0
Sreda 05.04.2017.
12:50 >> 14:58h

Preokret Partizana, ponovo Đurđević i Leonardo (VIDEO)

Prvi polufinalista Kupa Srbije je FK Partizan koji je kao gost savladao Voždovac na stadionu u Zaplanjskoj ulici rezultatom 2:1 (0:1) i to golovima Đurđevića i Leonarda u završnici meča.

M. Todorović
Tavamba je ponovo bio u startnoj postavi, ali nije opravdao očekivanja pa je zamenjen

Izjednačeno prvo poluvreme pripalo je domaćoj ekipi pošto je u poslednjim minutima prvog dela jednu od prilika iskoristio Srećković.

Mogli su domaći i do ubedljivijeg vođstva da je Georgijević iskoristio jednu od dve stoodstotne prilike, ali s obzirom da nije uspeo u tom usledila je kazna, po nepisanom fudbalskom pravilu.

Najpre je Đurđević izjednačio u 80. minutu posle indirektnog udarca sa 10-ak metara. Lopta se odbila od jednog igrača Voždovca i srećno je završila u mreži. Kada su već svi pomislili da će pobednika odlučiti penali na scenu je stupio Leonardo donevši crno-belima pobedu i plasman u polufinale.

Voždovac - Partizan 1:2 (1:0)

Srećković 42 - Đurđević 80, Leonardo 90

Voždovac: Popović, Ćirković, Putinčanin, Filipović, Ivković, Mihajlov, Pavlović, Petrović, Srećković, Georgijević, Ješić;

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba

U preostalim mečevima četvrtfinala sastaće se: Sloboda Užice - Čukarički (18.00), Vojvodina - Borac Čačak (18.00) i Crvena zvezda - Mladost Lučani (19.00).

Drugo poluvreme

90+3. minut - Završen je prvi četvrtfinalni meč Kupa Srbije - Voždovac - Partizan 1:2
90+1. minut - Igraće se još tri minuta, Leonarda je zamenio Jevtović

90. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Leonardo donosi potpuni preokret Partizanu, odlično se snašao Brazilac posle odbitaka u kaznenom prostoru Voždovca - 1:2

88. minut - Kosović ne pogađa prazan gol sa svega sedam metara, ostaje 1:1
85. minut - Saša Ilić je zamenio Marka Jankovića
81. minut - Petrovića menja Nenad Marinković

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, ponovo je junak Partizana Uroš Đurđević, on je šutirao posle indirektnog udarca, lopta se odbila od jednog igrača i prevarila Popovića - 1:1

74. minut - Duronjić menja Srećkovića u domaćem timu
73. minut - Popović brani udarac Đurđevića iz slobodnjaka
70. minut - Ponovo jedan na jedan Georgijević i Kljajić, ovog puta mu golman Partizana brani udarac
64. minut - Popović je sprečio izjednačenje pošto je refleksono odbranio udarac Ostojića

60. minut - Posle greške Evertona Georgijević je izašao sam ispred Kljajića, šutirao je spoljnim delom kopačke i promašio je gol širok sedam metara

56. minut - Udarac Leonarda pored gola
54. minut - Đuričković je zamenio Tavambu
52. minut - Tavamba je petljao u kaznenom prostoru domaćih
46. minut - Počeo je drugi deo, nije bilo izmena. Udarac Srećkovića brani Kljajić

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme - Voždovac - Partizan 1:0
45. minut - Kakva šansa za Ješića, izašao je sam ispred Kljajića, ali je šutnuo pored gola

42. minut - GOOOOOOOOL, vodi domaćin, strelac je Srećković koji je lako pogodio mrežu posle odlične asistencije Ćirkovića - 1:0

40. minut - Đurđević je oprobao udarac, ali je izblokiran, pa je lopta usporeno stigla do Popovića
31. minut - Novi udarac i nova odbrana Popovića

25. minut - Gol Đurđevića opravdano poništen zbog ofsajda, mladi fudbaler je možda sprečio siguran gol Ostojića pošto se čini da je lopta išla u okvir gola

17. minut - I već u sledećem napadu najbolja šansa na utakmici. Dobro su kombinovali Leonardo i Tavamba, Brazilac je izašao sam pred golmana, ali je Popović odbranio
16. minut - Udarac Petrovića ide preko prečke. Domaćin bolje otvorio, gost bez šuta na gol
12. minut - Šansa za Voždovac posle kornera, Georgijević nije dobro šutirao
6. minut - Prvi udarac uputio je domaći igrač Putinčanin
1. minut - Utakmica je počela, igra se pred nekoliko stotina gledalaca

Crno-beli su u seriji od čak 24 meča bez poraza i bez svake sumnje favorit su u u duelu sa “zmajevima” iako je domaćin u poslednja četiri meča na svom terenu upisao isto toliko trijumfa, a poslednji u tom nizu ostvaren je protiv Vojvodina (4:1).

Pre samo dve nedelje dva tima su igrala prvenstveni duel i tada je Partizan u Humskoj slavio pobedu od 4:0 golovima Đurđevića, Leonarda, Milenkovića i Đurđevića.

Prema propozicijama takmičenja ukoliko ne bude pobednika posle 90 minuta igre odmah se izvode jedanaesterci, a plasman u narednu rundu obezbediće uspešniji tim na “penal-ruletu”.