0
Ponedeljak 14.06.2010.
19:57 >> 23:14h

Partizan poveo protiv Hemofarma

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Hemofarma rezultatom 67:60 (17:14, 13:9, 23:24, 14:13) u prvom meču finala plej-ofa srpskog šampionata.

Finalna serija igra se na tri pobede. Naredni meč biće odigran za dva dana u Vršcu, dok je treća utakmica na programu 18. juna u Beogradu.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Aleks Marić sa 13 poena, dok su Jan Veseli i Lester Mekejleb ubacili po 10. Kod gostiju, najbolji su bili Boban Marjanović i Stefan Marković, koji su postigli po 12 poena.

Ekipe su odlično igrale odbrane na početku meča, a prvi pogodak na utakmici postigao je Roberts u trećem minutu. Partizan je poveo 3:0, ali je Hemofarm serijom 8:0 preokrenuo rezultat na 8:3. Hemofarm je u prvih osam minuta prve četvrtine održavao prednost od tri do pet poena. "Crno-beli" su ulaskom Mekejleba uspeli da preokrenu rezultatom i da prvi deo meča dobiju rezultatom 17:14.

Domaći košarkaši su u 14. minutu serijom došli do vođstva od 24:19. Partizan je održavao prednost od pet poena, ali je prvo poluvreme, koje je obeležilo mali broj poena, dobio rezultatom 30:23.

"Crno-beli" su početkom drugog poluvremena imali najveću prednost od devet poena (32:23). Gosti su serijom 9:2 smanjili minus na 34:32. Međutim, Partizan je zaigrao angažovanije do kraja treće četvrtine i u poslednji deo meča ušao s vođstvom od 53:47. Aktuelni šampioni Srbije su već početkom poslednje četvrtine došli do plusa od devet poena 57:48, a onda su mirnom igrom meč priveli kraju.

Trener Partizana Duško Vujošević zahvalio je igračima na odličnoj igri u teškim uslovima, ali i publici na podršci u večerašnjem meču protiv Hemofarma.

Partizan: Roberts 8, Sinovec, Mekejleb 10, Kecman, Milošević, Rašić 9, Mitrović 2, Božić 4, Marić 13, Veseli 10, Đekić 9, Vraneš 2.
Hemofarm: Anđušić, Hil 7, Marković 12, Obrenović, Krstović 9, Šutalo, Mačvan 1, Katić 4, Borisov 6, Marjanović 12, Petrović 0, Jagodnik 9.

Mekejleb najbolji igrač Partizana

Plejmejker Partizana Lester Mekejleb dobio je nagradu kao najbolji košarkaš beogradskog kluba u ovoj sezoni u izboru navijača "crno-belih".

Mekejlebu je priznanje uručeno pre početka prve utakmice finala plej-ofa Superlige Srbije protiv ekipe Hemofarma.

Amerikanac je u Evroligi ove sezone postizao 13,4 poena po meču, uz 3,4 asistencije, 2,9 skokova i dve ukradene lopte. On je u regionalnoj Jadranskoj ligi imao prosek od 12,1 poen, 2,8 asistencija i 2,2 ukradene lopte.