0
Subota 09.09.2017.
18:27 >> 21:56h

Neka se čuva BATE: Zvezda "bombama" srušila Ivanjičane

Pauza zbog reprezentativnih obaveza nije ostavila trag na crveno-belima. Zvezda je rutinski, sa pola gasa, slavila u Ivanjici protiv Javora 2:0 (2:0) u osmom kolu Super lige Srbije.

crvenazvezdafk.com
Konačno, proradio: Rikardinjo postigao prvenac za crveno-bele

Ove sezone, fudbaleri sa "Marakane" postižu evro golove. Posle Gelora Kange, koga nije bilo u timu, kao i Ričmonda Boaćija, na zapadu Srbije raspoloženi su bili Rikardinjo i kapiten Mičel Donald. Njihove "bombe" sa više od 20 metara, u 15. i 26. minutu, odlučile su pobednika u Ivanjici.

Brazilac Rikardinjo, nekoliko nedelja je bio na hlađenju kod trenera Vladana Milojevića, ali lep gol nagoveštaj je da Zvezda u nastavku sezone dobija još jednog važnog igrača u rotaciji. U drugih 45 minuta, gosti su stali na loptu, i kao da su jedva čekali poslednji zvižduk sudije. Domaćin je pokušavao, ali osim šuta Eliomara u 57. minutu nije ugrozio golmana Zvezde Milana Borjana.

U četvrtak je spektakl na "Marakani", stiže beloruski šampion BATE Borisov u prvom meču grupne faze Lige Evrope.

Rezultati 8. kola:
Bačka - Radnički Niš 1:1 (Ivković 90+4 - Aksentijević 51), Borac - Zemun 0:0, Javor - Crvena zvezda 0:2 (Rikardinjo 14, Donald 19), Radnik - Rad 3:1, Spartak - Napredak 2:1, Partizan - Mladost (21). U petak: Mačva - Čukarički 0:2 (Mudrinski 5, Mićin 78)

Standings provided by Sofascore LiveScore

90+2. minut - Utakmica je završena, laka pobeda Zvezde - 2:0.
78. minut - Nema uzbuđenja u Ivanjici. Crveno-beli rutinski čuvaju dva gola viška iz prvih 45 minuta.
58. minut - Eliomar opasno preti golu Zvezde, ali je Borjan uspeo da izbaci loptu u korner posle slobodnog udarca domaćina.
55. minut - Gosti su stali na loptu u nastsvku, BATE Borisov je već u mislima.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45. minut  - Gotovo je prvo poluvreme, sigurnop vođstvo crveno-belih golovima Rikardinja i Donalda.
42. minut - Radonjić pada u šesnaestercu domaćina, ali nema penala za Zvezdu.

26. minut - GOOOL, Mičel Donald postiže prelep gol iz slobodnog udarca sa više od 20 metara.

15. minut - GOOOL, sjajan pogodak Rikardinja sa 20-ak metara.

12. minut - Srnić je pokušao, ali je loše zahvatio loptu. Ostaje bez golova, incijativa Zvezde. Domaćin ne prelazi centar.
5. minut - Od starta, napadi Zvezde, ali zasad nema golova.

JAVOR: Đogatović, Terzić, Karišik, Milović, Amanović, Kolaković, Kiković, Marčić, Eliomar, Džons, Tripković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Krstičić, Srnić, Rikardinjo, Radonjić, Pešić.