0
Subota 11.09.2010.
18:38 >> 23:30h

Dva gola Boje za pobedu Partizana

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u 4. kolu Jelen Super lige nad ekipom Rada rezultatom 3:0 (0:0) i tako ostali na čelu tabele sa maksimalnim učinkom.

Dva gola i asistencija za jedno poluvreme

Dva gola za Partizan postigao je povratnik u redove "crno-belih" Pjer Boja u 48. i 77. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Radosav Petrović u 69.

Nakon prvog poluvremena bez golova ali i par dobrih prilika za domaćina u drugom poluvremenu priliku je dobio Pjer Boja umesto neubedljivog Šćepovića, a povratnik među crno-bele priliku je iskoristio na najbolji mogući način.

Samo tri minuta na terenu bilo mu je potrebno za pogodak i vođstvo Partizana, a u 68. minutu asistirao je Radosavu Petroviću za 2:0. Kamerunac se našao u još jednoj poluprilici pre nego što je u 77. minutu postigao drugi pogodak i postavio konačan rezultat od 3:0.

"Zadovoljan sam takmičarskim pristupom. Napadali smo sve vreme, dobrim ritmom lomili protivnika. Nismo gubili nadu da ćemo da damo gol. Na poluvremenu smo igračima rekli da je samo pitanje trenutka kada ćemo postići gol i koliko ćemo ih na kraju dati. Zadovoljan sam i igrom Boje. Posebno jer je bilo raznih komentara kada smo ga vratili. Ali, to što je večeras bio strelac ne znači da neće ponovo imati golgeterski post skoro dve godine", našalio se trener Partizana Aleksandar Stanojević posle meča.

Fudbaleri Vojvodine su u 4. kolu kao gosti slavili protiv slabe ekipe Čukaričkog rezultatom 2:0.

Novosađani su poveli već u 5. minutu preko Jaoa, a konačan rezultat postavio je Stevanović u poslednjem minutu utakmice na Banovom Brdu. Vojvodina je došla do trećeg trijumfa i sa jednim remijem ima deset bodova, dok je Čukarički sa četiri poraza na začelju tabele.

"Brđani" nisu uspeli još uvek da postignu gol u ovom šampionatu i već sada možemo da konstatujemo da su najveći kandidati za ispadanje iz lige.

Subotički Spartak je na gostovanju Metalcu slavio minimalnim rezultatom 1:0, a strelac je bio Mirić u 78. minutu utakmice. Fudbaleri Inđije su sa 2:0 pobedili Jagodinu i tako došli do drugog trijumfa u šampionatu Srbije. Javor i Smederevo su odigrali bez golova, baš kao i Sloboda i Borac.

Sutra će igrati BSK - Crvena zvezda i Hajduk - OFK Beograd.

U utakmicama 4. kola fudbalske Superlige Srbije, postignuti su sledechi rezultati: