0
Subota 25.02.2017.
12:32 >> 15:09h

Zvezda dominirala u Palanci i ohrabrila navijače pred derbi (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u domaćem šampionatu pošto su u meču 23. kola savladali Bačku u Bačkoj Palanci sa 3:0 pogocima internacionalca iz Gane Ričmonda Boaćija i mladog Luke Adžića.

youtube.com/Volim Sport
Slavlje fudbalera Zvezde posle prvog gola na utakmici

Odlično je Zvezda igrala u prvih 45 minuta, a pored golova koje je postigao u 5. i 38. minutu Boaći je mogao u još nekoliko navrata da zatrese mrežu domaćina. Pored njega šanse su imali i drugi fudbaleri beogradskog tima, ali je na golu dominirao ruski golman Konovalov koji je sprečio katastrofu.

Osim penala, koji nije iskoristio Donald, na početku drugog poluvremena crveno-beli uprkos terenskoj inicijativi i dva igrača u polju nisu uspeli da zatresu mrežu makar još jednom i tako overe trijumf sve do same završnice kada je mladi Luka Adžić uspeo da savlada odličnog Konovalova.

Ipak, navijači crveno-belih mogu da budu zadovoljni igrom tima Miodraga Božovića uoči “večitog derbija” koji je naprogramu sledeće subote, a pogotovo nastupom Boaćija koji je pokazao da će biti veliko pojačanje u špicu napada. Pored njega istakao se i Kanga na sredini terena, kao i desni bek Marko Petković koji je u više navrata odlično probio pored aut linije.

Domaćinu preostaje da u preostalih sedam kola prve runde i dodatnih sedam u plej-autu pokušaju da izbore opstanak u ligi.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2 minut - GOOOOOOOL, Konovalov je refleksno odbranio udarac Ađelkovića, ali je lopta došla do Luke Adžića, koji je makazicama zatrsao mrežu. To je ujedno bilo sve na ovom meču - 0:3

90. minut - Najbolju šansu u meču za Bačku imao je Luka Luković, ali nije uspeo da savlada Manojlovića
80. minut - Meč se polako bliži kraju, uglavnom se igra na polovini Bačke, ali u nešto sporijem ritmu, kao da bi i jedni i drugi voleli da se meč što pre završi
72. minut - Priliku da zaigra dobio je i Luka Adžić koji je zamenio Ruiza
68. minut - Volej udarac Petkovića brani Konovalov
67. minut - Izmene i u Zvezdi, ušli su na teren Milijaš i Milić, a izašli Donald i Plavšić
65. minut - Macanović zbog protesta dobija drugi žuti karton, Bačka ostaje sa dva igrača manje u polju
61. minut - Le Talek loše šutira glavom iz izglednae pozicije
60. minut - Odličan udarac Kange sa distance, ali lopta je prošla tik pored leve stative gola Bačke
56. minut - Varga menja Čekovića, domaći sada igraju bez klasičnog špica

53. minut - Donald pogađa stativu sa bele tačke, ostaje 0:2

51. minut - Penal za Crvenu zvezdu, oboren je Le Talek, Klisura je dobio drugi žuti karton

47. minut - Prvu priliku u drugom delu takođe je imao Boaći i to posle kornera, ali šutirao je preko gola
46. minut - Izmena u domećm timu, Bošković je u igri umesto Vidovića

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom Zvezde od 2:0, a moglo je da bude i više da su gosti iskoristili samo šanse koje se vode kao stoodstotne
45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade izgubljenog vremena

38. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, ponovo je strelac Boaći, a ponovo mu je asistent bio Gelor Kanga - 0:2

35. minut - Posle dodavanja Kange oštro pod prečku šutira Anđelković, Rus ponovo brani. Samo minut kasnije pucao je i Petković, ali je Konovalov ponovo siguran

31. minut - Još jedan epski promašaj crveno-belih, ovog puta je Le Talek šutirao pravo u Konovalova

27. minut - Malo zatišje na terenu, Bačka pokušava da dođe do izjednačenja, ali napadi su prilično jalovi

18. minut - Neverovatan promašaj Boaćija, sa samo šest metara nije pogodio prazan gol

12. minut - Nova šansa za fudbalera iz Gane, asistent je bio Donald, a posle udarca glavom lopta je otišla pored desne stative gola Konovalova

5. minut - GOOOOOOOOOOOL, vodi Zvezda u Bačkoj Palanci već posle prve ozbiljnije akcije, strelac je Boaći. Odlično se snašao u kaznenom prostoru, zagradio i nije mu bilo teško da savlada Konovalova

2. minut - Prva zanimljiva situacija bila je pred golom Zvezde, ali je lopta otišla pored gola posle opasnog slobodnog udarca
1. minut - Utakmica je počela u planiranom terminu

Dva tima nisu u istom raspoloženju dočekala ovaj duel pošto je Zvezda na startu prolećnog dela šampionata rutinski savladala Novi Pazar, dok je Bačka poražena u Čačku od Borca.

I jednom i drugom timu bodovi su neophodni, ali u različitu svrhu. Gosti žele da zadrže makar šest bodova prednosti u odnosu na Partizan pred “večiti derbi” koji je na programu sledećeg vikenda, dok su domaćima potrebni u borbi za opstanak sa Radnikom i Borcem.

Bačka - Crvena zvezda (13.00)

Bačka: Konovalov, Nikolić, Ilić, Klisura, Vidović, Balabanović, Makarić, Luković, Stepanović, Macanović, Čeković.

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Kanga, Plavšić, Ruiz, Boaće.