0
Utorak 13.04.2010.
19:43 >> 22:43h

Partizan ubedljiv protiv Radničkog

Košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u 2. kolu Superlige Srbije, pošto su u hali Pionir nadigrali Radnički iz Kragujevca sa 97:69 (20:19, 21:18, 32:10, 24:22).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lester Mekejleb sa 17 poena, dok je Jan Veseli dodao 13, a Aleksandar Rašić i Aleks Marić su ubacili po 11. Uporaženoj ekipi najbolji je bio Miljan Rakić sa 15 poena, a Mladen Pantić je dodao 13.

Partizan je prvi na tabeli sa dve pobede, dok Radnički ima po jedan trijumf i poraz. Partizan će u narednom kolu gostovati Hemofarmu, dok će Radnički da dočeka Tamiš.

Radnički je dobro ušao u meč, a Partizan je u prvih pet minuta postigao samo dva poena. U Kragujevčani su stigli do vođstva od 8:2, ali su "crno-beli" za samo minut preokrenuli rezultat na 10:8. Partizan je najveću prednost imao u 18. minutu (37:27), ali je Radnički uspeo do kraja prvog poluvremena smanjio vođstvo domaćih na 41:37.

Gosti su bili ravnopravni samo na početku treće četvrtine, ali je Partizan čvrstom odbranom i dobrom igrom u napadu u 27. minutu došao do prednosti od 20 poena (64:44). Domaći košarkaši su do kraja treće četvrtine povećali vođstvo na 73:47. "Crno-beli" su do kraja meča držali visoku prednost i zasluženo su stigli do drugog trijumfa u Superligi Srbije.

Trener Partizana Duško Vujošević ocenio je nakon meča da javnost ovih dana previše razmišlja o nastupu "crno-belih" na završnom turniru Evrolige, koji će biti održan od 7. do 9. maja u Parizu.

"Pobednik je onaj koji ne živi ni u prošlosti ni u budućnosti, nego u sadašnjosti, a sadašnjost traje ne više od tri sekunde", slikovito je objasnio trener državnog prvaka i istakao da njegovi izabranici u ovom delu sezone, moraju da doziraju formu i da se čuvaju od povreda.

"Danas u timu nije bilo Strahinje Miloševića i Slavka Vraneša, koji je zadobio lakšu povredu na utakmici protiv Tamiša. Ta dva igrača nam dosta nedostaju na trenizima, a njihovo priključivanje ekipi očekujem za tri-četiri dana", naveo je Vujošević.

Komenturišući zbivanja na meču protiv Kragujevčana, on je rekao da je večerašnji Partizanov protivnik "veoma borben tim", koji je u regionalnom takmičenju postigao zapažene rezultate.

"Radnički je pokazao da zalužuje mesto u NLB ligi i sledeće sezone", zaključio je strateg "crno-belih".

U sredu su na programu preostali mečevi 2. kola Superlige Srbije, a izdvajamo gostovanje Crvene zvezde ekipi Tamiša.