0
Petak 30.03.2018.
18:20 >> 21:50h

Hrabra Zvezda, ali... Dončić utišao "delije"

Na semaforu je ostalo 5,9 sekundi do kraja, nerešeno - 79:79, trener gostiju Pablo Laso je tražio tajm-aut a onda je na scenu stupio as Reala i budući NBA igrač Luka Dončić. Podigao se za tri poena i utišao pun "Pionir". Real je slavio u hramu srpske košarke - 82:79 protiv hrabre Zvezde u dramatičnom meču 29. kola Evrolige. Četa Dušana Alimpijevića je bila blizu podviga, ali protiv magije mladog Slovenca nije moglo.

M. Todorović - Vesti
Luka Dončić odlučio pobednika trojkom u poslednjoj sekundi

Ipak, crveno-beli nemaju za čim da žale, hrabro su se isprsili pred "kraljevićima", a ovo bi mogao da bude odličan zamajac za ponedeljak i meč sezone kada u Beograd stiže Mornar u majstorici polufinala plej-ofa ABA lige.

Gosti iz Madrida imali su sigurnu prednost tri četvrtine, ali je domaćin na startu poslednje četvrtine napravio neverovatnu seriju - 13:0, poenima Džejmsa Feldina poveo 70:64. Madriđani su bili obezglavljeni, ali su se greškama crveno-belih vratili u igru. Dilan Enis je prodao tri lopte, Ročesti jednu, a onda je na scenu stupio džoker gostiju, brazilski centar Tavareš koji je vezao sedam poena. Posle zakucavanja Tomkinsa, Real je vodio 79:75, 40 sekundi pre kraja.

CRVENA ZVEZDA - REAL 79:82 (20:27, 19:16, 18:21, 22:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 5.745.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 3, Lazić 2, Dobrić 12, Feldin 18, Janković Ročesti 6, Omić 25, Lesor 6, Enis 5, Jovanović, Bjelica2.

REAL: Kozer 6, Rendl 6, Rendolf 7, Fernandez, Dončić 24, Rejes 14, Ajon 2, Justa, Kerol 4, Tavareš 8, Tompkins 11, Tejlor.

Alimpijevć uzima tajm-aut, a onda drama. Feldin postiže poene, Dobrić otima loptu Dončiću, a Alen Omić, koji je odigrao možda i meč karijere, sigurno najbolji u crveno-belom dresu, zakucava za izjednačenje. Pionir je proključao, ali Pablo Laso tražio tajm-aut. Lopta ide do slovančkog vunderkinda, a on pogađa protiv kluba za koji kuca njegovo srce.

Zvezda ako želi da ostane u igri za Evroligu u ponedeljak mora da pobedi barski Mornar u Pioniru. U poslednjem kolu 5. aprila crveno-belo gostuju moskovskom CSKA.

40. minut - Tompkins zakucava, Real vodi 79:75, 40 sekundi do kraja. Poeni Feldina i Omića, pet sekundi pre kraja, nerešeno - 79:79. Real ima poslednji napad. Dončić utišao delije trojkom u poslednjoj sekundi - 79:82.
39. minut - Četiri vezana poena Tavareše - 73:76.
38. minut - Trojka Feldina, Zvezda vodi 73:72.
37. minut - Zvezda je propustila nekoliko napada, Tavareš kažnjava, opet Real vodi - 70:72.
35. minut - Real odgovara serijom - 5:0 - 70:69.
34. minut - Serija Zvezde 13:0, Feldin je vezao četiri poena - 70:64.
33. minut - Zvezda vodi - 66:64, Laso traži tajm-aut.
32. minut - Dobrić otima loptu Dončiću, koji pravi namernu. Zvezda je izjednačila - 64:64 serijom 7:0 na startu poslednje četvrtine.
31. minut - Opet Omić, samo -5 - 59:64. Dobrić pogađa trojku - 62:64. Drama, Pionir je proključao.
ČETVRTA ČETVRTINA
30. minut - Rendolf pogađa trojku, Real pred poslednjih 10 minuta - 57:64. Omić odličan kod Zvezde, 17 poena.
29. minut - Odbijaju Madrđani nalet Zvezde, imaju + 7 - 59:52. 21 poen Luke Dončića.
28. minut - Trojka Feldina - 50:55. Opet buka u Pioniru.
26. minut - Sjajno zakucavanje Lesora - 45:53. Pionir se opet probudio.
24. minut - Kozer postiže poeni posle prodora - 43:52. Lazić je dobio četvrti faul.
21. minut - Dončić otvara treću četvrtinu trojkom - 39:46. Ročesti pogađa - 41:46.
TREĆA ČETVRTINA
20. minut - Ročesti najzad pogađa  39:43. Laso traži tajm-aut. Zvezda je u igri. Posle dve četvtine - 39:43.
18. minut - Opet Omić - 35:39. Omić drži crveno-bele u igri, 12 poena - 37:41.
17. minut - Feldin pogađa tri slobodna bacanja, samo - 4 - 33:37.
15. minut - Novi poeni Omića, šesti uzastopni - 28:35. Serija Zvezde 6:0, Laso traži tajm-aut - 30:35. Ajon prekida seriju Zvezde - 30:37.
14. minut - Nova trojka Madriđana, opet Trej Tompkins, Real ima +11 - 24:35. Alimpijević traži tajm-aut. Omić drži kakav, takav priključak - 26:35.
13. minut - Rendl pogađa trojku - 22:32.
12. minut - Dobrić u kontri postiže lake poene - 22:29.
11. minut - Kerol postiže prve poene u drugoj četvrtini - 20:29.
DRUGA ČETVRTINA
10. minut - Neverovatna trojka Treja Tompkinsa sa skoro 10 metara za Real. Posle prve četvrtine, Madriđani ubedljivi - 27:20. Dončić ima već 12 poena.
8. minut - Dončić vez ima 12 poena, Real siguran - 12:21.
7. minut - Dončić vezuje četiri poena - 7:16. Trojka Dobrića - 10:16. Bude se crveno-beli.
5. minut - Smušeni napadi domaćina startu meča, "kraljevići" sve kažnjavaju. Lazić je napravio već dva faula, Davidovac koš uz slobodno bacanje - 7:12.
4. minut - Novi poeni Luke Dončića - 2:12.
3. minut - Zvezda loša na startu, Real vodi 5:0. Luka Dončić pogađa trojku - 0:8.
Iako je stigao Real, Pionir nije ispunjen do poslednjeg mesta. Luka Dončić je dobio ovacije navijača Zvezde kada je izašao na zagrevanje.

Za Real neće igrati teško povređeni Ognjen Kuzmić, koji je prošle sezone nosio dres kluba sa Malog Kalemegdana. U sastavu nema ni Serhija Ljulja, a glavna opasnost po domaćina biće sjajni Slovenac Luka Dončić.

U prvom delu sezone Zvezda je napravila senzaciji pobedivši Real u Madridu.