0
Petak 24.03.2017.
17:25 >> 20:04h

"Orlovi" se mučili, ali uzeli sva tri boda u Tbilisiju (VIDEO)

Od trenutka kada je postalo poznato da će Srbija u kvalifikacijama za SP u Rusiji igrati sa tri gotovo podjednako kvalitetne selekcije (Austrijom, Velsom i Republikom Irskom) bilo je jasno da ko uspe da ne izgubi bodove u duelima sa Moldavijom i Gruzijom ima veliku šansu. Posle trijumfa u Moldaviji Srbija je osvojila sva tri boda i u Tbilisiju pobedivši posle preokreta Gruziju sa 3:1 (1:1).

Tadić je ponovo bio strelac za "orlove"

Ponovo je junak pobede bio Dušan Tadić koji je uz gol sa bele tačke upisao nove dve asistencije, za Aleksandra Mitrovića, koji je doneo vođstvo Srbiji i za mladog Mijata Gaćinovića koji je u 85. minutu stavio tačku na ovaj meč.

Nije dobro počeo meč po naš tim pošto su domaći presingom pravili pometnju u našoj odbrani, a pritisku je u 6. minutu podlegao Aleksandar Kolarov posle čega Kačaraviju nije bilo teško da donese prednost Gruziji. Srećom domaći nisu iskoristili još jednu odličnu priliku, pre svega zbog sebičnosti Kazaišvilija.

Promena na startu drugog dela kada je u igru umesto Obradovića ušao Vuković, a Kolarov prešao da igra uz levu aut liniju bila je možda i ključan potez selektora Muslina.

Posle treće pobede u kvalifikacijama za Mondijal Srbija večerašnje utakmice 5. kola grupe D dočekuju  sa bodom više od Republike Irske koja u Dablinu dočekuje Vels.

Srbija sledeći meč igra 11. juna protiv Velsa u Beogradu.

Gruzija - Srbija 1:3 (1:1)

Kačaravi 6 - Tadić 44pen, Mitrović 64, Gaćinović 85

Gruzija (4-5-1): Loria - Kakabadze, Kašia, Kverkelija, Navalovski - Kazaišvili, Gvila, Kvekveskiri, Kankava, Ananidze - Kačarava

Srbija (3-4-3): Stojković - Ivanović, Maksimović, Kolarov - Rukavina, Matić, Milivojević, Obradović - Kostić, Tadić, Mitrović.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+3 minut - Srbija je osvojila sva tri boda na teškom gostovanju u Tbilisiju. Posle slabog prvog poluvremena u drugom delu je bilo daleko bolje. Junak pobede bio je Tadić koji je uz gol sa bele tačke imao i dve asistencijer.

85. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Mijat Gaćinović postiće gol na debiju, Tadić je ponovo asistent, Srbija je na korad do tri boda

81. minut - Filipa Kostića menja debitant Mijat Gaćinović
75. minut - Posle vođstva Srbije lopta je uglavnom u nogama domaćih igrača, "orlovi" su se povukli na svoju polovinu
72. minut - Aleksandra Mitrovića zamenio je Nemanja Gudelj, Srbija trenutno bez klasičnog centarfora
65. minut - Ponovo je Mitrović zatresao mrežu, ali je igra prekinuta pre toga zbog navodnog igranja rukom Rukavine, koji je dodao loptu do našeg centarfora

64. minut - GOOOOOOOOOOOOL, Kada se učinilo da Gruzija preti da ponovo povede usledio je hladan tuš za domaćina, Tadić je dodao loptu Mitroviću, ovaj se okrenuo i odapeo strelu pravo u mrežu

61. minut - Stojković brani čak tri udarca ka svom golu
57. minut - Matić je izgubio loptu u našem kaznenom prostoru, srećom nije bilo kazne
53. minut - Naša ekipa napada, priliku je imao Tadić, ali nije bio precizan
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Vuković je zamenio Obradovića i sada bi naš tim mogao da igra sa četiri defanzivca u liniji

Prvo poluvreme

45+2 minut - Završeno je prvo poluvreme, srećom po nas na pauzu se ne ide sa zaostatkom iako je greška Kolarova mogla da bude presudna u prvom delu. Posle slabe igre rezultat 1:1 je premija, a ostaje nam da se nadamo da će u drugom poluvremenu biti bolje za "orlove".

45. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, Strelac je ponovo Tadić, prevario je Loriju i lako ubacio loptu u mrežu

44. minut - Penal za Srbiju, Kakabadze je oborio Kostića, Cvajer nije imao dilemu
38. minut - Šutirao je Matić, ali bio je u teškoj poziciji pa je lopta otišla paralelno sa golom

35. minut - Nova greška naše odbrana, srećom Kazaišvili je promašio gol, a mogao je čak i da doda loptu usamljenom saigraču koji ne bi imao težak zadatak da je gurne u gol

33. minut - Tadić je lobovao golmana Gruzije, ali prebacio je i gol
32. minut - Kostić je malo zakasnio na centaršut Rukavine, ovo je možda bila i najbolja šansa
30. minut - Lopta posle udarca Kostića odlazi pored leve stative gola domaće selekcije
23. minut - Prva poluprilika, Rukavina je šutirao levom nogom sa 10-12 metara, ali njegov udarac je izblokiran, korner
19. minut - Stojković je sprečio još veću bruku, brani udarac Kazaišvilija
14. minut - Sporna situacija u kaznenom prosotru Gruzije, Navalovski je izgleda igrao rukom, ali sudija nije dosudio penal već samo korner
8. minut - Kolarov je probao iz slobodnjaka, ali je bio veoma neprecizan

6. minut - Velika greška iskusnog Kolarova koji je praktično dodao loptu Kačaravi kom nije bilo teško da savlada Stojkovića - 1:0

1. minut - Utakmica je počela, "orlovi" su krenuli sa centra