ovo je pravi spektakl jer dolazi klub, čiji su navijači u pobratimskim odnosima sa priastalicama zagrebačkog Dinama, pa se očekuje pakao za goste. Sat pre početka meča, tribine su skoro popunjene, a ispod koša u parteru dominira zastava "Četnici sever" sa likom nekadašnjeg vođe "delija" Branislavom Zeljkovićem Zeljom.