0
Sreda 10.11.2010.
23:27

Bez golova u derbiju Mančestera

Fudbaleri Mančester sitija i Mančester junajteda igrali su večeras bez golova u derbi meču 12. kola engleske Premijer lige.

Bez golova na 'Gradskom' stadionu u Mančesteru

Srpski fudbaler Nemanja Vidić predvodio je ekipu Junajteda na ovom duelu, ali bez obzira što je odlično obavio posao i njegova ekipa nije primila gol, Junajted je ostao bez kompletnog bodovnog plena. Obe ekipe imale su svoje šanse, ali na kraju je publika u Mančesteru ostala uskraćena da vidi neki pogodak.

Čelsi je na svom terenu golom Mikaela Esijena u 30. minutu savladao Fulam 1:0. Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za "plavce", a ovaj minimalan trijumf im je sačuvao lidersku poziciju na tabeli engleskog šampionata sa 28 bodova, četiri više od drugoplasiranog Mančester junajteda.

Arsenal je u gostima bio bolji od Vulverhemptona rezultatom 0:2, a oba gola za londonski klub dao je Marune Šamak u prvom i 90. minutu. Za Vulvse je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Vigan i Liverpul igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Fernanda Toresa u sedmom minutu, a izjednačio je Rodaljega u 52. minutu meča.

U ostalim večerašnjim mečevima iznenađenje je priredio Blekburn pošto je slavio na gostovanju Njukaslu sa 1:2. "Crno-beli" su posle deklasiranja Sanderlenda 5:1 i trijumfa na gostovanju Arsenalu 0:1, poklekli pred nezgodnim Roversima. Pedersen je na drugom meču za redom pogodio za goste, izjednačio je Kerol u 47. minutu, ali je Džejson Roberts doneo pobedu Blekburnu u 82. minutu.

Aston Vila je na 'Vila Parku' pobedila  Blekpul 3:2, a bodove su podelili Vest Hem i Vest Bromvič 2:2, kao i Everton i Bolton na "Gudison parku" - 1:1.

Stouk je sinoć pobedio Birmingem 3:2, dok su Totenhem i Sanderlend igrali bez pobednika 1:1.