Subota 04.04.2015.
17:44 >> 21:38h
Tanjug A

Lacio ide ka LŠ, Inter u kanalu

Fudbaleri Lacija uspešno su nastavili borbu za Ligu šampiona pošto su pobedili u gostima ekipu Kaljarija sa 3:1 (1:1) u utakmici 29. kola Serije A.

Tanjug/AP
Vrsni strelac: Miroslav Klose

Rimljani su vezali i sedmu pobedu, a najzaslužniji za nova tri boda na Sardiniji bio je nemački veteran Miroslav Klose. Rekorder po broju golova na Svetskim prvenstvima pokazao je da još nije za penziju nakon što se upisao u strelce u 31. minutu.

Ekipa sa Sardinije uspela je da izjednači preko Marka Saua, ali je Lukas Bilja iskoristio jedan od dva penala koliko je danas izveo, dok je Marko Parolo postavio konačan rezultat.

Kaljari će do kraja sezone voditi borbu za opstanak sa Atalantom, pošto su svi ostali klubovi daleko iznad crte koja vodi u Seriju B, gde će naredne sezone sigurno igrati Parma.

Ipak, to je nije sprečilo da odigra požrtvovano protiv Intera u Milanu i ostvari još jedno iznenenađenje (1:1), posle remija protiv Rome u Rimu.

Drugi velikan iz Milana uspeo da slavi i priključi se borbi za evropska takmičenja, nakon pobede na Siciliji protiv Palerma sa 2:1. Žeremi Menez je postigao pobedonosni gol u finišu, a prethodno su strelci bili Alesio Ćerći i Paulo Dibala.

Zanimljiv i "lud" meč viđen je u Veroni, gde je Ćezena protiv istoimenog tima stigli tri gola zaostatka i osvojila bod.

Pobede su još zabeležili Sasuolo i Torino protiv Kjeva, odnosno Atalante.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su ekipu Sampdorije sa 2:0 (0:0) u utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Sampdorija je posle četiri uzastopne pobede doživela poraz, a najzaslužniji za to bili su Dijamnti i Salah, koji su sa dva brza gola u drugom poluvremenu srušili tim Siniše Mihajlovića.

Verona - Ćezena 3:3 (Toni 3, 62, Gomez 30. - Karbonero 70, Brienca 77)
Sasuolo - Kjevo 1:0 (Berardi 23. penal)
Kaljari - Lacio 1:2 (Sau 31. - Klose 31, Bilja 60. penal, Parolo 90)
Palermo - Milan 1:2 (Dibala 71. penal - Ćerći 37, Menez 83)
Inter - Parma 1:1 (Guarin 25. - Lila 34)
Atalanta - Torino 1:2 (Pinilja 74. - Kvaljarela 20, Glik 39)
Đenova - Udineze 1:1 (De Majo 19. - Tero 68)
Roma - Napoli 1:0 (Pjanić 25)