230
0
Nedelja 03.02.2019.
18:37

Aguero u analima Premijer lige: Drugi strelac u 1. minutu na dve utakmice uzastopce (VIDEO)

Posle pogotka u 24. sekundi protiv Njukasla argentinski as zatresao Arsenalovu mrežu u 47.

EPA/ Peter Powell
Aguero posle pogotka u mreži Arsenala

Prvi minut još nije bio istekao, a Mančester siti je na svom stadionu vodio s 1:0 protiv Arsenala u derbiju 25. kola Premijer lige. Nemca Bernda Lenoa, golmana londonskog tima, savladao je u 47. sekundi Argentinac Serhio Aguero, najbolji strelac "građana". Bio mu je to 12. pogodak u ovoj sezoni engleskog prvenstva.

Aguero and Man City’s first goal today.

A post shared by Arsenal FC Fan Account (arsenalalways1886) on Feb 3, 2019 at 12:29pm PST

U prošlom kolu Mančester siti je pretrpeo poraz kao gost Njukasla (2:1), iako se činilo da će lako doći do sva tri boda kada ga je Aguero doveo u vođstvo već u 24. sekundi.

S dva rana gola na dve utakmice uzastopce argentinski napadač je učinio ono što je u Premijer ligi pošlo za rukom još samo jednom igraču.

To je bio Martin Alen, koji se danas bavi trenerskim poslom, a od 1989. do 1995. je igrao u Vest Hemu u veznom redu. U sezoni 1993/94, tačnije u proleće 1994, prvo je dao gol u 39. sekundi protiv Oldama, a u sledećem kolu zatresao je mrežu u 40. sekundi protiv Liverpula, koji je odneo bodove s Apton parka preko Robija Faulera i Jana Raša.