0
Petak 29.01.2016.
19:50 >> 22:41h

Zvezda sija: Kinsi i Kvinsi "provozali" Lokomotivu

Het-trik crveno-belih. Crvena zvezda je ostvarila i treću uzastopnu pobedu u Top 16 fazi Evrolige pošto je u paklenoj atmosferi "Pionira" nadigrala Lokomotivu iz Krasnodara - 80:66.

Tanjug
Het-trik crveno-belih u Top 16 fazi Evrolige: Kvinsi Miler prolazi pored Malkolma Dilejnija

Za razliku od prethodnog meča sa Unikahom, kada su blistali domaći igrači, ovaj put u prvom planu bio je pakleni trio stranaca: Miler, Kinsi i Cirbes. Četa Dejana Radonjića od prvog minuta imala je vođstvo i nijednog trenutka pitanje pobednika nije se postavljalo.

Redosled Grupe E

Fenerbahče 5-0, Crvena zvezda, Anadolu Efes i Lokomotiva Kuban po 3-2, Unikaha, Cedevita i Panatianaikos po 2-3, Darušafaka 0-5.

Kada je "Pionir" zagrmeo pre početka meča, to kao da je šokiralo goste iz Krasnodara. Već u 4. minutu na semaforu je pisalo - 15:2. Odlično su crveno-beli zaustavii udarne igle Lokomotive Dilejnija i pogotovo Drejpera, koji nije imao svoje veče.

Na početku meča sa ti trojke Kvinsi Miler je potvrdio da je mala kriza prošlost. Kada je Kvinsi stao, proradio je Tarens Kinsi, koji je sigurnim šutevima sa distance punio koš gostiju. U nastavku, Zvezda nije popuštala nijednog momenta. Kada je bio problem u napadu, ispod koša je dominirao Majk Cirbes.

Zvezda u narednom kolu gostuje Darušafaki, koja je jedina ekipa u drugoj fazi takmičenja koja ne zna za pobedu, pa su crveno-beli na dobrom putu da naprave podvig i plasiraju se u četvrtfinale Evrolige.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 19, Rebić, Dangubić 3, Lazić, Micić 2, Tejić, SImonović, Guduruć 7, Jović 3, Miler 24, Cirbes 18, Štimac 4.

LOKOMOTIVA: Dilejni 16, Singlton, Rendolf 22, Drejper 3, Kanigin, Klaver 15, Bikov 1, Koluškin, Balašov, Voronov, Zubkov 2, Brekof 7.

40. minut - Kraj utakmice -80:66, treća uzastopna pobeda crveno-belih u Top 16 fazi Evrolige.

39. minut - Zvezda na pragu pobede, još 100 sekundi do kraja - +11 - 73.62. Miler stavlja tačku na trijumf, četvrta trojka  -76:62.

38. minut - Rendolf smanjuje - 73:62.

37. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde. Cirbes prekida seriju gostiju - 73:60.

35. minut - Dilejni poentira - 71:61.
33. minut - Štimac za +15 - 71:56. Klaver smanjuje - 71:58.

32. minut - Gudurić koš uz faul, Zvezda ide na +15  -69:54. Rendolf smanjuje - 69:56.

30. minut - Posle tri četvrtine, Zvezda i dalje ima dvocifrenu prednost - 67:54. Miler i Kinsi su postigli 40 poena.
28. minut - Drejper smanjuje - 60:50. Kinsi postiže 19. poen - 62:50. Prvi poeni Drejpera - 62:52. Cirbes ppvećava vođstvo - 65:52.
27. minut - Rajan Brekof smanjuje - 58:49. Lokomotiva prvi put u nastavku susreta ispod 10 poena razlike. Kinsi nastavlja u strašnom ritmu, postiže dva od tri slobodna bacanja. Zvezda ima sigurno vođstvo - 60:49.
26. minut - Jović krade loptu, Zvezda povećava prednost - 58:44. I Lazić ima 4 lične greške - Dilejni pogađa samo sa slobodnih bacanja - 58:46.
24. minut - Kinsi nastavlja u sjajnom ritmu, 14 poena, 57:44.
23. minut - Dangubić ima četiri lične greške, Dilejni ubacuje dva od tri slobodna bacanja - 55:42. Rendolf u kontri kažnjava - 55:44. Serija gostiju - 7:0.
22. minut - Trojka Dangubića, Zvezda na +18 - 55:37. Rendolf uzvraća - 55:40.
21. minut - Cirbes siguran posle asistencije Jovića - 52:37.

20. minut - Miler već ima 18 poena - 48:35. Posle prvog poluvremena - 50:37 za Zvezdu, Sjajna igra crveno-belih, pre svega Amerikanaca, Kvinsija Milera i Tarensa Kinsija.

19. minut - Opet Kinsi - 44:32. Dilejni smanjuje - 44:34. Zvezda i dalje ima solidnu prednost. Opet Kinsi, šesti uzastopni poen - 46:34.
18. minut - Zvezda ne da dvocifrenu prednost - 42:30 - Kinsi, devet poena. Rendolf smanjuje - 42:32.
16. minut - Lokomotiva smanjuje preko Rendolfa - 37:27. Igraju se bolje odbrane u drugoj četvrtini, malo poena u ovom periodu igre. U prvih 10 minuta, čak 54 poena.
15. minut - Miler nastavlja košgetersku seriju, 16 poena - 37:25.
14. minut - Zvezda dugo bez poena, kriza u napadu, stao je šut. Konačno, poeni za Zvezdu, Cirbes zakucava - 35:25.
12. minut - Ruski tim smanjuje, raspoložen je Klaver - 33:25.

10. minut - Prve poene sa linije slobodnih bacanja postiže Gudurić. Dilejni pokazuje tehničku grešku Dilejniju zbog prigovora - 28:19. Trojka Milera, treća na meču - 31:19. Miler već ima 14 poena, posle 10 minuta ubedljiva prednost Zvezde - 33:21.

9. minut - Trojka Dilejnija, samo +6 za Zvezdu, pre dva minuta je bilo +14.
8. minut - Prvi poeni Dilejnija sa linije slobodnih bacanja - 23:14. Pogađa i Štimac - 25:14.
7. minut - Opet Cirbes - 23:9. Klaver postiže novu trojku - 23:12.

6. minut - Miler zakucava, zanimljvo sve koševe za Zvezdu delo su stranaca: Kinsija, Milera i Cirbesa - 19:9. Barcokas mora da traži tajm-aut. Cirbes opet lako poentira ispod koša - 21:9.

5. minut - Rendolf poentira, uz nameran faul Cirbesa - 15:8. Jović je bio sebičan u kontri, isksni Amerikanci u ruskom timu to kažnjavaju. Bikov smanjuje - 15:9. Cirbes povećava vođstvo - 17:9.
4. minut - Amerikanci sjajni na startu u timu Zvezde, Kinsi postiže i sedmi poen - 15:5.
3. minut - Dangubić odlično čuva Dilejnija, sjajnan start Zvezde. Trojka Milera, Zvezda u trransu - 13:2. Klaver uzvraža trojku - 13:5.
2. minut - Kinsi zakucava u kontri. Ruski tim u nokdaunu. Rendolf smanjuje - 7:2. Kinsi raspoložen, koš i faul - 10:2.

1. minut - Prva petorka Zvezde je: Jović, Kinsi, Dangubić, Miler i Cirbes. Utakmica je počela. Cirbes poentira - 2:0. Trojka Milera, silovit start Zvezde.

"Pionir" je opet krcat, igla nema gde da padne. Crveno-beli će imati "vetar u leđa".

Ruska "legija stranaca" ima skor 3-1 u Top 16 fazi, dok Zvezda ima polovičan učinak - 2-2.