0
Četvrtak 17.11.2016.
18:44 >> 21:22h

Zvezda trojkama razbila Armani: Blistavo veče Simonovića i Voltersa

Blistava igra crveno-belih pred 15.000 "delija" u "Areni". Crvena zvezda je ostvarila četvrtu pobedu u Evroligi. Pao je Armani iz Milana - 83:70. Ovim trijumfom, crveno-beli su se izjednačili sa italijanskim šampionom i ostali u trci za četvrtfinale evro elite. Fantastičan je bio Marko Simonović, najbolji igrač crveno-belih ove sezone, koji je dobio ovacije po završetku meča.

Tanjug
Raspoložen: Marko Simonović je opet dalekometnih hicima srušio rivala

Opet su crveno-beli pokazali da su ravnopravni rival sa svima, da ova ekipa može mnogo i ove sezone. Trojkama su izabranici Dejana Radonjića razbili odbranu gostiju iz Milana, dok je odbrana opet bila na zavidnom nivou.

OVDE pogledajte foto galeriju iz "Arene"!

Crveno-bele je odlepio u prvom poluvremenu razigrani Marko Simonović, koji je za pet minuta postigao čak četiri trojke u drugoj četvrtini. Gde je sjajno krilo Zvezde počeo, nastavio je u nastavku Stefan Jović sa dve trojke i Čarls Dženkins sa jednom i na startu treće četvrtine, domaćin je imao dvocifrenu prednost.

Do pet minuta pre kraja, držao se Armani, pretio, stizao na sedam, osam poena minusa, ali u finiše se razigrao Nejt Volters. Zvezdino pojačanje iz NBA odigralo je konačno na nivou očekivanja. Prvo trojkom za 66:53 je odlepio Zvezdu, a onda je sa nekoliko prodora i šuteva sa polu distnce i definitivno srušio snove izabranika Jasmina Repeše, koji osim solidnog Đentilea, nisu imali raspoloženog pojedinca.

Tanjug
Nebeski let Nemanja Dangubića

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Dangubić 7, Mitrović 2, Lazić 4, Simanić, Dobrić, Simonović 23, Dženkins 6, Gudurić 5, Jović 8, Kuzmić 6, Bjelica 8.

ARMANI MILANO: Meklin 3, Đentile 14, Hikman 4, Kalnietis 9, Raaduljica 8, Dragić 9, Mačvan 4, Paskolo, Ćinćarini, Sanders 4, Abas 8, Simon 7.

Zvezda i Armani imaju sada identični skor od četiri pobede i isto toliko poraza.

40. minut - Četvrta pobeda Zvezde u Evroligi. Kraj - 83:70!
39. minut - Već 11 poena Nejta Voltersa, najbolja partija pojačanja Zvezde. Simonović je postigao 23 poena, junak ppobede Zvezde.
37. minut - Malo opuštanje crveno-belih, gosti prilaze na -12, 72:60. Sjajn u finiši je Volters - 74:60.
36. minut - Simonović zakucava u kontri, Zvezda je ostvarila i četvrtu pobedu u Evroligi. Sjajna igra crveno-belih.
35.  minut - Trojka i Voltersa, prva na meču, maksimalnih +13 za domaće - 66:53.
34. minut - Lazić pogađa, 60:51. I Gudurić će imati tri slobodna bacanja, bek crveno-belih sva tri puta precizni, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost - 63:53.
33. minut - Prvi poeni Voltersa - 58:49.
32. minut - Fauliran Simonović u šutu za tri, pogađa dva, Zvezda na +9 - 56:47.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Posle 30 minuta - 54:46.
29. minut - Trojka Simonovića, peta, 17 poena krila Zvezde, domaćin opet ima dvocifrenu prednosrt  - 54:44. Sanders prekida mini seriju gostiju  - 54:46.
28. minut - Nekoliko loših minuta Zvezde bez koša, sreća po crveno-bele što gosti to ne koriste. Gudurić prekida prazan hod Zvezde sa linije slobodnih bacanja - 51:44.
27. minut - Dragić ne da Zvezdi da se odlepi - 49:42. Raduljica, šesti poen - 49:44.
25.  minut - Dangubić za +11 - 48:37. Dragić pogađa trojku, 48:40. Kuzmić pogađa uz tehničku Raduljice zbog foliranja. Ipak, ne važi poen Kuzmića.
24. minut - Zvezda nema odgovor na zonu gostiju, mali pad posle +11. Jović trojkom razbija zonu Armanija - 46:36.
22. minut - Trojka Jovića, Zvezda na +11 - 43:32. Raduljica prekida seriju domaćina - 43:34.
21. minut - Dženkins otvara treću deonicu trojkom - 40:32.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - 11 poena Đentilea, 37:32. Radonjić traži tajm-aut. Posle prvog poluvremena, vode crveno-beli - 37:32.
18. minut - Simonović dobija ovacije "delija", a Mačvan je na meti navijača Zvezde, prvi poeni Srbina za Milano - 32:27. Đentile je najbolji u redovima gostiju. Trojka i Dangubića - 37:30.
16. minut - Prvi poeni Dangubića - 32:25.
15. minut - Treća trojka Simonovića, 11 poena najboljeg igrača Zvezde u ovom meču. Posle treće i četvrta - 31:25. Simultanka srpskog reprezentativca, već 14 poena sjajnog krila Zvezde.
12. minut - Nova trojka Simonovića - 22:21, domaćin opet vodi. Kalnietis, koš i faul Gudurića, klackalica u "Areni" - 22:24.
11. minut - Prvi poeni Bjelice, trojka Simonovića, Zvezda pravi seriju 5:0, 19:19.
10. minut - Dobar početak Zvezde, ali su gosti m+bolje odigrali finiš, vode 19:14 posle prvih 10 minuta.
9. minut - Prvo vođstvo gostiju - 12:14. Đentile ima već šest poena.
7. minut - Jović prekida seriju Armanija - 12:10.
6. minut - Serija gostiju 6:0, izjednačnje - 10:10.
4. minut - Dobar početak Zvezde, nametnuli su domaćini svoj ritam igre, 10:4. Kumzić već 6 poena, Repeša traži tajm-aut.
"Kombank arena" nije puna, ali ima više od 15.000 gledalaca, pa se očekuje paklena atmosfera u najvećoj dvorani na Balkanu.

Četa Dejana Radonjića ima skor 3-4, a Milano ima 4-3. Zvezda juri trek drugi trijumf pred svojim navijačima. Pala je Barsa u "Areni", dok se Darušafaka i Baskonija slavili u Beogradu.