Nedelja 27.01.2019.
17:15
Vestionline, b92.net A

Raspucana Serija A, gol Filipa Đorđevića za Kijevo

Fudbaleri Rome odigrali su 3:3 na gostovanju protiv Atalante u 21. kolu Serije A. Srpski fudbaler u Kijevu Fili Đorđević se upisao u strelce protiv Fiorentine.

EPA/Filippo Venezia
Filip Đorđević je dao prvi gol na šest utakmica za Kijevo u tekućoj sezoni

Prvi gol u sezoni Đorđevića u sezoni upisan je u 89. minutu, kada je napadač Kijeva smanjio zaostatak za "Violom" na 4:3.

Izabranici Euzebija di Frančeska ispustili su pobedu u Bergamu jer su posle četrdeset minuta igre vodili sa velikih 3:0.

Edin Džeko dva puta je bio strelac u trećem i 33. minutu, dok je El Šaravi u 40. postigao gol za veliku prednost.

Da bi domaći sastav mogao da se vrati u meč najavio je Kastanje u 45. minutu koji je postigao gol za 1:3. Atalanta je smanjila zaostatak i nošena tim golom odigrala je sjajno drugo poluvreme.

Ubrzo na početku drugog perioda igre Rafael Toloi je na asistenciju Gomesa smanjio na 2:3 i polako je počela panika da hvata goste iz Rima. Di Frančesko je pokušao sa izmenama, ali nije uspeo.

Duvan Zapata je u 71. minutu izjednačio na 3:3 i tako je za veoma kratak period Roma uspela da ispusti tri gola prednosti. Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je dobar meč, ali njegova ekipa nije uspela da odnese sva tri boda.

I na preostala dva meča viđena je dosta golova. Frosinone je na gostovanju savladao Bolonju sa ubedljivih 4:0, dok je SPAL posle preokreta pobedio Parmu na gostovanju.