0
Sreda 25.09.2013.
23:30

Juventusu pomogao sudija, Abate spasio Alegrija!

Pomoćni arbitar poništio čist gol Letećim magarcima. Robinjo i Abate u finišu uspeli da spasu trenera Milana. Sasuolo otkinuo bodove Napoliju.

Duel Bukari iz Kjeva i Isle (Juventus)

Burno 5. kolo Serije A donelo je (ne)očekivane rezultate. Bolonja je ispustila pobedu nad Milanom iako je imala dva gola prednosti do samog kraja (3:3) i umalo spakovala kofere Masimilijanu Alegriju, Juventus je uz pomoć sudija u gostima slavio protiv Kjeva (2:1), Napoli je kod kuće kiksnuo protiv Sasuola (0:0), a Roma je nastavila fantastičan niz i ostvarila i peti uzastopni trijumf protiv Sampdorije u Đenovi (2:0).

Rosoneri su dobro otvorili meč u Bolonji, ali malo je nedostajalo da ga loše završe. Poveli su preko Polija u 12. minutu, a onda je na scenu stupio Laksalt i sa dva gola u 33. i 53. preokrenuo rezultat, da bi Kristaldo u 62. minutu najavio da će zapečatiti sudbinu Alegrija. Onda su stvari u svoje ruke preuzeli Robinjo i Abate u finišu meča i donekle spasili svog šefa. Mada, i remi može da znači doviđenja. E sad pitanje je da li je Pipo Inzagi spreman za veliku scenu i da li će mu čelnici Milana dati šansu?

Juventus je stigao iz keca u dvojku uz obilatu pomoć sudija. Tero je u 28. minutu izazvao erupciju na stadionu Bentegodi i miran odlazak na odmor, ali sa njega se nisu vratili dovoljno koncentrisani što je iskoristio Kvaljarelja. Sporan detalj dogodio se u 49. minutu, kada Bufon nije uspeo da ukroti jedan šut sa distance, Pavlovski pritrčao i zatresao mrežu, a pomoćni sudija signalizirao nepostojeći ofsajd i izazvao gnev igrača i navijača Letećih magaraca. Saigrači našeg reprezentativca Ivana Radovanovića, koji je ušao u igru u 66. minute, nikako nisu mogli to da izbace iz glave, što ih je koštalo autogola Bernardinija i nezasluženog poraza.

Napolitance je, posle velike pobede nad Milanom na San Siru, očekivao lak zadatak protiv Sasuola, ali se novajlija opekao posle debakla od Intera (0:7) i pokazao zube. Domaćin je poveo preko Džemaila u 15, a pet minuta kasnije Zaza je izjednačio, što je bio znak da se potpuno zatvore. Ređali su se napadi Pandeva, Hamšika, Iguaina, ali ništa nije vredelo. Sasuolo je uzeo istorijski bod u italijanskoj eliti, a Napoli je možda pokazao da je previše poleteo kada je u pitanju osvajanje Skudeta.

Roma je ostvarila i petu uzastopnu pobedu u prvenstvu i sada predvodi karavan Serije A. Vučica je bila bolja od Sampdorije i to u gostima - 2:0. Benatia je u 65. minutu solo prodorom izbio ispred golmana Da Koste i gotovo u padu uspeo da proturi loptu do mreže. Tačku na “i” stavio je Žervinjo u 89. minutu.

Najviše golova palo je u Parmi, gde su Mlekadžije savladale Atalantu sa 4:3, od čega je čak šest pogodaka postignuto u prvom poluvremenu, dok je Verona našeg Boška Jankovića uzela je bod u Torinu - 2:2.