170
0
Četvrtak 13.04.2017.
16:50 >> 19:44h

SLS: Novi preokret Partizana, Zvezda do pobede iz dva penala, Čukarički bez plej-ofa (VIDEO)

Konačno je završen ligaški deo Superlige Srbije pošto je odigrano 30. kolo koje se skoro ni po čemu nije razlikovalo od nekoliko prethodnih. Glavni favoriti u borbi za titulu ponovo su na volšeban način došli do pobeda, doksu timovi koji su se borili za plasman u plej-of (dva od tri) upisali pobede u gostima, a najzadovoljniji mogu da budu Ivanjičani, dok će se tugovati na Banovom brdu.

Tanjug
Takođe poznato je da će u 1. kolu plej-ofa igrati Crvena zvezda - Partizan, već u utorak

Do današnjeg dana Partizan nije uspeo da trijumfuje u ligaškim utakmicama u Novom Pazaru, ali razigrani crno-beli uspeli su da sruše tu neugodnu tradiciju potpunim preokretom u drugom poluvremenu. Domaći su poveli već u 3. minutu, ali su gosti predvođeni tandemom "ĐuLe" Đurđević i Leonardo uspeo da dođe do sva tri boda.

Za razliku od večitog rivala Crvena zvezda nije morala da se muči i da preokreće rezultat protiv čačanskog Borca pošto je golom Kange sa bele tačke povela krajem prvog dela, da bi Boaći stavi tačku u završnici utakmice nakon promašenog penala Ruiza.

Posle deljenja bodova sa dva crveno-belima će ostati tri boda viška pred plej-of u odnosu na Partizan, a ta prednost bi mogla da bude anulirana ukoliko crno-beli uspeju u utorak da trijumfuju na stadionu "Rajko Mitić".

Kada su u pitanju ostale utakmice najvažniji trijumf ostvario je Javor u Nišu, pa će Ivanjičani biti poslednji ulesnik plej-ofa. Sa druge strane trijumf Čukaričkog protiv Voždovca ostao je potpuno nebitan pošto će tim sa Banovog brda igrati sa timovima koji će se boriti za opstanak.

Superliga Srbije, 30. kolo: Napredak - Bačka 2:0 (Varga 33ag, Gobeljić 56), Novi Pazar - Partizan 1:3 (Marković 3 - Đurđević 51, Leonardo 73, Jevtović 90+1), Radnik - Vojvodina 0:0, Radnički Niš - Javor 0:1 (Tripković 48), Voždovac - Čukarički 1:3 (Ožegović 18, Kajević 44), Mladost - Spartak 4:1 (Ćalasan 12ag, Odita 32, Radivojević 63, Bojović 68 - Mudrinski 37), Metalac - Rad 1:2 (Bondarenko 33 - Ćulum 61, Milošev 69), Crvena zvezda - Borac Čačak 2:0 (Kanga 35pen, Boaći 87).

Tok mečeva:

Drugo poluvreme

KRAJ: Voždovac - Čukarički 1:3, Radnik - Vojvodina 0:0, Radnički - Javor 0:1
KRAJ: Novi Pazar - Partizan 1:3, Crvena zvezda - Borac 2:0
KRAJ: Metalac - Rad 1:2, Napredak - Bačka 2:0
91. minut - Jevtović stavlja tačku na meč u Novom Pazaru - 1:3
KRAJ: Mladost Lučani - Spartak 4:1

87. minut - Golman Borca odbranio je penal Ruizu, ali Boaći natrčava na odbitak, Crvena zvezda - Borac 2:0

78. minut - Čukarički overava pobedu protiv Voždovca - 1:3
73. minut - Posle Đurđevića strelac za Partizan je i Leonardo - 1:2, novi preokret crno-belih
70. minut - Preokret u Gornjem Milanovcu, Metalac - Rad 1:2
68. minut - Mladost Lučani - Spartak 4:1, Subotičani definitivno bez plej-ofa
64. minut - Mladost Lučani - Spartak 3:1
62. minut - Voždovac - Čukarički 1:2
61. minut - Metalac - Rad 1:1
57. minut - Napredak - Bačka 2:0
53. minut - Poništen je gol Vujaklije zbog ofsajda, ostaje Crvena zvezda - Borac 1:0

51. minut - Đurđević poravnava u Novom Pazaru - 1:1

48. minut - Gol u Nišu, vode gosti, Radnički - Javor 0:1
46. minut - Počela su druga poluvremena na svih osam utakmica

Prvo poluvreme

Završena su poluvremena na svim utakmicama 30. kola - Napredak - Bačka 1:0, Novi Pazar - Partizan 1:0 (Marković 3), Radnik - Vojvodina 0:0, Radnički Niš - Javor 0:0, Voždovac - Čukarički 0:2, Mladost - Spartak 2:1, Metalac - Rad 1:0, Crvena zvezda - Borac Čačak 1:0 (Kanga 35pen)
45. minut - Voždovac - Čukarički 0:2, "brđani" čekaju kiks Javora
38. minut - Spartak smanjuje zaostatak u Lučanima - 2:1

35. minut - Kanga pogađa sa bele tačke, Crvena zvezda - Borac 1:0

35. minut - Penal za Zvezdu, prekršaj Janičića nad Plavšićem
33. minut - Napredak - Bačka 1:0
29. minut - Metalac je poveo protiv Rada u Gornjem Milanovcu - 1:0
32. minut - Mladost Lučani - Spartak 2:0, Subotičani sve dalje od plej-ofa
18. minut - Čukarički je poveo na gostovanju protiv Voždovca - 0:1
12. minut - Gol u Lučanima, Mladost - Spartak 1:0

3. minut - Prvi gol pao je u Novom Pazaru, domaćin vodi golom Markovića - 1:0

1. minut - Utakmice su počele