0
Utorak 31.01.2017.
22:37 >> 22:56h

Premijer liga: Kosta sa "kreča" promašio titulu, fijasko Arsenala (VIDEO)

Čelsi je sve bliži tituli. "Plavci" nisu pobedili Liverpul na "Enfildu", meč je završen bez pobednika - 1:1, ali zahvaljujući kiksevima gradskih rivala Totenhema i Arsenala, četa Antonija Kontea zadržala je veliku prednost.

Minjole je odbranio udarac Dijegu Kosti sa "bele tačke" i doneo bod Liverpulu na "Enfildu"

Da je Dijego Kosta iskoristio jedanaesterac u 76. minutu sada bismo već mogli da pišemo da je Čelsi na pragu krune. Ovako, ima još nade za konkurente. Nad iskusnim napadačem je i napravljen penal, a nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljena najstroža kazna ne treba da šutira se pokazalo kao tačno. Golman "redsa" Minjole je odbranio udarac prvog strelca gostiju (15 golova u Premijer ligi ove sezone).

Poveo je Čelsi fantastičnim golom Davida Luiza iz slobodnog udarca sa 25 metara, a bod timu sa "Enfilda" doneo je Vajnaldum. Domaćin je imao više lopte u svojim nogama, ali su gosti bili opasniji u kontrama, pogotovo su pretili u finišu. Naš Nemanja Matić igrao je standarno svih 90 minuta.

Arsenal je izgleda digao ruke od potere za vodećim Čelsijem. Četa Arsena Vengera poražena je na svom stadionu od Votforda - 2:1, u 23. kolu Premijer lige. "Stršljenovi" su vodili 2:0 već posle 13 minuta, a sve što je domaćin uradio na "Emiratima" je gol Ivobija u 58. minutu. "Tobdžije" su napadale u želji makar za bodom, ali mreže se do kraja meča više nisu tresle.

Razočarao je i Totenhem, koji je u gostima odigrao bez golova protiv slabašnog Sanderlenda. Šampion Lester strepeće za opstanak u nastavku sezone. Izabrnici Klaudija Ranijerija poklekli su u finišu u Barnliju, a gol odluke delo je Voksa, u 88. minutu.

Rezultati 23. kola: Arsenal - Votford 1:2 (Ivobi 58 - Kabul 11, Dini 13), Bornmut - Kristal Palas 0:2 (Dan 47, Benteke 90+2), Barnli - Lester 1:0 (Voks 88), Midlzboro - VBA 1:1 (Negredo 17 penal - Morison 6), Sanderlend - Totenhem 0:0, Svonsi - Sautempton 2:1 (Mouson 38, Sigurdson 70 - Long 57), Liverpul - Čelsi 1:1 (Vajnaldum 57  - Luiz 24).