0
Nedelja 03.10.2010.
18:16 >> 19:10h

Blekpul pokorio "Enfild", Čelsi bolji od Arsenala

U 7. kolu engleske Premijer lige ekipa Blekpula savladala je na gostovanju Liverpul 1:2, Čelsi je izašao kao pobednik iz gradskog derbija sa Arsenalom 2:0, dok je Mančester Siti pobedom nad Njukaslom 2:1 izbio na drugu poziciju prvenstvene tabele.

Ekipa Liverpula nastavila je posrtanje u šampionatu Engleske, pošto je danas u 7. kolu na svom terenu doživela poraz od novog ligaša Blekpula rezultatom 1:2.

Domaćin na "Enfildu" nije imao razloga za radost od samog početka pošto se povredio Fernando Tores, a nedugo zatim u šesnaestercu je srušen Luk Varni, a Čarli Adam je lako matirao golmana Rejnu. Do odlaska na odmor novi šok za domaće navijače, pošto je posle ofsajd zamke, precizan bio Varni i 2:0 za Blekpul.

Krenuli su Redsi svim silama u nastavku, a rezultat je smanjen nakon što je Kirgijakos bio precizan, posle slobodnog udarca kapitena Džerarda. Ušao je umesto Poulsena i Milan Jovanović u poslednjih pola sata, ali nije uspeo da napravi razliku i rezultat je ostao 1:2.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na "Stamford bridžu" ekipu Arsenala rezultatom 2:0 (1:0) u derbi meču sedmog kola Premijer lige.

Prvi gol na meču postigao je Didije Drogba u 39. minutu, a konačan rezultat postavio je Brazilac Aleks pet minuta pre kraja meča.

Za ekipu iz Londona igrao je srpski reprezentativac Branislav Ivanović, kojeg je Paolo Fererira zamenio u 73. minutu. U ekipi Arsenala nije bilo kapitena Ceska Fabregasa, što je bio veliki hendikep za "tobdžije".

U prvom nedeljnom meču Mančester Siti je pobedio Njukasl sa 2:1, čime je izbio na drugu poziciju prvenstvene tabele. Strelaci su bili Tevez u 18. minutu iz sumnjivo dosuđenog penala i Adam Džonson u 75. minutu, dok su gosti smanjili preko Gutiereza u 24. minutu, ali su pred kraj meča oštećeni jer im nije dosuđen čist jedanaesterac koji je skrivio Džolijan Leskot.

Meč je obeležio brutalan start Najdžela de Jonga i lom noge francuskog reprezentativca Hatema Ben Arfe, koji je ove sezone došao u Njukasl iz marsejskog Olimpika.