Ponedeljak 2. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 10.12.2009.
11:33
Vestionline A

FMP na nezvaničnom šampionatu Evrope

Pioniri KK FMP (rođeni 1995. i 1996.) u četvrtak su odleteli za Moskvu, gde će od 11. do 16. decembra učestvovati na Turniru šampiona, nezvaničnom klupskom Evropskom prvenstvu u konkurenciji ispod 14 godina. Prvake Srbije u prestonici Rusije sa klupe će predvoditi Milovan Bulatović i Milan Mandarić.

FMP će igrati u A grupi sa domaćinom CSKA, Rigom (Letonija) i Pira Poznanjom (Poljska). Dve najbolje ekipe iz grupe plasiraće se u polufinale, gde će se ukrstiti sa najboljim timovima B grupe, koju čine Grodno (Belorusija), Feniks (Hrvatska), A. Sabonis (Litvanija) i Donjeck (Ukrajina).

"Pionirska ekipa FMP-a vraćala se sa nekoliko međunarodnih turnira kao pobednik. Ponovo nam je ukazana velika čast pozivom na nezvanično klupsko Prvenstvo Evrope. Turnir u Moskvi je odlična prilika za afirmaciju našeg kluba, kao i za afirmaciju ovih talentovanih dečaka. Prvi cilj je prolazak u polufinale, a najteži protivnik u grupi sigurno će nam biti CSKA, koji već u ovom uzrastu ima igrače sa 210 centimetara. Čuo sam da i poljski predstavnik ima dobru ekipu, a kvalitetni su i Hrvati. Naravno, ne treba potceniti ni Litvance, ali verujem da ćemo u jakoj konkurenciji izboriti plasman u finale", rekao je trener Milovan Bulatović.

Prvu utakmicu na turniru mladi "panteri" igraju u petak sa Rigom (12 časova po srpskom vremenu), u subotu je na redu duel sa Pira Poznanjom (8:30), dok je derbi A grupe CSKA – FMP na programu u nedelju (13.45).

Ponedeljak je slobodan dan, utorak je rezervisan za polufinalne mečeve, a svi u FMP-u se nadaju da će se u sredu Petar Vorkapić, Nikola Rebić, Brano Đukanović, Dušan Ristić i društvo boriti za prestižan pehar.

Utakmice se igraju na jugu Moskve, u dvorani "Trinta". 

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online