Četvrtak 01.11.2012.
22:38
Vestionline, sportske.net A

Partizan stao nadomak čuda u Barseloni

Košarkaši Partizana izgubili su i četvrti meč Evrolige, pošto su poraženi u Barseloni rezultatom 85:82 (23:15, 14:22, 30:18, 18:27).

Povratak sa minus 15 u poslednjoj deonici - košarkaši Partizana u "Blaugrani"

Košarkaši Partizana doživeli su i četvrti poraz u Evroligi, ali ponovo nisu razočarali. Iako bez povređenog Bogdanovića, Partizan je bio na pragu velikog iznenađenja protiv Barselone, ali je iskusniji domaći tim uz više sreće u finišu kraju dobio 85:82.

Sjajno su počeli crno-beli, posle minut igre poveli su 0:7, a nedugo zatim i 4:11.

Posle trojke domaćih, odlični Musli svojim osmim poenom povećava na 7:15.

Uertas je pogodio dve trojke za Barsinu seriju kojom su poravnali na 15:15. Seriju domaćih od čak 16:0 konačno je prekinuo Danilo Anđušić, trojkom za 23:18 na startu druge deonice. Uertas je ponovo bio precizan sa distance, ali Vesterman koristi poslednji napad u prvom poluvremenu na najbolji način, koš uz faul za 37:37.

U drugom delu ponovo serija Barelone od 9:0,  a Partizan je nakon 30 primljenih poena u trećoj deonici bio u velikom zaostatku, pa se u poslednjih deset minuta igre ulazi rezultatom 67:55.

Crno-beli su poslednjih deset minuta pokušali sve da se približe i onda trojku pogađa Bertrans, pa Vesterman, pa opet Bertans za 78:72 na tri minuta do kraja!

A onda, šokantan finiš. Trojka Gordona, pa neverovatna trojka Brazilca Marselinja sa osam metera iz vazduha od table, pa opet Bertansa za 83:80!

Poslednji minut, Navaro pogađa jedno bacanje, pa sledi faul nad Lučićem - 84:80 na 36 sekundi do kraja. On je precizan - 84:82. Onda drama, crno-beli su imali dve sjajne prilike da oduzmu loptu u odbrani, ali su se izvukli domaći i od svega - faul nad Džavaijem - još deset sekundi... On pogađa jedno bacanje za 85:82, a Bertans je imao šut za izjednačenje, ali nije bio precizan...

Uertas je bio najefikasniji večeras u redovima Barselone sa 24 poena (trojke 6-7), Džavai je upisao 16, a Navaro 15 (trojke 4-7). U Partizanu Bertans odličan sa 17 poena (trojke 5-8), Musli je postigao 14, a Vesterman 13 poena.

Crno-belima je to bio četvrti poraz, dok Barselona ima maksimalan učinak.

Partizan će u narednom kolu igrati protiv nemačkog Bamberga, 9. novembra u Beogradu.

Druga dva meča 4. kola ove grupe igraće se sutra, a sastaju se Bešiktaš - CSKA i Bamberg - Lijetuvos Ritas.