170
0
Sreda 18.04.2018.
18:13 >> 20:34h

Partizan i dalje u nokdaunu, visi i drugi trofej: Čukarički ima dva gola viška pred revanš u Humskoj

Partizan je gotovo sigurno izgubio titulu posle poraza u 157. večitom derbiju, a i drugi trofej iz prošle sezone visi. Čukarički je u prvom meču polufinala Kupa Srbije pobedio crno-bele 4:2 (2:2).

M. Todorović - Vesti
Armin Đerlek u duelu sa Savom Radićem

"Brđani" su tri puta vodili i sasvim zasluženo slavili na Banovom Brdu. Junak meča bio je Petar Bojić, koji je postigao dva gola za domaće, dok se u listu strelaca upisao i Asmir Kajević posle sjajne akcije celog tima. Pogotke za Partizan postigli su Savo Radić autogol i Danilo Pantić lepim pogotkom u finišu prvog poluvremena.

Upravo je mladi vezista bio najbolji akter u uzdramnoj četi Miroslava Đukića. U finišu, crno-beli su imali dve dobre šanse, prvo Zoran Tošić, a u sudijskoj nadoknadi i Đorđe Ivanović, ali je odlični čuvar mreže domaćina Nemanja Belić uspeo da spasi svoj tim. Kada se očekivalo da se meč završi nerešenim rezultatom - šok za branioca trofeja. Ognjen Mudrinski je iskoristio kiks Uroševića i doneo četi Nenada Lalatovića veliku prednost pred revanš u Humskoj narednog meseca.

Utakmicu su obeležili i povici sa tribina "Đukiću, odlazi" od strane navijača Partizana nezadovoljni poslednjim posrtanjima kluba.

Partizan na ovom meču nije mogao da računa na reprezentativnog golmana Vladimira Stojkovića, koji se povredio na zagrevanju i nije mogao da pomogne saigračima.

ČUKARIČKI - PARTIZAN 4:2 (2:2)

Strelci: 1:0 Bojić u 2, 1:1 Radić autogol u 20, 2:1 Kajević u 41, 2:2 Pantić u 44, 3:2 Bojić u 55, 4:2 Mudrinski 90+2. minutu.

Stadion: Čukaričkog. Sudija: Petar Piper. Gledalaca: 2.000.

ČUKARIČKI: Belić, Radić, Đurić, Kopitović, Bogosavac, Docić, Drinčić, Belaković, Kajević, Ovusu, Mudrinski.

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Urošević, Tošić, Zdjelar, Pantić, Đerlek, Tavamba, Ožegović.

90+2. minut - GOOOOL, Ognjen Mudrinski donosi veliku prednost domaćinima.

90. minut - Velika šansa za Đorđa Ivanovića, ali je Belić opet bio bolji od napadača crno-belih.
78. minut - Dobar šut Danila Pantića, malo pored gola.

55. minut - GOOOL, opet Petar Bojić, treće vođstvo Čuke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+2. minut - Završeno je odlično prvo poluvreme.

44. minut - GOOOOL, Danilo Pantić je izjednačio. Sjajno prvo poluvreme na Banovom brdu.

41. minut - GOOOL, opet vodi Čukarički, prelep gol Asmira Kajevića.

36. minut - Belić spasava Čuku posle dobrog prodora i šuta Đerleka.

20. minut - GOOOL, Parizan je izjednačio posle kornera. Autogol Sava Radića.

17. minut - Tavamba je pogodio stativu. Sam je napravio sve, dobro se okrenuo, šutirao levom nogom, ali nije imao sreću da postigne gol.

12. minut - Sa pet metara Ožegović nije uspeo da zatrese mrežu Belića. Šutirao je glavom pored gola. Partiza napada, želi što pre do gola.

10. minut - Tavamba je bio u prilici posle kornera, ali je malo nedostajalo da zatrese mrežu domaćina. Samo korner.

2. minut - GOOOOL. U prvom napadu gol za domaćina. Čukarički vodi, strelac je Petar Bojić. Kakav šok za šampiona. Napadač domaćina je dobio duel sa Miletićem, a onda elegantno obišao golmana Jovičića za vođstvo "brđana". 90 sekundi je bilo potrebno Čuki da načne ranjene crno-bele.

1. minut - Počela je utakmica na Banovom brdu.