11
Petak 25.10.2013.
21:09 >> 23:39h

Evropski sjaj Partizana u grotlu "Pionira": Plus 30 protiv Nantera!

Ništa manje se nije ni očekivalo - košarkaši Partizana upisali su ubedljivu pobedu nad Nanterom u drugom kolu Evrolige i tako najavili vrlo zanimljiv nastavak sezone u najjačem klupskom takmičenju na Starom kontinentu - 73:43, prenosi "Mocart sport".

Trenton Mičam i Dragan Milosavljević

Ovo je definitivno jedna od najubedljivih pobeda Partizana u Evroligi, ako ne i najveća do sada.

Sjajnu rolu je imao kapiten Dragan Milosavljević, koji je meč završio sa 26 poena i šest skokova. U stopu ga je pratio Bogdan Bogdanović sa 16 poena i pet asistencija, dok je dobar utisak ostavio i Dejan Musli (10p, 7sk). Na drugoj strani gostujući košarkaši su ravnomerno raspodelili poene. Osam od deset igrača, koliko je trener Paskal Donadiju izveo na parket se upisalo u listu strelaca, pa su najefikasniji igrači bili Žate sa osam, Mačim i Nzuli sa po šest poena.

Partizan je samo u uvodnim minutima utakmice bio u problemu, ali kada je trema prošla domaći košarkaši su pokazali svoj pun potencijal. Odličnom igrom u odbrani svi prilazi ka košu bili su zaključani, a u napadu su stvari išle same od sebe.

Tokom prvih 20 minuta glavnu reč na terenu imao je kapiten crno-belih Dragan Milosavljević, koji je sa 15 poena samouvereno vodio svoj tim ka prvoj evroligaškoj pobedi. Nanter je pokušajima van linije 6.75 pokušavao da drži korak sa crno-belima, ali mu to nije pošlo za rukom. Sa svega tri pogođene trojke iz deset pokušaja to je bilo gotovo nemoguće. Tačnije, uspevalo je samo u kratkim delovima prve i druge deonice. Solidnu rolu u prvom poluvremenu imao je i Dejan Musli, koji je u jednom delu sam nosio kompletan teret na svojim leđima, a sa osam vezanih poena najavio je nešto bolju igru svog tima.

Partizan je na poluvremenu imao 14 poena prednosti (37:23), a u nastavku su puleni Duleta Vujoševića gradili igru na toj prednosti. Ponovo je Dragan Milosavljević bio u prvom planu, njemu se brzo pridružio i Bogdan Bogdanović, pa je razlika iz napada u napad neumoljivo rasla. Gosti su trojkama Nzulija i Fostera pokušavali da koliko-toliko smanje prednost pred start poslednjih deset minuta, ali je Partizan nošen sjajnom atmosferom u prepunom Pioniru imao spreman odgovor za sve napade rivala.

Crno-beli su u poslednji kvartal ušli sa prednošću od čak 15 poena (53:38), te im je ostalo da meč privedu mirnijem kraju. Gosti su nastavili sa šutevima sa distance, što nije davalo rezultat, što je domaćin odlično koristio i laganim ritmom prednosti podigli još više.

Novim poenima Milosavljevića i Bogdanovića Partizan je četiri i po minuta pre kraja imao čak i 26 poena razlike (64:38). Utakmicu je zbog grča nešto ranije napustio Đorđe Gagić, ali pitanje pobednika je već bilo rešeno. Partizan je do kraja utakmice rutinski odradio posao, koš gostiju napunio do vrha, dozvolivši rivalu da ubaci svega 43 poena za 40 minuta - 73:43.

PARTIZAN - NANTER 73:43 (21:16, 16:7, 16:5, 20:5)

PARTIZAN: Aranitović, Lovernj 6 (11sk), Vesterman 3, Dalo 4, Milosavljević 26 (3/5 za tri, 6sk), Bogdanović 16 (3/5 za tri, 5as), Gagić, Musli 10 (7sk), Šalić, Andrić, Kinsi 8,Bezbradica.

NANTER: Nzuli 6, Žudit, Žate8, Korosan 3, Mičam 6, Gladir 3, Foster 5, Tomas 2, Traore 5, Danijels 5.

DVORANA: Pionir. GLEDALACA: 7500. SUDIJA: Huan Karlos Arteaga, Roberto Čiari i Jurgis Laurinavičijus.