0
Nedelja 20.11.2016.
16:55

Serija A: Ljajić asistirao za pobedu Torina, veliki preokret Sampdorije (VIDEO)

Uoči večerašnjeg velikog milanskog derbija odigrano je preostalih šest utakmica 13. kola Serije A u kojima su srpski fudbaleri sa svojim klubovima imali različit uspeh.

Andrea Beloti je junak pobede Torina

Adem Ljajić je jedan od direktnih “krivaca” za pobedu Torina na gostovanju Krotoneu pošto je bio asistent kod prvog od dva pogotka Belotija za pobedu “bikova” od 2:0. Saša Lukić nije ulazio u igru.

Filip Đuričić nije igrao, ali imao je priliku da sa klupe za rezerve posmatra veliki preokret Sampdorije u duelu sa Sasuolom koji je do 84. minuta vodio na Marasiju sa 2:0.

Dušan Basta je odigrao svih 90, a Sergej Milinković Savić 70 minuta u trijumfu Lacija protiv Đenove na Olimpijskom stadionu u RImu.  Za goste je u drugom poluvremenu igrao Nikola Ninković, a Darko Lazović nije ulazio u igru iako je bio na klupi za rezerve.

Uspešan je bio i Nenad Tomović koji je sa Fiorentinom odneo bodove iz Empolija pošto je njegov tim trijumfovao sa čak 4:0. Zbog žutog kartona koji je Srbin zaradio u prvom poluvremenu trener Sousa odlučio je da ga izvede iz igre u 63. minutu, kada je već bilo rešeno pitanje pobednika.

Aleksandar Pešić nije ulazio na teren tokom utakmice njegove Atalante i Rome u kojoj su domaći golom u završnici savladali "vučicu" sa 2:1. Bolonja je bez previše problema na svom terenu savladala Palermo sa 3:1.

Rezultati, 13. kolo: Samprodija - Sasuolo 3:2 (Kvaljarela 84, Mjuriel 85, 90+1 - Riči 64, Raguza 74), Atalanta - Roma 2:1 (Kaldara 62, Kesi 90pen - Peroti 40pen), Bolonja - Palermo 3:1 (Destro 20, Džemaili 67, Vivijani 72  - Nestorovski 9), Krotone - Torino 0:2 (Beloti 80, 89), Empoli - Fiorentina 0:4 (Bernardeski 27, 61, Iličić 47pen, 67), Lacio - Đenova 3:1 (Anderson 11, Bilja 57pen, Valas 65 - Okampos 52), Milan - Inter (20.45), Odigrano u subotu: Kjevo - Kaljari 1:0, Udineze - Napoli 1:2, Juventus - Peskara 3:0