0
Četvrtak 22.10.2015.
21:53 >> 23:48h

Zvezda izbegla potpunu sramotu u Madridu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Reala u Madridu sa 98:71 (22:6, 34:14, 26:21, 16:30) u drugom kolu A grupe Evrolige.

abaliga.com/KK Crvena zvezda Telekom
Nemaju šta da izgube: Košarkaši Crvene zvezde

Poraz jeste bio očekivan, ali ne i da prednost Reala ode i do 44 poena. Sa ne preterano velikim optimizmom, crveno-beli su otputovali u Španiju bez povređenog kapitena Luke Mitrovića, a sa njegovim likom na majicama su izašli na zagrevanje.

Najbolji pojedinci u redovima Reala bili su Džejsi Kerol sa 17 poena, Ajon sa 16, i Ljuj i Ernangomez sa po 11 poena. Na drugoj strani je Maik Cirbes upisao 15 poena. U neslavnoj epizodi dobro su se pokazali i Boriša Simanić sa deset i Marko Gudurić sa devet poena, koliko su dodali Simonović i Jović.

Zvezda oborila negativni rekord Evrolige!

Zvezdino pomračenje sada je zvanično - Crvena zvezda je napravila negativan rekord u Evroligi - razlika na poluvremenu iznosila je 36 poena razlike, što je sada najveća razlika ikada zabeležena. Do sada je bilo 31 poen razlike, utakmica Barselona - Fenerbahče (50:19), 21. februara 2013. godine.

Posle petog minuta je Zvezda posle kontre, koju je završio Tompson, postigla prvi koš, a onda je Realova mašina radila punom parom. Očas posla bilo je 18:2 za domaće, čime je najavljeno gaženje…

Iako su crveno-beli pokušavali da odigraju dobru odbranu, Real ih je nadmašio u svim parametrima, pogotovo u skoku, i to ofanzivnom. Tek u poslednjoj četvrtini je šampion popustio gas, pa je Zvezda uspela da smanji minus na 30 poena.

I Zvezda i Real imaju skor 1-1 posle dva kola

REAL MADRID: Fernandez, Noćioni, Dončić, Mačijulis, Rejes, Rodrigez, Ajon, Radončić, Kerol, Ljulj, Tompkins, Ernangomez.
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson, Mekel, Lazić, Simanić, Tejić, Simonović, Skorcanitis, Nastić, Gudurić, Jović, Cirbes.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Real želi do stotke. Prvi poen pogodio je Dino Radončić - 98:71. Kraj utakmice.
37. minut - Igra se potpuno rasterećeno, na obe strane miks iskusnih i mlađih igrača na parketu... Trojka Tompkinsa - 93:60.
35. minut - Treća trojka Simonovića iz četiri pokušaja - 87:56. Jović solo akcijom spušta razliku ispod 30 - 87:58. Peta lična Gudurića.
32. minut - Simanić "cepa" mrežicu. Nova njegova trojka - 85:49.
30. minut - Trojka Lazića, ali Ernangomez odmah poentira za dva. Nije uspeo Lazić da iznudi faul u napadu. Cirbes poentira iz auta 0,9 sekundi pre kraja i rezultat posle treće četvrtine je 82:41.
28. minut - Simanić blokira Mačiulisa. Zapažen evroligaški debi ovog juniora. Usledio je neuspešan solo prodor Tompsona, a Ljulj siguran na drugoj strani.
26. minut - Tejić baca "ciglu" sa sedam metara, Mekel srlja. Real strpljivo gradi napad i Mačiulis poentira ispod koša za prvo vođstvo preko 40 poena - 67:26. Igrači Reala su malo oborili tempo. Ajon je zabeležio ofanzivni skok i posle faula Tompsona pogodio dva slobodna bacanja - 73:30.
24. minut - Lepa trojka Fernandeza, iz teške pozicije, sa odrazom unazad 65:26. Na svaki koš Crvene zvezde Real odgovori sa novim poenima, a potom i žestokom odbranom.
22. minut - Marko Gudurić pogađa. Mladi krilni košarkaš uzeo je loptu u svoje ruke, prošao po desnoj, slabijoj strani, i iz vrlo teške situacije maestralno poentirao.
20. minut - Nastić pogađa za 56:20 (22:6, 34:14), potom biva zaustavljen i na poluvreme se ide sa 36 poena Realove prednosti!
19. minut - Golobradi Luka Dončić uz zvuk sirene pogađa trojku iz levog ćoška - 53:18! Dva ofanzivna skoka Zvezde u jednom posedu, Cirbes promašuje, protestuje što nije dosuđen faul i dobija tehničku... Real daje bacanje i koš - 56:18.
16. minut - Simanić blokira Ajona i prekida reviju zakucavanja Realovih centara. Ipak, u nastavku akcije trojka Kerola - 39:10. Simanić prikucava promašaj Cirbesa (on i Gudurić dali su osam od 14 poena Zvezde), ali Kerol pogađa njegovu treću trojku i Real je na plus 30 - 44:14.
14. minut - Serija Reala 8:1. Samopouzdanje ne manjka domaćinu. Sada je i Trej Tompkins ubacio šut za tri poena. Zvezdi preti rezultatska katastrofa 30:7. Raspoloženi Ernangomez vezuje četiri poena. Uspeo je marko Gudurić da pogodi uz faul, a potom je ubacio dodatno bacanje. Beograđani konačno dvocifreni.
12. minut - I Džejsi Kerol pogađa van linije 6.75. Iznudio je Skorcanitis prekršaj Ernangomeza i ubacio jedno bacanje.
10. minut - Boriša Simanić se odvažio i pogodio trojku. Uzvraća istom merom na drugoj strani Serhio Rodrigez. Tehnička za Rudija Fernandeza, Jović je pogodio bacanja. Kraj prve deonice - 22:6.
8. minut - Ljulj i Ernangomez ne praštaju propuste u odbrani Zvezde. Penje se razlika.
6. minut - Tompson zakucava u kontri - 6:2.  Odlična odbrana Rudija Fernandeza proizvela je novu kontru domaćina, kojuGustavo Ajon pretvara u koš uz faul i slobodno bacanje, koje je odmah realizovao. Rezultat je trenutno 13:2, prva dvocifrena razlika na meču.
4. minut - Real vodi 6:0. Zvezda je šutirala samo dvojke i to 6-0. Posle toga i izgubljena lopta Nastića.
2. minut - Odlična odbrana Marka Gudurića, ali je Stefan Nastić požurio sa realizacijom u prvom napadu. Odmah nakon toga usledila je kontra koju je Serhio Ljulj lako rešio.