0
Petak 15.05.2015.
17:54

EL: Olimpijakos u finalu - general je Spanulis!

"Ovaj čovek je neuništiv". Čuvenu scenu iz antologijskog filma "Ko to tamo peva" mogao bi bez problema da glumi Vasilis Spanulis! "Kriminalna" partija grčkog plejmejkera tokom 30 minuta polufinalnog susreta, 11 promašaja iz igre (!) i na kraju - trojka za pobedu Olimpijakosa!

Radost igrača Olimpijakosa po završetku susreta

Olimpijakos - CSKA 70:68 (17:20, 18:16, 12:15, 23:17).

Privilegija je gledati Spanulisa. Igrača koji svu lepotu košarke pretače na teren.

Popularni "Bili" uhvatio se u kolo sa Kostasom Slukasom i zajedničkim snagama srušen je glavni favorit za osvajanje ovosezonskog izdanja F4 Evrolige.

Ništa nije mirisalo na kraj kakav je viđen u madridskom "Palsio de Deportesu". U 36. minutu "armejci" su imali maksimalnih devet poena suficita (61:52) i napad... Tada se probudio Spanulis. Čovek, za koga je vezan jedan veoma interesantan podatak. Kada god čeka dete, osvaja elitno kontinentalno takmičenje. I sada ga čeka, i sada je na dobrom putu da podigne trofej, jer... ON to zaslužuje!

Usledila je serija Olija od 12:0, po šest poena Spanulisa, koji je do prvog ubačenog dalekometnog hica postigao NULA poena i Slukasa, koji je sa linije za slobodna bacanja bio hladan kao "špricer".

Drama je bila neizbežna.

Na koš prednosti za četu Janisa Svaropulosa, odlično je u prodor posle dodavanja Nanda De Koloa krenuo Vims i prilično lako izjednačio. Do kraja meča ostalo je "ravno" pola minuta, a loptu je u svoje ruke uzeo svemoćni Spanulis. Na nekoliko finti nije naseo De Kolo, čak je uspeo da uđe u šut Vasilisu, ali je ovaj na neverovatan način ubacio trojku, koja će atinske crveno-bele nekoliko trenutaka kasnije odvesti u borbu za treći trofej u poslednje četiri godine!

Miloš Teodosić pružio je nešto slabiju partiju. Srpski reprezentativac do 30. minuta nije postigao nijedan pogodak. Potom je u smiraj trećeg kvartala ubacio "dvojku", a onda vezao još šest poena. Posle četvrtog faula Dimitris Itudis je odlučio da ga ostavi na klupi i nije ga više vraćao u igru.

CSKA: De Kolo 18 (4 sk, 4 as), Teodosić 8 (5 as, 6 izgl), Fridzon, Nikls, Džekson 9 (7 ukrl), Markoišvili, Vims 9 (4 sk, 4 as), Voroncevič 5 (5 sk), Kaun (4 sk), Hrijapa 2, Hajns 1, Kirilenko 5 (5 sk).

Olimpijakos: Petvej 5 (4 sk), Hanter 2, Danston (5 sk), Spanulis 13 (8-3 za tri), Papapetru 9, Slukas 10, Printezis 14 (8 sk, 4 as), Agravanis 2, Mancaris 5 (4 as), Lafajet 3, Darden, Lodžeski 2.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Slukas pogađa jedno slobodno bacanje a spetljali su se Kirilenko i Vims. Kraj utakmice!!! Olimpijakos u finalu!
40. minut - Spanuliiiiis!!! Neverovatni Vasilis pogađa trojku preko ruke De Koloa, koji u narednom napadu pogađa oba slobodna bacanja. Tajm aut Olimpijakos (69:68). Sedam sekundi do kraja!
40. minut - Soni Vims je dobio pas od De Koloa kreirao odličan prodor. Nerešno, drama! (66:66)
39. minut - "Bili" ne staje! Još jedan pogodak "alfe i omege" Olimpijakosa. Hajns sa penala "jedan od dva".
38. minut - Serija Olimpijakosa traje! Još jednu trojku pogađa Spanulis, još dva poena (iz kontre) postiže Slukas. Grci vode 63:62.
36. minut - Saša Kaun postiže novu maksimalnu prednost (61:52). Konalno se upisuje Spanulis, pogađa za tri poena, uz Slukasova četii uspešno izvedena penala primorava Itudisa da traži tajm aut (63:59)
35. minut - Spanulis iz igre šutira 11-0! CSKA vodi 59:51.
33. minut - "Nevidljivi" Miloš sada je u provm planu. Sada je pogodio trojku koja je priznata (57:49). Petvej sa linije za slobodna bacanja smanjuje zaostatak.
32. minut - Kakva scena u Madridu! Teo je shvatio da za 0.3 sekunde ne može (po pravilima) da se uputi šut ka košu, pa je odlučio da se zabavlja. Pogodio je trojku iz auta!
31. minut - Teodosić je fauliran pri šutu za tri poena. Sva tri puta je bio precizan.
30. minut - Očekuje nas velika drama, pošto se Olimpijakos nikako ne predaje. Srpski reprezentativac Miloš Teodosić u poslednjim trenucima treće deonice postiže prve poene. Treća četvrtina je završena (51:47).
27. minut - Maksimalno vođstvo CSKA smanjuje Slukas pogotkom uz faul (47:42).
24. minut - Odličnom odbranom "armejci" uspevaju da se "odlepe" (45:39). Svaropulos traži minut odmora.
22. minut - CSKA bolje otvara treći period. Džekson i Kaun za "plus pet" (40:35). Mancarisu su, čini se, pokonjena dva slobodna bacanja. Koristi ih bez greške.
21. minut - Drugo poluvreme je počelo.
20. minut - Promašaj Lodžerskog "prikucava" Danston, ali rezultat poravnava Hrijapa sa linije za slobodna bacanja. Poslednji poen pred odlazak na odmor postiže Kirilenko sa penal (36:35).
19. minut - Kaun je posle sumnjive sudijske odluke (Danston mu "izmakao stolicu")  pogađa oba penala. Ali "svemogući" Printezis ubacuje trojku. Nerešeno je.
17. minut - Karakterističnim "flouterom" Printezis donosi vođstvo ekipi iz Pireja, Vims uzvraća šuten sa distance (31:30).
15. minut - Mladi Papapetru (21) drži Oli u igri. Ritam meča opao je u odnosu na početak. Egal u Madridu (19:28 za CSKA).
12. minut - Mini serijom 4:0 Moskovljani stižu do maksimalnih sedam poena prednosti (24:17).
10. minut - Kraj prve deonice. CSKA vodi  20:17.
9. minut - De Kolo i Kirilenko dovode "armejce" do "plus šest" (15:9), ali se Olimpijakos na krilima Papapertua i Lafajeta uspeva da se vrati.
5. minut - Efikasan početak na obe strane. Olimpijakos je već ispunio bonus. Vims pogađa jedno bacanje posle faula Spanulisa.
3. minut - Voroncevič je koristio odlična dodavnja Sonija Vimsa i vezao pet poena. Na drugoj strani Mancaris je ubacio trojku.