Blistao Iguain stariji, Runiju odbranjen penal (VIDEO)

Kolumbus Kru s bele tačke otišao u četvrtfinale plej-ofa MLS lige.

twitter.com/ColumbusCrewSC
Iguain na meču s DC junajtedom

Počelo je doigravanje za prvaka u severnoameričkoj MLS ligi. Najzanimljiviji meč osmine finala, koja se igra u jednoj utakmici, viđen je na "Audijevom" stadionu u Vašingtonu. Kolumbus Kru je prošao dalje protiv domaćina DC junajteda na penale.

U osnovnom delu je bilo 1:1, a po gol je pao i u produžecima. Oba pogotka za goste dao je Argentinac Federiko Iguain (34), u 30. i 96. minutu. On je stariji brat mnogo poznatijeg Gonzala, koga je Juventus u ovoj sezoni pozajmio Milanu.

DC junajted, koji je prvi poveo u 21. minutu, izjednačio je u 116. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Prvi je pogodio Iguain, a onda je golman Kolumbusa odbranio penal engleskom napadaču Vejnu Runiju, najvećoj zvezdi Junajteda. Završeno je 3:2. Gosti nisu iskoristili dva šuta, ali je i domaćin zakazao još dva puta. Petu seriju je započeo neiskorišćenim penalom Malins. Ostalo je 3:2, a onda je De Leon, koji je izjednačio u drugom produžetku, umesto da poravna ponovo, takođe bio neprecizan.

Njujork siti, američka ispostava engleskog prvaka Mančester sitija, pobedio je kod kuće Filadelfiju s 3:1. Jedan pogodak za pobednika dao je i španski as David Vilja, koji je za prvi pogodak sjajno dodao petom.

U još dva meča uspešniji su bili gosti. Portland je pobedio Dalas s 2:1, a Real Solt Lejk s 3:2 Los Anđeles, ali ne Ibrahimovićev Galaksi, koji je porazom na svom terenu u poslednjem kolu, uprkos vođstvu s 2:0, proćerdao veliku priliku da se domogne plej-ofa.