0
Nedelja 29.10.2017.
16:02 >> 19:30h

Tošić u poslednjoj sekundi doneo pobedu Partizanu u Čačku (VIDEO)

Uz dosta muke Partizan je uspeo da savlada Borac u Čačku u meču 15. kola Superlige Srbije i to pogotkom Zorana Tošića iz slobodnog udarca u 97. minutu, čime se iskupio za promašeni penal desetak minuta ranije. Partizan je uspeo da ostane na četiri boda manjka u odnosu na Crvenu zvezdu, dok je Borac zakucan za dno tabele.

M. Todorović - Vesti
Detalj sa meča u Čačku

Meč je počeo uz kišu i olujni vetar što je znatno smanjilo i broj ljudi koji su uživo pratili meč sa tribina. Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a bliži vođstvu su bili crno-beli koji su propustili dve dobre šanse i nekoliko polušansi.

Tokom pauze trener Đukić je odlučio da na teren pošalje Evertona i Tavambu koji su zamenili Jevtovića i indisponiranog Sumu i ispostavilo se da je to bio odličan potez.

Upravo je Tavamba doveo u vođstvo goste lepim golom u 59. minutu kada je posle dodavanja Tošića prebacio golmana domaćih Bajića i gurnuo loptu u prazan gol.

Međutim, nije dugo trajala prednost crno-belih pošto je Lima u 70. minutu izjednačio udarcem petom posle asistencije Jovanovića za 1:1.

Ređale su se šanse pred golom Bajića. Bilo je dosta promašaja, a lopte koje su išle u okvir gola on bi odbranio ili bi se njegovi saigrači našli na putu lopte ka mreži.

Mogao je Zoran Tošić u 88. minutu da postigne gol pošto je dobio priliku da izvede penal dosuđen posle prekršaja nad Jankovićem u kaznenom prostoru, ali je i u toj situaciji Bajić bio siguran.

Činilo se da će golman Čačana biti junak meča sve do 97. minuta kada je Tošić uspeo da se iskupi prelepim golom iz "slobodnjaka" koji Bajić nije imao šanse da spreči jer se lopta od stative odbila preko linije.

Posle prvih 15 kola Partizan ima četiri boda manje od vodeće Crvene zvezde, a Borac je osvojio samo sedam bodova pa i dalje drži "fenjer".

Rezultati, 15. kolo, Nedelja: Zemun - Crvena zvezda 0:1 (Boaći 81), Bačka - Javor 2:1 (Mićić 8, 18 - Amanović 30), Mladost Lučani - Mačva 2:0, Radnički Niš - Napredak 1:3, Čukarički - Voždovac 2:1, Radnik - Spartak 5:1, Borac - Partizan 1:2 (Lima 71 - Tavamba 59, Tošić 90+7), Subota: Rad - Vojvodina 0:3.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+9. minut - KRAJ, Borac - Partizan 1:2

90+7. minut - GOOOL, Tošić pogađa iz slobodnjaka, lopta se od stative odbila u mrežu

90+4. minut - Kakva šansa za Tavambu, izblokirao mu je šut Dupovac
90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade

88. minut - Bajić je odbranio penal Tošiću

87. minut - Penal za Partizan, Čađenovič je oborio Jankovića, Anđelovski je dosudio penal
85. minut - Kakva šansa za Jankovića, bio je sam posle asistencije Tošića, ali je šutirao pored gola
79. minut - Bajić brani udarac Pantića
76. minut - Velika šansa za Tavambu, ali odbranio mu je šut Bajić iako je bio na svega 3-4 metra od gola
72. minut - Nova šansa za domaće, mogli su do potpunog preokreta

70. minut - GOOOL, Izjednačenje u Čačku, Lima je posle odlične asistencije Jovanovića izjednačio na 1:1

66. minut - Radin menja Ožegovića
64. minut - Udarac Tavambe preko gola posle dobrog solo prodora

59. minut - GOOOOL, Dupli pas Tavamba - Tošić i napadač crno-belih lobuje Bajića, a potom šalje loptu u mrežu

56. minut - Nova šansa za domaćina, kasnio je Lima na loptu, da je stigao ne bi bilo spasa Jovičiću

50. minut - Velika šansa za Borac, Knežević je pogodio prečku iz stoodstotne šanse

46. minut - Dve promene kod gostiju, u igri su Tavamba i Everton, izašli su Jevtović i Suma

Prvo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog dela u Čačku 0:0
45. minut - Minut nadoknade izgubljenog vremena
42. minut - Gužva u kaznenom prostoru Borca, domaći su uspeli da otklone opasnost

35. minut - Sa gol linije izbacuje loptu jedan igrač Borca, posle kornera je šutirao Jevtović

26. minut - Udarac Ožegovića sa oko 14-15 metara iskosa, ali nije pogodio gol

20. minut - Zoćević je oprobao udarac, Jovičić sigurno brani
13. minut - Prinudna izmena kod domaćih, Marković je zamenio povređenog Otaševića

12. minut - Lepa akcija crno-belih, Suma je dodao do Ožegovića, brani Bajić

6. minut - Prilika za Borac, ali Tošić je uspeo da reaguje ispred jednog igrača domaćih

1. minut - Odmah šansa za Sumu, ali njegov udarac izblokirao je jedan defanzivac domaćih

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti

U Čačku, kao i u celoj Srbiji, danas je pravo nevreme. Pada kiša i duva jak vetar što je prouzrokovalo da tribine budu poluprazne