Runi opet dvostruki strelac (VIDEO)

DC junajted savladao Čikago s 2:1 u MLS ligi.

twitter.com/dcunited
Srdačan pozdrav Runija i Švajnštajgera

Di-Si junajted je postigao i drugu pobedu uzastopno na svom terenu, a engleski napadač Vejn Runi je ponovo bio dvostruki strelac. Dok su prošli put, protiv Montreala, njegova dva gola bila među ukupno pet s koliko je gost ispraćen kući (5:0), njegovi pogoci na meču s Čikagom su odlučili pobednika.

Tim koji predvodi Veljko Paunović poveo je u 51. minutu preko Kanađanina Rahima Edvardsa na dodavanje Aleksandra Kataija. Runi je poravnao u 62. minutu, a gol za tri boda dao je iz penala u 81.

Duel je bio i prilika za srdačan susret Runija s Nemcem Bastijanom Švajnštajgerom, uzdanicom Čikaga. Zajedno su jedno vreme bili u Mančester junajtedu, a putevi su im se ukrstili i u severnoameričkoj soker ligi.

Engleski napadač, jedna od legendi "crvenih đavola", postigao je devet golova. Dvostruki strelac je bio i protiv Portlanda. Sve pogotke je dao kada je DC junajted bio domaćin.