0
Sreda 22.09.2010.
17:38

Kup: Kaluđerović ponovo spasao Zvezdu

Fudbaleri Crvene zvezde prebrodili su prvo kolo Kupa Srbije, pošto su u Kraljevu savladali Slogu sa 2:0, ponovo zahvaljujući kasnim pogocima novopridošlog Andrije Kaluđerovića.

Raspucao se - Andrija Kaluđerović

Izabranici Aleksandra Kristića nisu opravdali očekivanja u Kraljevu, ali ono što je najvažnije zabeležena je pobeda golovima Andrije Kaluđerovića u 90. i 93. minutu meča.

Domaća Sloga je delovala opasnije u prvom poluvremenu i imala je nekoliko prilika pred golom Stamenkovića, ali golova nije bilo sve do same završnice.

Kraljevčani su najpre imali sreće u 64. minutu, kada je Zvezda došla do dve odlične šanse. Prvo je Milovanović pogodio stativu dalekometnim udarcem, a onda je sa ivice peterca Trifunović šutirao pravo u golmana Božovića. Domaći čuvar mreže spasio je svoj tim i pet minuta pre kraja, kada je zaustavio sjajan šut Li Adija.

Ipak, u poslednjem, 90. minutu, ponovo je proradio Andrija Kaluđerović koji je nanizao nekoliko odbrambenih igrača, a onda poslao loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih. Taj pogodak potpuno je demoralisao domaćine, koji su u sudijskoj nadoknadi vremena primili još jedan pogodak, ponovo u režiji istog igrača.

Ulogu favorita opravdala je i Vojvodina koja je takođe sa 2:0, bila bolja od Sloge u Petrovcu na Mlavi. Jagodina je bila ubedljiva protiv drugoligaša Bežanije 4:0, a rutinsku pobedu ostvario je i Rad sa Banjice u Pećincima protiv Donjeg Srema - 2:0.

Sevojno je eliminisalo Mladi Radnik u Požarevcu 3:1, a Borac je u Čačku bio bolji od Inđije (2:0). Senzaciju je napravio Teleoptik, koji je uspeo da eliminiše OFK Beograd pobedom od 2:1.

Od ostalih superligaša, takmičenje su završili Javor, BSK Borča i kulski Hajduk, dok su dalji plasman obezbedili Srem iz Jakova, Srem iz Sremske Mitrovice, Kolubara, kao i novosadski Proleter.

Odložene su dve utakmice 1/16 finala Kupa. Spartak i Novi Pazar će igrati narednog utorka, dok je meč apatinske Mladosti i Partizana na programu u sredu 6. oktobra. Utakmice osmine finala na programu su 27. oktobra.