1
Četvrtak 06.12.2012.
23:01

EL: Barselona pobedila Partizan posle produžetka

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od Barselone posle produžetka sa 68:67 u utakmici devetog kola Grupe D Evrolige.

Sjajna košarkaška predstava u "Pioniru"

Posle četiri četvrtine rezultat je bio 58:58, ali je Barselona bila uspešnija u poslednjih pet minuta, pošto domaći igrači nisu iskoristili napad za pobedu.

Crno-belima je sada za prolaz u drugu fazu takmičenja potrebno da 13. decembra u Nemačkoj savladaju Bamberg sa više od pet poena razlike.

Crno-beli su odlično ušli u meč i na visokom nivou odigrali čitavo prvo poluvreme. Do kraja prve četvrtine Partizan je poveo sa 14:13, a onda odličnom igrom i u odbrani i u napadu stigao do dvocifrene prednosti - 24:13. Potom je ubedljiva prednost šampiona Srbije počela polako da se topi i na odmor su crno-beli otišli vođstvom od pet poena razlike - 30:25.

Na startu drugog poluvremena, Barselona se potpuno rezultatski približila, a u poslednjih deset minuta se ušlo vođstvom Partizana od 44:43. Barsa je zatim stekla pet poena prednosti (48:53), a onda prava drama u finišu.

Đorđe Gagić uspeva da poentira, a onda Leo Vesterman pogađa trojku za izjednačenje - 53:53. Na 46 sekundi do kraja, Navaro pogađa oba bacanja za novo izjednačenje 58:58, a Partizan nije iskoristio naredni napad.

Gosti su u produžetku održavali četiri poena prednosti, na minut i 40 sekundi do kraja rezultat je 60:64, ali je Lučić najpre sa linije slobodnih bacanja, a potom trojkom smanjio na 65:66.

Sa linije penala Barsa opet vodi, a poslednji napad imao je Partizan, Musli je šutirao, Džavai ga blokirao i sve je bilo gotovo, Barsa je ponovo slavila.

Dragan Milosavljević je bio najefikasniji u Partizanu sa 14, a Gagić i Musli su upisali po 12 poena. Kod gostiju, Navaro je bio jedini dvocifreni sa 10 poena, dok su ostali iz ekipe ravnomerno podelili poene.

U prvom meču pretposlednjeg kola ove grupe, CSKA je ranije danas u Moskvi pobedio Bešiktaš sa 87:72. Sutra u 18.30 časova igraju Lijetuvos Ritas i Bamberg.

Evroliga, 9. kolo:

Grupa A:
Kantu - Real Madrid 76:70 (20:18, 22:17, 13:21, 21:14)
Petak:
Olimpija - Himki 20,30
Panatinaikos - Fenerbahče 21,00

Tabela: Real Madrid 6-3, Panatinaikos 5-3, Himki 5-3, Fenerbahče 4-4, Kantu 3-6, Olimpija 2-6.

Grupa B:
Prokom - Makabi 73:89 (19:15, 23:20, 23:25, 8:29)
Alba - Unikaha 63:74 (18:14, 17:22, 16:23, 12:15)
Petak:
Šalon - Montepaski 21,00

Tabela: Unikaha 7-2, Makabi 7-2, Montepaski 5-3, Alba 4-5, Šalon 2-6, Prokom 1-8.

Grupa C:
Cedevita - Olimpijakos 62:84 (18:21, 19:19, 11:24, 14:20)
Petak:
Efes - Kaha Laboral 19,00
Armani - Žalgiris 20,45

Tabela: Olimpijakos 7-2, Žalgiris 6-2, Efes 5-3, Armani 3-5, Kaha Laboral 2-6, Cedevita 2-7.

Grupa D:
CSKA Moskva - Bešiktaš 87:72 (24:28, 22:23, 21:10, 20:11)
Partizan - Barselona 67:68 (14:13, 16:12, 14:18, 14:15 - 9:10)
Petak:
Lijetuvos Ritas - Bamberg 18,30

Tabela: Barselona 9-0, CSKA 8-1, Bešiktaš 4-5, Bamberg 2-6, Partizan 2-7, Lijetuvis Ritas 1-7.