0
Sreda 16.12.2015.
14:46 >> 19:40h

Zvezdina savršena jesen, 19. recka pred zimsku pauzu

Savršena crveno-bela jesen. Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor u gostima sa 3:0 (1:0) u meču 22. kola Super lige Srbije, poslednjem u jesenjem delu šampionata.

crvenazvezdafk.com
U žiži: Marko Grujić, vezista Crvene zvezde

Beograđani su zabeležili 19. uzastopni trijumf, do kojeg su došli možda i lakše nego što se očekivalo, pošto su na početku oba poluvremena postigli po gol i tako rešili pitanje pobednika.

Već u petom minutu Vijeira je izvrsnim solo prodorom prevario odbranu Ivanjičana i doveo svoj tim u vođstvo, a u 56. minutu prednost je udvostručio Srđan Plavšić. Udarac Vijeire odbranio je golman Đogatović, a Plavšić je odbitak sproveo u mrežu.

Vijeira je imao udela i u trećem pogotku gostiju. Asistirao je u 70. minutu Kataiju, koji je obišao golmana i rutinski plasirao loptu u mrežu.

Zvezda je na ovom meču bila bez suspendovanog trenera Božovića, ali je ipak ostvarila laku pobedu s obzirom na to da je Javor sve šanse stvorio u trenucima kada je pobednik već bio odlučen.

JAVOR: Đogatović, Gajić, Kolaković, Miletić, Josović, Đokić, Ađuru, Docić, Gafurov, Eliomar, Dražić;

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Jovanović, Luković, Ibanjez, Grujić, Ristić, Katai, Plavšić, Srnić, Vijeira.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

90+2. minut - Kraj utakmice.
89. minut - Kahriman je zaustavio šut Silve Eliomara, na odbitak je natrčao Zečević, ali je tukao preko gola. Zaslužio je Javor taj utešni gol, ali sve je manje prilike da ćemo ga videti. Cele sezone imaju Ivanjičani probleme sa tim.
85. minut - Mihailo Ristić izlazi iz igre. Na terenu je Zoran Rendulić.
84. minut - Pravi projektil Docića iz slobodnjaka sa 20 metara, vrhovima prstiju izbija loptu u korner Kahriman.
81. minut - Zečević je bio u prilici, ali sa 14 metara pored gola. Prethodno se oslobodio dvojice čuvara.
78. minut - Druga izmena kod crveno-belih. Umesto Uga Vijeire od 78. minuta na terenu je Luka Jović.
75. minut - Prva izmena i u Crvenoj zvezdi. Od 72. minuta umesto Kataija će igrati Predrag Sikimić.
73. minut - Jedan gol nedostaje Crvenoj zvezdi da prvi deo sezone zatvori sa prosekom od tri gola po meču.

70. minut - GOOOOL!!! Zvezda vodi 3:0, strelac Aleksandar Katai. Obišao je Đogatovića, stao da poslednji igrač odbrane prokliza i onda mirno smestio loptu u nebranjeni deo mreže.

64. minut - Odlična šansa za Javor da se vrati u život, ali igra glavom nije specijalnost Eliomara Silve. Vukašin Jovanović je zasmetao, pa šut Brazilca sa nekih šest metara ide pored gola.

56. minut - GOOOOL!!! Zvezda vodi 2:0, strelac Srđan Plavšić. Prvi je tukao Vijeira, odlično je reagovao Đogatović, ali je na odbitak natrčao Plavšić i postigao drugi gol u dresu Crvene zvezde.

52. minut - Malo je nedostajalo da Vijeira postigne i drugi gol u meču, ali je njegov šut glavom na centaršut Kataija bio neprecizan.
49. minut - Velika šansa za Javor. Gafurov je probio po desnoj strani, ali niko nije bio u petercu da samo ćušne loptu u mrežu.
46. minut - Počeo je drugi deo meča. Bakljada na južnoj tribina stadiona u Ivanjici, na kojoj su smešteni navijači beogradskih crveno-belih.
45. minut - Petarda sa tribina je pala blizu golmana Javora Đogatovića. Tražio je lekarsku pomoć, ali je nastavio meč. Slobodan udarac za Zvezdu, prilika za Ibanjeza sa oko 30 metara. Bomba, ali preko gola. Kraj prvog poluvremena - 1:0 za Zvezdu.
41. minut - Gafurov je pokušao iz daljine, ali mu je lopta prešla preko noge. Loš teren mu je zasmetao.
38. minut - Kontra Grujića, ali je Katai upropastio dobru priliku da gosti na odmor odu sa dva gola prednosti.
35. minut - Javor sve opasniji. Pokušao je i Đokić, ali šutira neprecizno.
34. minut - Odličan šut Dražića sa 20-ak metara, ali je Kagriman dobro intervenisao i spasio izjednačenje.
27. minut - Docić preti Kahrimanu, ali šutira preko gola napadač Javora.

24. minut - Solo prodor Srnića, ali je je krilni napadač pogodio stativu. Sreća uz Ivanjičane. Zvezda dominira.

23. minut - Grujić je pao u šesnaestercu domaćina, ali ništa od penala.
20. minut - Oštar centaršut Ibanjeza, ali lopta nije stigla do Vijeire.
15. minut - Zvezda i dalje ofanzivna, ne miri se sa minimalnoimm vođstvom.
6. minut - Na drugoj strani, Docićj je imao veliku šansu za Javor, ali je šutirao tik pord stative.

5. minut - GOOOL, Ugo Vijeira je postigao vodeći gol za goste. Sjajan solo prodor Portugalca. Ovo je 14. pogodak napadača Zvezde u Super ligi.

4. minut - Prvi pokušaj Zvezde, ali Katai nije uspeo. Pritisak crveno-belih od prvog minuta.

Na klupi Zvezde neće biti kažnjenog Miodraga Božovića. Oko 3.000 gledalaca u Ivanjici pratiće meč po prohladnom vremenu (1 stepen je temperatura u gradiću na zapadu Srbije).