0
Četvrtak 05.04.2018.
16:48 >> 19:15h

Superliga: Zvezda ubedljiva, “petarda” Partizana

U 30. kolu Superlige Srbije Crvena zvezda je sa 3:1 (3:0) savladala Zemun, dok je Partizan bio ubedljiv protiv Borca pobedivši sa 5:0 (2:0).

.com
M. Todorović - Vesti
Ognjen Ožegović, strelac dva gola za Partizan

Oba kluba su pokazala da su izuzetno raspoložena pred “večiti derbi” koji se naredne subote igra na staduionu “Rajko Mitić”. U Beogradu je u popodnevnim satima padala kiša, pa su tribine jednog i drugog stadiona bile gotovo prazne. Nije pomoglo ni što su ulazi na obe utakmice bili besplatni. Ipak, to nije obeshrabrilo golgetere.

Crvenoj zvezdi je bilo dovoljno 18 minuta da završi sav posao protiv Zemunaca. Gosti nisu prikazali partiju iz prethodnih mečeva zbog čega su ih mnogi okarakterisali kao hit nastavka Superlige. Junak pobede je El Fardu Ben koji je postigao dva gola. Prvi u četvrtom minutu iz slobodnog udarca, a drugi u 18. Između ta dva gola je stigao da u 12. minutu asistira Pešiću koji je zatresao mrežu. Sa 22 gola se Pešić učvrstio na prvoj poziciji liste strelaca.

Jedino što su gosti uspeli da urade je da ublaže poraz. U 51. minutu je Vukadinović savladao Milana Borjana, i tako postavio konačnih 3:1.

Crvena zvezda – Zemun 3:1 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić.

Sudija: Zoran Široki.

Strelci: 1:0 Ben (4), 2:0 Pešić (12), 3:0 Ben (18), 3:1 Vukadinović (51).

Žuti karton: Luković (Zemun).

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić (od 46. Frimpong), Račić, Krstičić, Ben (od 74. Milijaš), L. Ilić (od 61. Adžić), Radonjić, Pešić.
Zemun: Milošević, Luković, Cvetković, Vuković, Petković, Beljić (od 57. Ninkov), Kiso, Vukadinović, Lasickas, Simić (od 83. Marković), Đenić (od 70. Podunavac).

Borac je u Humskoj prekinuo niz od dve pobede. Junak pobede Partizana je dvostruki strelac Ognjen Ožegović. On je prvo odlično reagovao u devetom minutu posle slobodnog udarca, a onda je u 53. iskoristio penal. Stvari su mogle da budu drugačije da je u 13. minutu Marinković iskoristio odličnu šansu za Čačane. Međutim, njegov šut iz srca šesnaesterca je završio pored gola.

To su domaći umeli da kazne, pa je do odlaska na odmor Svetozar Marković povećao na 2:0. U drugom poluvremenu su strelci još bili Danilo Pantić i Zoran Tošić.

Ovim je završen ligaški deo Superlige. Sada se osam najboljih ekipa u plej-ofu bori za titulu i plasman u Evropu, dok će se preostalih osam nadmetati za opstanak.

Partizan – Borac 5:0 (2:0)

Stadion Partizana.

Sudija: Majo Vujović.

Strelci: 1:0 Ožegović (9), 2:0 Marković (38), 3:0 Ožegović (53. iz penala), 4:0 Pantić (62), 5:0 Tošić (72)

Partizan: Jovičić, Cucin, Nemanja R. Miletić, Marković, Urošević, Zdjelar, Pantić (od 69. Kosović), Janković, Đerlek (od 62. Tošić), Ožegović, Tavamba (od 74. Ivanović).
Borac: Mišić, Obradović, Dupovac, Marinković, Perišić, Zoćević, Čađenović, Knežević, S. Filipović (od 63. Kuveljić), Stamenić (od 78. Perić), Mateus (od 71. Lukić).

Superliga, 30. kolo: Crvena zvezda – Zemun 3:1 (Ben 4, 18, Pešić 12 – Vukadinović 51), Voždovac – Čukarički 0:0, Javor – Bačka 2:1 (Mrkaić 34, Marković 90+3 – Mićić 52), Mačva – Mladost 2:1, Napredak – Radnički 3:1, Partizan – Borac 5:0 (Ožegović 9, 53 penal, Marković 38, Pantić 62, Tošić 72), Spartak – Radnik 3:1 (Savković 9, Đuričin 24, Cecarić 56 – Pavlović 33), Vojvodina – Rad 2:1 (Putinčanin 71, Arsić 90+1 – Denić 28).

90. minut - Kraj utakmice i na stadionu "Rajko Mitić" gde je Zvezda pobedila 3:1.
90. minut - Kraj u Humskoj. Partizan je pobedio 5:0.

72. minut - GOOOOOL 5:0 za Partizan, strelac je Zoran Tošić.

62. minut - GOOOOOOOOL Partizan vodi 4:0, a strelac je Danilo Pantić. Prelep pogodak iz voleja.

51. minut - GOOOOL Zemun smanjuje protiv Zvezde na 3:1, a strelac je Vukadinović.

53. minut - GOOOL 3: za Partizan, strelac je Ožegović iz penala.

46. minut - Nastavljene su utakmice. Da dodamo da su se danas u Beogradu portukli navijači Crvene zvezde i Partizana, a jedan je završio na reanimaciji.
45. minut - Kraj poluvremena. Zvezda vodi 3:0, a Partizan 2:0.

38. minut - GOOOOOL 2:0 za Partizan, strelac je Marković.

34. minut - Odlična šansa za Crvenu zvezdu. Šutirao je Radonjić, ali je golman Milošević odbranio, na loptu je natrčao Pešić koji je čuvara mreže Zemunaca pogodio u glavu, pa je šansa otišla u nepovrat.

18. minut - GOOOOL 3:0 za Crvenu zvezdu, strelac je Ben, ovo je njegov drugi pogodak danas.

12. minut - GOOOL Vodi zvezda 2:0, a strelac je Pešić.

9. minut - GOOOOL 1: za Partizan, strelac je Ognjen Ožegović.

5. minut - GOOOOOL 1:0 za Crvenu zvezdu, a strelac je El Fardu Ben. On je izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio sam ćošak gola Zamunaca.

1. minut - Počele su utakmice. U Beogradu je toplo, ali pada jaka kiša.

Partizan – Borac (17.00)

Partizan: Jovičić, Cucin, Nemanja R. Miletić, Marković, Urošević, Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek, Ožegović, Tavamba.
Borac: Mišić, Obradović, Dupovac, Marinković, Perišić, Zoćević, Čađenović, Knežević, S. Filipović, Stamenić, Mateus.

Crvena zvezda – Zemun (17.00)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić, Račić, Krstičić, Ben, L. Ilić, Radonjić, Pešić.
Zemun: Milošević, Luković, Cvetković, Vuković, Petković, Beljić, Kiso, Vukadinović, Lasickas, Simić, Đenić.