0
Nedelja 10.01.2010.
18:41

NLB: Cibona savladala Partizan u derbiju

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Zagrebu od ekipe Cibone rezultatom 69:59 (25:18, 11:15, 13:16, 20:10) u derbi meču 15. kola NLB lige.

Partizan je bez svog najboljeg igrača Aleksandra Marića doživeo peti poraz u regionalnom košarkaškom takmičenju.

Branioci titule loše su počeli utakmicu i dozvolili domaćinima u Zagrebu da brzo steknu deset poena prednosti, a kada su nakon toga podigli ritam i do kraja treće četvrtine uspeli da izjednače, usledio je veliki pad u poslednjih šest minuta.

Partizan je još jednom ostvario dominaciju pod koševima i imao je 11 skokova više od Cibone (30-11), ali je bilo nemoguće nadoknaditi veliki broj napada koji je poklonjen domaćina zbog izgubljenih lopti. Šest minuta pre kraja Partizan je imao minimalno vođstvo od 53:52, a potom je u naredna četiri i po minuta usledila serija Cibone od 15:0 i susret je bio rešen pobedom domaćina.

Ako je Partizanu nesto za utehu, onda je to još jedna izvanredna igra Slavka Vraneša, koji je, kao i na utakmici protiv Lijetuvos Ritasa, pokazao da može da igra i glavne uloge. Danas je imao učinak od šest poena, 15 skokova i sedam blokada i sa indeksom 31, čime je poneo epitet najboljeg igrača utakmice. Od ostalih i timu crno-belih Lorens Roberts je postigao 16 poena, dok je Dušan Kecman ubacio 10.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Tomas sa 24 poena, dok je Lukša Andrić dodao 16.

Trener Partizana Duško Vujošević izjavio je da nije zadovoljan igrom svog tima

"Odigrana je važna utakmica, koja je u dobroj meri određivala prvu poziciju u regularnom delu u momentu kada oba kluba dolaze posle veoma teških i iscrpljujućih utakmica u Evroligi. Ta potrošnja i fizička i psihička se osetila na terenu. Nisam zadovoljan igrom košarkaša pojedinačno, osim Slavka Vraneša. U toj situaciji Cibona je uspela da se više bori i zasluženo je dobila utakmicu", rekao je Vujošević i dodao:

"Ono što je zabrinjavajuće je da smo mi u momentu kada se lomila utakmica, dopustili Ciboni da napravi seriju 15:0, a do tog momenta smo napravili jedan faul, a to je za kritiku. A ako je utakmica i ovakav pristup posledica slavlja od utakmice sa Lijetuvos ritasom, sa ovim je to završeno. Sudija Damir Javor nije odlučio pobednika, ali raste u čoveka koji odlučuje utakmice. Imao je tendenciju, i raste u nekoga ko hoće da on, a ne igrači i treneri, odlučuje o toku utakmice".

Bosna je ranije danas posle produžetka pobedila Olimpiju 79:76, a u jučerašnjim mečevima Crvena zvezda je pobedila FMP 87:73, dok je Hemofarm savladao Cedevitu rezultatom 87:71.

Prvo mesto na tabeli Jadranske lige i dalje drži Cibona sa 13 pobeda i dva poraza, dok Partizan i Olimpija imaju po 10 trijumfa i pet neuspeha.

Bosna - Olimpija pp 79:76
Cibona - Partizan 69:59