0
Nedelja 29.10.2017.
12:31 >> 15:39h

Uspela generalka za Arsenal: Boaći skratio Zvezdine muke u Zemunu (VIDEO)

Nije Crvena zvezda blistala u Zemunu, ali je upisala nova tri boda u Super ligi Srbije. Četa Vladana Milojevića slavila je u Gornjoj varoši - 1:0 pogotkom Ričmonda Boaćija u 81. minutu i napravila dobru uvertitu pred duel na "Emiratima" protiv Arsenala u četvrtak (21.05) u četvrtom kolu Liga Evrope.

N. Đurović - Vesti
Čovek odluke: Ričmond Boaći je postigao jedini gol na meču u Zemunu

Crveno-beli je duel sa "tobdžijama" bio u mislima. Napadali su, ali jalovo. I kada su fudbaleri Zvezde uspevali da stignu do gola Zemunaca, tu je bio sjajni golman Bojan Šaranov, koji je skinuo nekoliko zicera gostima. Bunker domaćina odolevao je do 81. minuta, kada je Aleksandar Pešić sjajno uposlio Boaćija, a reprezentativac Gane sa nekoliko metara ne greši. Ulazak iskusnog Nenada Milijaša u finišu razdrmao je pulene Vladana Milojevića.

Domaćin se oslonio na odbranu, retko kada su zeleno-plavi prelazili na protivničku polovinu. Jedine dve šanse Zemun je imao na startu, kada je Vučić glavom prebacio gol Zvezde, a u finišu Milan Borjan je uspeo da zaustavi napad Zemunaca.

Zvezda je na ovom meču igrala bez povređenih Filipa Stojkovića i Vujadina Savića, dok je odmarao Damjan te Talek. Očekuje se da sva trojica budu u timu u četvrtak u Londonu.

90+4. minut - Utakmica je završena.
86. minut - Borjan je dobro reagovao posle dobre akcije domaćina.

81. minut - GOOOOL Boaći je zatresao mrežu Zemunaca, posle odlične asistencije Pešića.

79. minut - Bojan Šaranov sve brani. Odlična partija nekadašnjeg golmana Partizana.

73. minut - Krstičić je bio u šansi, ali nema gola. Uraganski napadi Zvezde u finišu.
70. minut - Stihijski napadi crveno-belih, ali Šaranov je odličan na golu Zemuna.

64. minut - Radonjić je šutirao sa ivice šesnaesterca, samo korner. Viktorija ispred gola domaćina.

58. minut - Velika šansa za Boaćija, ali je iz izgledne situacije šutirao pored gola. Pre toga je Pešić tražio jedanaesterac posle igranja rukom jednog Zemunca.

57. minut - Dvostruka izmena Milojevića. Na terenu su Radonjić i Rodić umesto Srnića i Anđelkovića.
46. minut  - Počelo je drugo poluvreme.

45+1. minut - Nema golova posle 45 minuta u Zemunu.

41. minut - Odličan šut Donalda, ali je Šaranov paradom spasio svoj gol. Ostaje bez golova u Zemunu. Posle kornera, pokušao je Fripmong.

38. minut - Pešić pada, ali nema penala za Zvezdu.

35. minut - Zajedničko navijače navijača Zemuna i Crvene zvezde - Kosovo, Srbija!

31. minut - Bomba Kange sa više od 25 metara, ali malo iznad gola Šaranova. Zemunci odolevaju lideru Super lige.

21. minut - Šaranov brani šut Pešića.

15. minut - Sve žešći napadi Crvene zvezde u Zemunu.

8. minut - Boaći je bio u prilici, ali nema promene rezultata. Napadi gostiju, ali za sada nema uzbuđenja u Gornjoj varoši.

3. minut - Vučić preti Zvezdi posle kornera. Ipak, njegov šut glavom je završio iznad gola gostiju.

1. minut - Utakmica je počela.

ZEMUN: Šaranov, Mladenović, Trajković, Luković, Bubanja, Kiso, Milutinović, Vučić, Dimić, Lečić Lasickas.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Babić, Frimpong, Anđelković, Donald, Krstičić, Kanga, Srnić, Pešić, Boaći.