0
Utorak 14.08.2018.
20:18

Velika pobeda Zvezde u Slovačkoj!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Spartak iz Trnave 2:1 (1:1), u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

crvenazvezdafk.com
Radost Zvezdinih fudbalera posle izjednačujućeg gola u Trnavi

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u četvrto kolo kvalifikacija za ligu šampiona!

Beogradski crveno-beli su ovom pobedom već obezbedili učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, ali tu nije kraj... Zvezda želi u ligu šampiona!

Golove za Zvezdu postigli su El Fardu Ben i Nemanja Radonjić, dok je gol za domaće postigao Bakoš. Zvezda je tako ukupnim rezultatom 3:2 prošla do dvomeča sa Salcburgom.

Fudbaleri Zvezde za nedelju dana igraju protiv austrijskog Salcburga, pred praznim tribinama na stadionu "Rajko Mitić"!

Bravo Zvezdo!!! #crvenazvezdafk #crvenazvezda #fkcz #czv #zvezda

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Aug 14, 2018 at 2:06pm PDT

- 122. minut - KRAJ! Zvezda ide u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona!

- 121. minut - Prečka! Godal je promašio penal!

- 120. minut - PENAL ZA SPARTAK!

Nesporazum igrača Zvezde u svom šesnaestercu, Rodič je udario jednog igrača Spartaka a sudija bez puno razmišljanja pokazuje na belu tačku!

- 119. minut - Još 2 minuta do kraja utakmice!

- 115. minut - Spartak pokušava da pritisne Zvezdinu zadnju liniju, a igrači crveno-belih ispucavaju, ili iznose i pokušavaju da odu što dalje u polje protivnika da bi "ukrali" vreme.

- 106. minut- Zvezda se povlači, ulazi treći štoper Babić, Radonjić strelac drugog gola, napušta teren.

- 105. minut- Kraj prvog produžetka. Još 15 minuta do prolaska.

- 103. minut - Gobeljić ne koristi stopostotnu šansu ! Mogao je da reši utakmicu !

- 98. minut - GOOOL ! 2:1 ! RADONJIIIIIĆĆĆ !

Sjajna asistencija Bena (najboljeg igrača Zvezde na današnjoj utakmici) za reprezentativca Srbije koji donosi erupciju oduševljenja.

- 94. minut - Peti žuti karton za igrače Spartaka,Grendel...

- Počeo je prvi produžetak...

- Kraj regularnog dela utakmice! Slede produžeci!

- 90. + 2 minut - Imala je Zvezda slobodan udarac da desne strane, u liniji šesnaesterca, Ben je oštro centrirao ali lopta odlazi u gol-aut.

- 90. + 1 minut - Posle udaranja Stojkovića, Sloboda dobija žuti karton. Slobodan udarac za crveno-bele...

- 87. minut - Posle nešto više od deset mnuta na terenu Pavkov beleži žuti karton.

Domaćini igraju grublje "na oko", ali više kartona upisano gostima iz Beograda.

- 85. minut - Defanzivni vezni Jovičić ulazi umesto ofanzivnog veznog Simića.

- 83. minut - Novi Godalov oštar start nad Benom prolazi nekažnjeno, štoper domaćih već ima žuti karton... sudija mu oprašta po ko zna koji put.

- 81. minut - Borjan spašava crveno-bele, brani Bakošev zicer !

- 75. minut - Izmena Pavkov- Stojiljković.

- 72. minut - Miloš Degenek obara Bakoša, žuti karton za štopera.

- 68. minut - Velika šansa za Radonjića!

Lepo je prošao Ben po sredini terena i poslao loptu do Radonjića koji je bio sam na levoj strani, ali on šutira pravo u golmana Čudia, Stojiljković potom nije iskoristio odbitak. Šteta...

- 65. minut - Žuti karton za Tota, Rodić neuspešno izvodi slobodan udarac sa 30 metara.

- 59. minut - Velika šansa za Stojiljkovića ! Radonjićeva lopta u prostor je ostavila Stojiljkovića pred golmanom na ivici šesnesterca, međutim napadač Crvene zvezde se okliznuo, pa sapleo golmana za šta je kažnjen žutim kartonom.

- 51. minut - Nastavljaju se grubosti domaćina. Žrtva još jednog lakta bio je Ben.

- Počelo je drugo poluvreme...

Bez izmena u oba tima na početku drugog dela igre.

- 45. minut - Poluvreme!

Posle uzbudljivog početka utakmice, tempo igre je opadao iz minuta u minut.
Jasno je da je Zvezda bolji tim i da je više pokazala do sada u ovom duelu ali još uvek nema rezultat dovoljan za prolaz u sledeći krug kvalifikacija.

1:1 na poluvremenu u Trnavi. #fkcz #czv #crvenazvezdafk #crvenazvezda #zvezda #ucl

- 39. minut - Novi oštar start domaćih igrača, Godala koji već ima žuti karton je oborio Simića.

- 38. minut - Žuti karton za Filipa Stojkovića posle oštrog starta nad igračem Spartaka.

- 35 minut - Bakošu žuti karton zbog udarca laktom, Vujadin Savić nastavlja meč sa povezom preko glave.

- 28. minut - Period bez zanimljivih dešavanja na terenu prekida šansa Radonjića, čiji prodor po levoj strani se završava kao korner. Ben dobija žuti karton zbog prigovora oko novog kornera.

- 18. minut - Vrlo oštar start kapitena Spartaka Godala nad Simićem sankcionisan žutim kartonom, mada je lako mogao biti i crveni.

- 7. minut - GOL! 1:1 ! El Fardu Ben !

Odličan centaršut Stojiljkovića sa desne strane, Ben se našao sam u sredini šesnaesterca i fantastičnim udarcem glavom doneo Zvezdi ekspresno izjednačenje!

- 6. minut - GOL! 1:0 za Spartak ! Strelac Bakoš!

Mreža "crveno-belih" načeta je posle akcije po levoj strani u kojoj je Bakoš glavom iskoristio preciznu asistenciju Kadleca.

- 1. minut - Teren na stadionu u Trnavi je u katastrofalnom stanju !

- Utakmica je počela...

Sastavi:

Spartak: Čudi - Kadlec, Godal, Tot, Čonka - Rada, Grešak, Grendel, Sloboda, Jirka - Bakoš.

Na klupi su: Rusov, Janso, Dangubić, Hladik, Misenbok, Jarović i Pekar.

Crvena zveda: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovančić, Krstičić - Simić, Ben, Radonjić - Stojiljković.

Na klupi su: Popović, Jovičić, Pavkov, Ebisilio, Srnić, Babić i Gobeljić.

Sudija ovog meča je Serdar Gozubujuk iz Holandije.

Stadion "Siti Arena" u Trnavi je ispunjen do poslednjeg mesta, čiji je kapacitet 19 hiljada mesta.

Fudbaleri Crvene zvezde nisu ostvarili rezultat kakav su želeli pre sedam dana u Beogradu protiv Spartaka iz Trnave (1:1), ali ni to mnogo ne menja planove Zvezde, jer je cilj da u ovom dvomeču, posle 180 minuta fudbala, ostvari prolaz u plej-of rundu.

Šampion Slovačke se branio na "Marakani", i to vrlo vešto, a na Vladanu Milojeviću je da nađe dobitnu formulu protiv ekipe koja im svojim stilom nimalo ne odgovara.

Trener Radoslav Latal je posle prvog meča u Beogradu poručio da će se njegova ekipa braniti i na svom terenu, koji je inače u katastrofalnom stanju, ali Zvezda je mnogo puta pokazala da se odlično snalazi na gostovanjima i vraćala se s pobedama iz Kelna, Praga..

Samo u slučaju rezultata 1:1 gledaćemo produžetke, remi s više golova pogoduje Zvezdi - bez njih Slovacima, dok je u slučaju trijumfa situacija sasvim jasna.

Milojević je u startnoj postavi napravio jedno iznenađenje, umesto Ebisilija šansu od starta dobiće Simić, dok je donekle bilo očekivano da umesto Jovičića počne Jovančić.