0
Sreda 09.05.2018.
23:28

Juventus osvojio Kup Italije

Fudbaleri Juventusa osvojili su treći Kup Italije zaredom pošto su u finalu ubedljivo slavili protiv Milana rezultatom 4:0.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA
Osvojio još jedan trofej: Đanluiđi Bufon

‚Stara dama‘ je do 13. trofeja u Kupu u istoriji došla postigavši četiri gola za nešto više od 20 minuta u drugom poluvremenu na Olimpijskom stadionu u Rimu. Dvostruki strelac za torinski klub bio je Mehdi Benatija, u strelce se upisao i Daglas Kosta, a autogol je postigao Nikola Kalinić.

Tokom prvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani, da bi u nastavku usledio šou Juventusa, ali i greške mladog golmana Milana Đanluiđija Donarume. Na prvi gol se čekalo do 56. minuta, kada je Benatija sjajno reagovao posle kornera glavom poslao loptu u gornji levi ugao. Samo pet minuta kasnije, Kosta je savladao Donarumu sa ivice šesnaesterca, a već u 64. minutu Benatija je povisio na 3:0 i bilo je jasno da će trofej Kupa otići ponovo u Torino.

Konačan rezultat postavljen je autogolom Kalinića, koji je glavom poslao loptu pravo u sopstvenu mrežu.