0
Nedelja 14.11.2010.
17:22 >> 23:53h

Ibrahimović sa penala srušio Inter

Na mečevima 12. kola italijanske Serije A fudbaleri Milana savladali gradskog rivala, Lacija pobedio Napoliji 2:0, het-trik Pastorea doneo pobedu Palermu nad Katanijom 3:1, dok je isti broj golova postigao Di Natale u trijumfu Udinezea nad Lećeom 4:0.

Presudio bivšem klubu u gradskom derbiju - Zlatan Ibrahimović

Fudbaleri Milana pobedili su večeras ekipu Intera rezultatom 1:0 u poslednjem meču 12. kola italijanske Serije A, čime su preuzeli prvo mesto sa 26 bodova. Jedini gol na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović u šestom minutu sa penala.

Milan je od 60. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Abate. Za ekipu Intera ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Dejan Stanković.

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u Rimu ekipu Napolija rezultatom 2:0 u meču 12. kola italijanske Serije A. Golove za Rimljane protiv Napolija dali su Zarate u 15. i Flokari u 61. minutu.

Palermo je na svom terenu savladao Kataniju 3:1, a za tri gola za domaćina postigao je Havijer Pastore u 34, 47. i 85. minutu. Jedini strelac za goste bio je Terlici u 46. minutu.

Udineze je ubedljivo savladalo Leće 4:0. Tri gola za ekipu iz Udina dao je Antonio Di Natale u 11, 24. i 40. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Floro Flores u 56. minutu.

U ostalim današnjim mečevima 12. kola Serije A, minimalne pobede ostvarili su Đenova na gostovanju Kaljariju, kao i Parma u Bariju. Jedan gol Bolonje bio je dovoljan da se savladala Breša, dok su Sampdorija i Kjevo odigrali bez pogodaka.

Fiorentina je sinoć golom Đilardina pobedila Ćezenu 1:0, dok su Juventus i Roma igrali 1:1.