Četvrtak 26. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 02.04.2010.
18:15
Tanjug A

Marka hvali Partizan

Košarkaši beogradskog Partizana ostvarili su čudo, skoro nezamisliv uspeh plasmanom na Fajnal for Evrolige, ocenio je danas španski sportski dnevnik "Marka".

"Uspeh Partizana dobija na vrednosti kada se ima u vidu činjenica da je bio kao 'Pepeljuga' u grupi Top 16, a u četvrtfinalu, po finansijskoj moći, pravi prosjak u odnosu na ostale kraljeviće", kaže autor teksta u "Marki".

Ugledni list konstatuje da su "Srbi ustali protiv takvog poretka stvari" i uspeli da dođu do Trijumfalne kapije, odnosno Fajnal fora koji će se u maju održati Parizu.

"Marka" u tekstu posvećenom Partizanu otkriva "ključeve" uspeha izabranika trenera Duška Vujoševića.

Na prvom mestu je "faktor publike", odnosno podrška preko 20.000 odanih i vatrenih navijača koji su "izvršili ogroman pristisak" na protivnički tim.

Drugi ključ uspeha šampiona Srbije, prema oceni "Marke", je "osvežena postava".

"Partizan je 'preživeo' odlazak trojice vrhunskih igrača na kraju prošle sezone - Novice Veličkovića u madridski Real, Milenka Tepića u Panatinaikos i Uroša Tripkovića u Huventud. Ranije je redove kluba napustio i sjajni Nikola Peković, koji je takođe prešao u Panatinaikos", konstatuje španski list i dodaje da je Partizanova "niska beskonačna", a da je jedan od poslednjih "crno-belih" bisera Čeh Jan Veseli.

"Marka" dodaje da su NBA ligaši već bacili oko na Veselog i da će on najverovatnije biti na draftu sledeće sezone, ukoliko na to pristane.

Španski list dodaje da je Aleks Marić "još jedan dragulj" iz Partizanove riznice, a da je tu i Amerikanac Lester Mekejleb.

Kao treći "ključ" Partizanovog čuda list izdvaja trenera Duška Vujoševića.

"Vujošević je autentični šef ekipe. Pod kontrolom drži ceo tim i navijači ga prosto obožavaju. Njegova zlatna epoha u Partizanu počela je još 2001. godine i, očigledno, i dalje traje. Osvojio je tri uzastopne titule prvaka Jadranske lige i sada je ostvario plasman na Fajnal for na kojem Partizan sigurno ima još mnogo toga da kaže", zaključuje "Marka".

Na završnom turniru Evrolige, od 7. do 9. maja u Parizu, Partizan se u polufinalu sastaje sa Olimpijakosom. Drugi par je Barselona - CSKA Moskva. 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online