0
Utorak 13.09.2016.
22:32

LŠ: Barsa uništila Seltik, Sančez za bod Arsenala, Zvezdin "dželat" odličan (VIDEO)

U prvih sedam mečeva Lige šampiona, favoriti su ostvarili sigurne pobede. Najubedljivija je bila Barselona, koja je sav bes zbog poraza od Alavesa u Primeri, iskalila na nejakom Seltiku. Čak sedam puta, golman škotskog šampiona De Fris morao je da vadi loptu iz svoje mreže.

Otvorio seriju u Ligi šampiona: Edison Kavani prevario je golmana Arsenala Ospinu već u 40. sekundi

Raspoložen je bio Lionel Mesi, koji se tri puta upisao u listu strelaca, dok je dva puta pogodio mrežu Luis Suaraze. Gosti iz Glazgova branili su se svih 90 minuta. Kod vođstva domaćina 1:0, Musa Dembele je promašio jedanaesterac, a onda je usledila kanonada domaćina.

U derbiju večeri na "Parku prinčeva" nije bilo pobednika. PSŽ je vodio golom Edisona Kavanije već u 40. sekundi, ali je bod Arsenalu doneo Aleksis Sančez u 78. minutu.

Bugarski Ludogorec, koji je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona izbacio Crvenu zvezdu, nastavlja sa sjanim partijama i u evro eliti. Tim iz Razgrada igrao je 1:1 u Bazelu, a do 80. minuta vodio je golom Kafua, ali je poraz domaćina sprečio Štefen.

U Ajndhovenu, Altetiko je pobedio PSV sjajnim golom Nigeza u 43. minutu. "Filipsovci" su mogli do izjednačenje, ali je Guadrado u poslednjim trenucima prvog poluvremena promšio jedanaesterac. Bajern je na "Alijanc areni" lako razbio ruski Rostov 5:0, a dvostruki strelac bio je mladi Džošua Kimih. Italijanski trener, Karlo Anćeloti, koji je ovog leta preuzeo bavarskog giganta, ušao je u istoriji Lige šampiona jer je vodio sedmi klub u evro eliti.

Napoli je zahvaljujući dvostrukom strelcu Arkadiju Miliku slavio u Kijevu, dok je Benfika na svom terenu ispustila pobedu protiv Bešiktaša u trećem minutu sudijske nadoknade kada je "La Luš" zaledio Taliska. Susret u Lisabonu sudio je naš Milorad Mažić, a od srpskih igrača na terenu su bili Ljubomir Fejsa (Benfika) i Duško Tošić (Bešiktaš).

GRUPA A: PSŽ - Arsenal 1:1 (Kavani 1, crveni karton Verati 90+4 - Sančez 78, crveni karton Žiru 90+4 ), Bazel - Ludogorec 1:1 (Štefen 80 - Kafu 45).

GRUPA B: Benfika - Bešiktaš 1:1 (Ćervi 12, Taliska 90+3), Dinamo Kijev - Napoli 1:2 (Garmaš 26, crveni karton Sidorčuk 68 - Milik 36, 45+2).

GRUPA C: Barselona - Seltik 8:0 (Mesi 3, 27, 60, Nejmar 50, Inijesta 59, Suarez 75, 87). Odloženo: Mančester Siti - Borusija Menhengladbah.

GRUPA D: Bajern - Rostov 5:0 (Levandovski 28, Miler 45+2, Kimih 53, 60, Bernat 90), PSV - Atletiko Madrid 0:1 (Nigez 43).