0
Četvrtak 24.03.2016.
17:45 >> 20:03h

Debakl Zvezde u Krasnodaru!

Paklen tempo utakmica ostavio je trag na izabranicima Dejana Radonjića. Lokomotiva je razbila Crvenu zvezdu u Krasnodaru 86:62, pa će crveno-beli naredne nedelje u "Areni" protiv Darušafake da traže trijumf za definitivni plasman u četvrtfinale Evrolige.

Tanjug
Kvinsi Miler u duelu sa Malkolmom Dilejnijem

Dok je bilo snage i svežine, srpski šampion se držao, do nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, a onda su raspoloženi Amerikanci u ruskom timu: Singlton, Rendolf i Dilejni trojkama podigli prednost na +10. Osim Marka Gudruića, crveno-beli nisu imali raspoloženog igrača. Jović i Micić nisu se snašli na agresivni način igre domaćina, pa je Radonjić mora da igra sa trećim plejom Rebićem.

Do tri minuta pre kraja, tinjala je nada da Zvezda može da izgubi sa manje od 14 poena razike (u Beogradu 80:66) u slučaju istog broja pobeda, ali u finišu razigrali su se Dilejni i drugovi i naneli crveno-belima najteži poraz u Top 16 fazi Evrolige.

Lokomotiva ima skor 8-4, a Crvena zvezda 7:5.

LOKOMOTIVA: Dilejni 12, Singlton 17, Rendolf 17, Drejper 3, Klaver 8, Džening 9, Koluškin, Balaškov, Voronov 7, Zubkov 2, Šukofčov, Brokof 11.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 10, Rebić, Dangubić 2, Lazić 2, Micić 5, Tejić, Simonović 6, Gudurić 13, Jović 2, Miler 6, Cirbes 7, Štimac 9.

40. minut - Kraj utakmice, debakl crveno-belih - 86:62.
39. minut - Domaćin nemilosrdan - 81:59.
37. minut - Opet Singlton - 77:57. Kinsi je stigao do 10 poena - 77:59. Može li Zvezda da izgubi sa manje od 14 poena?
35. minut - Domaćin ne da visoko vođstvo - 73:53.
34. minut - Domaćin na +20 - 71:51. Štimac, sedam poena - 71:53. Singlton nezaustavljiv - 73:53.
33. minut - Zvezda je poražena, ali je dobro izgubizi ispod 14.
30. minut - Posle tri četvrtine - 66:49. Zvezda sada juri da izgubi manje od 14 razlika, u eventualnom krugu sa ruskim timom.
29. minut - Domaćin blizu pobede.
27. minut - Poeni Cibesa, ut fauil - 59:44. Trojka Gudurića, najraspoloženiji kod Zvezde - 60:47. Rendolf nezaustavljiv - 63:47.
26. minut - Lokomotiva na maksimalnih +17 - 56:39.
25. minut - Mnogo grešaka crveno-belih.

23. minut - Trojka Dženinga, domaćin na +15 - 50:35. Prve poena za Zvezdu u nastavku postiže Kinsi. Miler pogađa - 50:39.

22. minut - Rendolf nastavlja da puni koš Zvezde - 47:35.
20. minut - Nova trojka Singltona - 42:31. Posle prvog poluvremena +10 domaćina - 45:35.
19. minut - Trojka Dilejnija - 39:30.
17. minut - Nekoliko praznih minuta, dobro se drži Zvezda - 30:28. Rendolf pogađa trojku, 33:28. Gudurić već 9 poena - 33:30. Trojka Drejpera - 36:30.
14. minut - Klaver u kontri zakucava - 28:25. Simonović koš i faul. Prvi poeni krila crveno-belih. Novo izjednačenje - 28:28.
13. minut - Trojka Singltona - 24:22. Zukov povećava - 26:22. Gudurić u seriji, koš i faul -26:25. Već sedam poena mladog beka crveno-belih.
12. minut - Dilejni pogađa sa linije slobodnih bacanja - 21:20. Opert Gudurić - 21:22.
11. minut - Opet Štimac, u seriji centar crveno-belih - 19:17. Trojka Gudurića, Zvezda opet vodi - 19:20.
10. minut - Micić pogađa trojku - 14:13. Rendolf uzvraća - 17:13. Prvi poeni Štimca. Posle prve četvrtine - 19:15.
9. minut - Micić prekida seriju Lokomotive - 12:10. Dženuig u seriju poena - 14:10.
7. minut - Zvezda slaba u šutu za tri poena, domaćin pravi seriju 10:2.
6. minut - Klaver za prvo vođstvo Lokomotive - 8:6. Miler postiže prve poene na meču - 8:8.
5. minut - Opet Rendolf, 6:6. Američki centar postigao sve koševe za domaćina. Nervozan početak meča.
4. minut - Rendolf smanjuje - 4:6.
3. minut - Jović postiže poene - 2:6.
2. minut - Kinsi - 2:4.
1. minut - Utakmica je počela. Dangubić postiže prve poena na meču - 0:2. Rendolf uzvraća - 2:2.

Crveno-beli će imati podršku sa tribina od navijača Spartaka iz Moskve.