0
Petak 28.10.2016.
19:41 >> 22:51h

Zvezdi lekcija u Atini

Posle velike pobede u "Areni" protiv Barselone, košarkaši Crvene zvezde poklekli su u Atini. U dvorani "OAKA" Panatinaikos je lako preslišao četu Dejana Radonjića - 70:59, u četvrtom kolu Evrolige. Crveno-beli sada imaju skor 2-2 i u narednim mečevima lakši raspored.

Andrej Čukić - Vesti
Pad u "OAKA": Čarls Dženkins, Marko Gudurić i Luka Mitrović nisu se proslavili protiv Panatinaikosa

Za samo jednim rapsoloženim igračem, Ognjenom Kuzmićem, koji je imao impresivan dabl-dabl učinak od 15 poena i 15 skokova, Zvezda nije mogla više proitiv iskusnog, jakog Panatinaikosa, koji je ostvario treći trijumf u evro eliti.

Mlako su gosti ušli u meč, a domaćin je to iskoristio i već sredinom druge četvrtine rešio pitanje pobednika. Tada su crveno-beli bili razbijene, bez odbrane, bez ideje u napadu, a Kalates, Rivers i Gist nemilosrdno su punili koš srpskog šampiona. Polovinom druge četvrtine, PAO je imao +23 - 41:18.

U nastavku - otaljavanje posla domaćina. Zvezda se probudila tek u poslednjoj četvrtini, Volters, Dženkins i Bjelica napravili su seriju 12:2 početkom poslednje četvrtine. Zvezda je smanjila na 63:53, pet minuta pre kraja, Bjelica je promašio šut za smanjenje rezultata na samo osam poena. U sledećem napadu, Feldin je poenima srušio minimalnu nadu gostiju.

Amerikanac Volters je debitovao. Dobio je šansu, ubacio trojku sa velike udaljenost, imao jedan odličan prodora za koš i faul i sa osam poena ostavio solidan učinak za početak. Gudurić i Simonović, junaci pobede Zvezde nad Barsom, nisu imali šutersko veče i poraz je bio neminovan.

Sledeće nedelje u Beorgad stiže Baskonija, koja ima isti skor kao i Zvezda - 2:2.

PANATINAIKOS: Singlton, Nikols 6, Rivers 12, Bokoridis, P. Kalates, Focis, Papas, Feldin 7, Gist 17, Harambolus, Burusis 12, N. Kalates 16.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 4, Dženkins 8, Gudurić 3, Jović 3, Kuzmić 15 (15 sk), Bjelica 12.

printscreen eurolegue.net

40. minut - Kraj utakmice - 70:59. Laka pobeda zelenih iz Atine.
38. minut - PAO je ostvario treću pobedu, Zvezda zabeežila drugi poraz u Evroligi. Rivers pogađa trojku - 70:55.
36. minut - Feldin pogađa, 66:53.
35. minut - Trojka Bjelice - 61:50. Serija 9:0 gostiju. Kelates prekida seriju. Nova trojka Bjelice - 63:53.
34. minut - Zvezda nije iskorostila opuštanje domaćina, neće šut Simonovića za tri poena.
32. minut - Dženkins postiže novi poen, serija 6:0 gostiju, Paskval traži tajm-aut - 61:47.
31. minut - Nejt Volters upisuje nove poene, već osam - 61:43. Dženkins smanjuje prednost domaćina - 61:45.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Volters odličan u prodoru, solidan utisak je ostavio Zvezdin Amerikanac u trećoj četvrtini, već šest poena. Posle 30 minuta - 61:41.
27. minut - PAO ne da visoku prednost, ako se neko čudo ne dogodi, Zvezda će da pretrpi drugi poraz u Evroligi.
26. minut - Nejt Volters pogađa skoro sa centra, prvi poeni novog pleja Zvezde - 54:34.
24. minut - Domaćin dominira i u nastavku, opet +23 za PAO - 52:29. Kuzmić jedina svetla tačka kod crveno-belih.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Džejms Gist se u finišu druge čertvrtine opet razigrao, PAO na pragu pobede. Posle dve četvrtine, ubedljiva prednost zelenih iz Atine - 46:25.
18. minut - Kuzmić koš i faul, 13 poena centra Zvezde - 41:23. Mitrović smanjuje, mini serija Zvezde, 7:0 - 41:25.
16. minut - Kuzmić 10 poena, jedini koji se trudi, ostali uspavani - 41:20.
15. minut - PAO na +21 - 37:16. Kuzmić jedini raspoložen kod Zvezde, ostali indisponirani. Rivers zakucava, Zvezda katastrofalna - 41:18.
13. minut - Kalates lagano probija odbranu Zvezde - 31:14. Trojka Burusisa, Zvezdi preti debakl - 34:14. Gudurić oba bacanja promašuje, gosti u nokdaunu. Kuzmić prekida seriju - 34:16.
12. minut - I Burusis pogađa, Zvezde neprepoznatljiva - 27:14. PAO već na +15 - 29:14.
11. minut - PAO ima dvocifrenu porednost - 25:14, u igri je i Volters, prvi put u dresu Zvezde.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Gist u seriji, sedam poena već - 21:12. Simonović pogađa uz faul Gista - 21:14. Kraj prve četvrtine +9 za PAO - 23:14. U strelce se upisao i Kejsi Rivers.
8. minut - Gist koš i faul - 17:10. Prvi poeni Bjelice - 17:12.
7. minut - Kalates nastavlja seriju domaćina - 11:4.Konačno, Gudurić pogađa trojku - 11:7. Kalates je vratio trojku - 14:7. I Jović pogađa trojku, buđenje Zvezde - 14:10.
6. minut - Radonjić mora da traži tajm-aut. Smušen početak crveno-belih.
5. minut - Već pet izgubljenih lopti košarkaša Zvezde - 9:4. Gudurić i Bjelica su u igri.
4. minut - Opet Kuzmić, jedini strelac Zvezde zasad - 5:4.
2. minut - Nikols postiže poen uz faul Mitrovića - 3:2. Mini serija domaćin, Feldin - 5:2.
1. minut - Utakmica je počela. Startna petorka Zvezde: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić. Prvi poeni Kuzmića - 0:2.