0
Subota 19.11.2016.
14:34 >> 17:03h

Partizan teškom mukom do pobede protiv Bačke (VIDEO)

Uspeli su fudbaleri Partizana da nastave seriju utakmica bez poraza, odnosno niz pobeda u domaćem šampionatu pošto su u meču 16. Kola sa 1:0 savladali Bačku iz Bačke Palanke, osvetivši se tako gostima za remi na startu prvenstva.

Vesti - M. Todorović
Stevanović je u timu Partizana i na meču protiv Bačke

Od starta meča bilo je jasno da Bačvani neće biti “lak zalogaj” za crveno-bele pošto su imali jasnu taktiku kako da prekidaju sve ozbiljnije napade domaćina - prekršajima.

Pored toga tim iz Bačke Palanke je igrao disciplinovano u odbrani bez prevelike želje da nešto više uradi u ofanzivi pa su tako udarci prema golu Kljajića bili prava retkost.

Ređale su se prilike pred golom Čupića, pre svega u drugom poluvremenu, ali golova nije bilo sve do 78. minuta. Pre toga su promašivali Everton, Leonardo, Stevanović, Božinov…

Mučenje je prekinuo najbolji strelac Partizana Uroš Đurđević koji je i uz blagu dozu sreće uspeo da savlada Čupića posle odličnog centaršuta Stevanovića nakon kornera koji je bio proizvod šanse koju je imao Leonardo.

Partizan je ovim trijumfom uspeo, makar na nekoliko sati, da priđe vodećoj Zvezdi na samo tri boda zaostatka, dok Bačka ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli i ne piše joj se dobro ako nastavi da ređa loše rezultate.

Superliga Srbije, 16. kolo:  Borac Čačak - Metalac 1:2 (Galvao 90+2 - Stojanović 41, Jovanović 87), Spartak Subotica - Voždovac 0:2 (Stojanović 34pen, Zec 37), Čukarički - Radnički Niš 4:1 (Jevtić 21, 35, 54, Matić 85 - 61), Javor - Radnik 1:0 (Gafurov 10), Partizan - Bačka (Đurđević 78), Napredak - Crvena zvezda (17.00), Vojvodina - Novi Pazar (17.00), Odigrano u petak: Rad - Mladost Lučani 1:2 (Lutovac 15pen - Bojović 24pen, 52).

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+6 minut - Kraj utakmice, Partizan teško, ali zasluženo pobeđuje 1:0
90. minut - Najbolju priliku Bačka je imala pola minuta pre isteka poslednjeg minuta, Galić je šutirao glavom, ali okrenut leđima pa nije bio precizan. Igraće s ejoš četiri minuta
85. minut - Gosti su se malo otvorili u pokušaju da nekako dođu do izjednačenja, ali malo je ostalo vremena do kraja meča

78. minut - GOOOOOOL, Đurđević postiže gol za vođstvo Partizana od 1:0, napadač crno-belih je odlično reagovao posle centaršuta Stevanovića iz kornera

76. minut - Činilo se da je dobra prilika za Partizan, ali je Đurđević bio u ofsajdu
71. minut - Saša Ilić menja Balažica, biće promenjena i formacija crno-belih

69. minut - Promašaj Božinova, Bugarin nije uspeo da ugura jedan "otpadak" u gol Bačke

65. minut - Incidenti i na terenu i na atletskoj stazi, sukobi igrača i obe klupe, sve je završeno samo sa žutim kartonima i isključenjima za pomoćne trenere

59. minut - Božinov je zamenio Jankovića

58. minut - Everton je potpuno sam sa 7-8 metara glavom šutirao pored gola Čupića, bila je to odlična prilika za crno-bele

55. minut - Šansa za Stevanovića, lopta je prošla Čupića, ali nije išla u okvir gola

54. minut - Jevtović je probao udarcem iz slobodnog udarca, Čupić lako hvata loptu

48. minut - Neverovatan promašaj Leonarda, sa samo 7-8 metara prebacio je skoro prazan gol posle greške golmana Čupića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu u Humskoj ulici, nije bilo izmena izuzimajući prinudu u timu Bačke još u 7. minutu kada je Galić zamenio Čekovića

Prvo poluvreme

45+2 minut - Završeno je prvo poluvreme, Bačka je uspela u nameri da umrtvi igru - 0:0

45. minut - Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena
43. minut - Sve više nervoze na meču, domaći su nervozni jer ne mogu do gola, gosti jer su već zaradili tri žuta kartona
38. minut -  Dobra prilika za Đurđevića koji je bio okrenut leđima, Čupić brani
34. minut - Leonardo šutira, ali bio je prilično iskosa pa to nije bio težak zadatak za Čupića

28. minut - Najbolju šansu u dosadašnjem delu meča imao je Marko Janković koji je sa desetak metara šutirao preko gola

25. minut - Tim iz Bačke Palanke i dalje pravi "male" prekršaje na sredini terena, ali su žute kartone već zaradili Zečević i Balabanović

19. minut - Udarac Milenkovića glavom, posle centaršuta Jankovića, lopta ide preko gola
18. minut - Gužva u šesnaestercu gostiju, ali bez prave prilike za gol
8. minut - Gosti čestim prekršajima seckaju igru i ne dozvoljavaju Partizanu da razvije svoju igru

3. minut - Prvi šut ka golu Bačke izveo je Leonardo iz slobodnjaka, ali nije bio precizan

1. minut - Utakmica je počela, uslovi za igru su odlični, u Beogradu 17C, na tribinama svega oko 3.000 gladalaca

Partizan - OFK Bačka 1:0 (0:0)

Đurđević 78

Partizan: Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Jevtović, Everton, Janković, Leonardo,Stevanović, Đurđević. Trener: Nikolić

OFK Bačka: Čupić, Nikolić, Švonja, Ilić, Klisura, Đurić, Bajić, Balabanović, Čeković, Trivunović, Zečević. Trener: Govedarica