Utorak 07.08.2018.
18:30 >> 22:30h
b92.net, Vestionline A

Remi Zvezde i Spartaka: Karta za Evropu u Trnavi

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) sa Spartakom iz Trnave u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligi šampiona.

Evo kako smo uživo pratili tok meča:

22:27

90+7' Kraj utakmice - Zvezda je remizirala sa Spartakom 1:1

22:25

90+6' Poslednji pokušaj Zvezde

Čudi lako hvata mlak udarac glavom i to je bilo sve od uzbuđenja na ovoj utakmici.
22:24

90+5' Poslednja izmena u Spartaku

Rada napušta igru, a sekunde su ostale za Hladika.
22:24

90+4' Sudija pomogao, Radonjić nije iskoristio poklon

Španskog sudiju pogodila je lopta i omogućila Radonjiću dobru poziciju sa nekih 17 metara, ali je on preslabo šutirao.

22:20

90+1' Radonjić pokušava sa distance

Bio je to šut sa više od 25 metara, pravo u golmana Čudija.
22:20

90' Opet Simić kreira priliku

Sada se ubacio po levoj strani, centrirao u kazneni prostor, a posle karambola igrači Zvezde nisu bili precizni.

22:18

89' Druga izmena u Spartaku

Strelac gola Grendel prepušta svoje mesto Majsenbeku.
22:17

88' Rodić imao šansu u finišu

Odlično je sa desnog boka centrirao Simić, najviši u skoku na drugoj stativi bio je Rodić, ali nije uspeo da uputi loptu ka golu.

22:14

85' Novo odlično dodavanje Krstičića

Ovoga puta bilo je upućeno Radonjiću, ali je on bio u ofsajdu.

22:12

82' Zvezda pokušava centaršutevima, bez uspeha

Sa obe strane dolaze ubacivanja kroz vazduh, ali je posle izlaska Milića domaćin deficitaran sa igračima koji mogu da dohvate te lopte.

22:08

79' Poslednja izmena kod šampiona Srbije

Veljko Simić ulazi baš protiv Ebesilija kojem je prethodni udarac bio poslednje što je učinio na utakmici.

22:08

78' Ponovo Ebesilio i opet neprecizno

Tukao je Danac sa slične pozicije odakle je Suduvi dao gol, sada nije bio toliko uspešan.

22:04

75' Reaguje kolega i na drugoj strani

Marvin Ego će poslednjih 15 minuta biti u špicu umesto Bakoša.

22:02

73' Druga izmena u Zvezdi, Milić ne može da nastavi

Nažalost, Zvezdin univerzalac je završio utakmicu i umesto njega je ušao Slavoljub Srnić.
22:02

72' Opasan napad Spartaka

Sa levog boka Slovaci su oštro centrirali na peterac, ali je Zvezda imala sreće da Grendel nije zahvatio loptu, pa je Borjan uhvatio.

22:01

71' Milić posle udarca ostao na terenu

Igrač koji je ušao pre dvadesetak minuta uz pomoć lekarskog tima napustio je teren posle udarca.

21:58

68' Zabavio se malo golman Spartaka

Pošto mu je Stojković poslao laganu loptu, čuvar mreže gostujućeg tima nije želeo da je hvata, već je primio grudima, a onda žonglirao nekoliko puta pre nego što je nastavio akciju.

21:54

64' Zvezda pojačava pritisak

Sada je više napada išlo po desnoj strani, Ben je proigrao Jovičića na boku, ali on nije dobro centrirao.

21:51

61' Ebesilio karakteristično sa distance

Posle kornera je prihvatio loptu na nekih 25 metara, pokušao da gađa suprotni ugao, ali je Zvezda dobila samo korner. Najviši u skoku bio je Rodić, malo je falilo da posle gužve dođe do prilike – samo udarac iz suprotnog ugla.

21:45

53' Dvostruka prilika za 'crveno-bele'

Prvu veliku šansu u nastavku susreta propustio je Radonjić. Posle ispucavanja iz odbrane pretrčao je lako štopera Spartaka, izašao ispred golmana, ali nije uspeo i njega da zaobiđe. U nastavku akcije odlično je sa distance šutirao Ebeslio, Čudi je ponovo bio na visini zadatka.

21:43

52' Dobar šut Jovičića, pa izmena u Zvezdi

Branko Jovičić oprobao je svoj udarac sa distance i lopta je otišla nekih metar i po pored desne stative. Posle tog detalja Milojević je napravio prvu izmenu – Nemanja Milić ulazi umesto Nikole Stojiljkovića.

21:37

47' Neugodan centaršut Radonjića

Malo je napadaču Zvezde lopta prešla preko noge, mogla je da prevari golmana, ali je završila u gol-autu.

21:35

46' Počelo drugo poluvreme na stadionu 'Rajko Mitić'

21:18

45+1' Kraj prvog poluvremena

Prvi deo poluvremena pripao je Crvenoj zvezdi, ali je posle datog i ekspresno primljenog gola, naš tim pao u igri i Spartak je uspeo da kontroliše dešavanja na terenu – 1:1.
21:17

45' Savić nastradao, žuti karton za Slobodu

Veoma oštro je igrač Spartaka startovao na Vujadinu Saviću i potpuno zasluženo dobio javnu opomenu.
21:16

44' Opasan pokušaj Slovaka iz "slobodnjaka"

Rada je gađao sa skoro 30 metara i pogodio samo gornji deo mreže.

21:12

40' Ebesilio dobro gađa, bez problema za golmana

Pokušao je nekadašnji igrač Ajaksa pored zida, golman Čudi je bio oprezan.
21:11

39' Krstičić iznudio još jedan faul

Vezista domaćeg sastava oboren je na nekih 27 metara od gola, a sudija je tražio da se slobodan udarac ponovi.
21:10

37' Spartak "odsekao" Radonjića

Najbolji igrač Zvezde je odlično čuvan od početka meča, osim nekoliko pokušaja prodora, Radonjić bez šanse da ugrozi odbranu rivala.
21:07

34' Zvezda uzdrmana posle primljenog gola

Očekivano, bilo je potrebno malo vremena ekipi Vladana Milojevića da poveže redove posle primljenog gola. Za to vreme Slovaci su pripretili dva-tri puta iz polukontri, ali bez ozbiljnije završnice.

20:56

24' Goooool - Spartak izjednačio u sledećem napadu!

20:55

23' Goooool - Ben rutinski za 1:0!

20:54

22' Penal za Zvezdu!

Iako je Stojiljković loše prihvatio dugu loptu, odlično je
20:51

19' Slovaci oštri od početka meča

Sada je novi udarac pretrpeo Krstičić, a gosti nisu štedeli ni Bena ni Ebesilija.

20:48

15' Slovaci pritiskaju poslednju liniju

Nekako su uspeli Stojković i Savić da otklone opasnost posle neugodnog centaršuta sa levog boka.

20:47

13' Spartak se oslobodio pritiska

Gosti iz Trnave uspeli su da se oslobode pritiska i kreiraju nekoliko napada, ali posle jednog prekida nije bilo opasnosti po gol Zvezde.

20:41

9' Umalo velika prilika za srpskog šampiona

Krstičić je karakteristično oduzeo loptu na sredini, ona je završila kod Bena koji je tražio zahuktalog Radonjića, ali mu je poslao malo jače dodavanje i dobra situacija je propala.

20:40

8' Zvezda prvi put zapretila posle prekida

Ben je izveo "skraćeni korner" na drugu stativu do Rodića koji je odlično skočio, iz drugog pokušaja tražio Degeneka na povratnoj, ali je on zamalo bio kratak.

20:39

4' Sjajni driblinzi Radonjića

Na startu meča krilni napadač Zvezde pokazao je da je raspoložen, pa su ga rivali tek posle nekoliko driblinga oborili faulom.

Utakmica je počela.

Izabranici Vladana Milojevića nalaze se pred najvećim ispitom ove sezone, pošto duel sa šampionom Slovačke donosi mnogo, i to iz jednog prostog razloga.

Pobedom u ovom dvomeču crveno-beli će obezbediti plasman u Ligu Evrope, a ono što je najvažnije imaće priliku da se u plej-ofu izbore za najveći uspeh u novijoj istoriji - grupnu fazu Lige šampiona.

Spartak je u drugom kolu eliminisao favorizovanu Legiju i s pravom se nadaju dobrom rezutatu u Beogradu, ali i u Slovačkoj. Veoma su disciplinovana ekipa, sa velikim brojem domaćih igrača.

Spartak je slavan klub, pošto će uskoro proslaviti sto godina postojanja. Dominirali su tokom 60-tih i 70-tih godina prošlog veka, kako u šampionatu Čehoslovačke, tako i u Evropi, gde su u sezoni 1968/1969 igrali polufinale Kupa šampiona.

Zvezda se susretala sa Spartak u prošlosti, bilo je to u 1968. godine u finalu Mitropa (Srednjeevropskog) kupa, i u dvomeču je slavila ukupnim rezultatom 4:2.

Pobednik ovog duela igraće u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona protiv boljeg iz dvomeča Salcburg/Škendija.

Sastavi:

ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Ben, Ebisilio, Radonjić - Stojiljković.

SPARTAK: Čudi - Kadlec, Godal, Tot, Čonka - Rada, Grešak, Grendel, Sloboda, Jirka - Bakoš.

Meč sudi španski arbitar Karlos del Sero.