1
Ponedeljak 10.01.2011.
19:52

NLB: Pobede Partizana i Crvene zvezde

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Vršcu ekipu Hemofarma rezultatom 71:64 (16:24, 12:11, 21:13, 22:16) u derbi meču 15. kola Jadranske lige, a isto je pošlo za rukom i igračima Crvene zvezde koji su pobedili Budućnost u Beogradu 63:55 (16:16, 19:14, 12:15, 16:10).

Borisov i Veseli u duelu

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nejtan Džavai sa 14 poena, dok je Dušan Kecman dodao 12, a Džejms Gist 11. Kod domaćih, najbolji je bio Miloš Borisov sa 175 poena, dok su Bojan Krstović i Boris Savović ubacili po 11.

Hemofarm je odlično počeo meč i prvu četvrtinu dobio rezultatom 24:16. Vrščani su održavali prednost i u drugoj četvrtini, a prvih 20 minuta dobili su rezultatom 35:28. "Crno-beli" su zaigrali angažovanije u nastavku utakmice, a u poslednju četvrtinu ušli su s vođstvom od 49:48. Ekipe su se smenjivale u vođstvu na početku poslednjeg dela utakmice, ali je Partizan u 38. minutu stekao prednost od šest poena (66:60). Gostujući košarkaši su mirnom i sigurnom igrom u preostala dva minuta zadržali prednost i zasluženo stigli do novog trijumfa u Jadranskoj ligi.

Partizan je u dosadašnjem delu sezone u Jadranskoj ligi ostvario devet pobeda i šest poraza, dok Hemofarm ima učinak od sedam trijumfa i osam neuspeha.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Budužnosti rezultatom 63:55 (16:16, 19:14, 12:15, 16:10) u poslednjem meču 15. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džamar Jang sa 19 poena, dok je Rikardo Marš dodao 18. Kog gostiju, istakao se Marko Simonović sa 17 poena.

Crvena zvezda je u dosadašnjem delu sezone ostvarila pet pobeda i 10 poraza, dok Budućnost ima učinak od devet trijumfa i šest neuspeha.