0
Nedelja 03.10.2010.
23:11

Raspucani Real, Barselona opet kiksnula

Fudbaleri Reala deklasirali su večeras u Madridu ekipu Deportiva rezultatom 6:1 (3:0), dok je Barselona na svom "Kamp Nou" odigrala samo 1:1 (1:1) protiv Majorke u sklopu šestog kola španske Primere.

Za najubedljiviju pobedu čete Žozea Murinja od početka sezone pobrinuli su se Kristijano Ronaldo (5. i 89.), Ozil (24.), Di Marija (34.), Iguain (53.) i Ze Kastro (ag 60). Počasni gol za goste dao je Rodrigez u 78. minutu za konačnih 6:1.

Real je tako sa 14 bodova pretekao Barselonu na trećem mestu, koja nije uspela da slomi otpor Majorke na "Kamp Nou" (1:1), a Katalonce je pored Valensije na prvom mestu, prestigla i sada drugoplasirana ekipa Viljareala koja je rutinski dobila Rasing sa 2:0.

Barselona je povela golom Mesija u 21. minutu, ali su gosti pre isteka prvih 45 minuta poravnali preko Nsue.

Fudbaleri Sevilje savladali su na svom stadionu Atletiko iz Madrida rezultatom 3:1.

Posle dva remija, ovo je prva pobeda Sevilje kod kuće na debiju novog trenera Gregorija Manzana. Domaći tom došao je u vođstvo u 29. minutu preko Negreda, a šest minuta kasnije Peroti je povisio na 2:0. Meč je praktično bio rešen kada je Kanute u 52. minutu postigao treći gol za Andalužane, a gosti su preko Dijega Koste u 59. minutu postigli samo počasni pogodak.

Valensija je posle subotnje pobede nad Bilbaom 2:1, i dalje prva sa 16 poena, Viljareal ima bod manje, Real je treći sa 14, a Barselona je četvrta sa 13 poena.

U narednom kolu, 18. oktobra, na "Kamp Nou" se igra veliki derbi između Barselone i Valensije, koji puleni Pepea Gvardiole ne smeju da izgube kako bi ostali u priključeni uz vodeće ekipe Primere.