0
Utorak 21.04.2015.
20:25 >> 22:51h

LŠ: 2 meča, 9 golova, Barsa i Bajern u polufinalu! (SVI GOLOVI)

Favoriti su opravdali očekivanja. Pobedili. Ono što je ipak ostavilo trag u četvrtfinalnim mečevima u utorak uveče jeste "tajfun" Bajerna koji je šest puta tresao mrežu Porta (6:1). Barselona rutinski sa Par Sen Žermenom (2:0).

Udarne igle Barse: Mesi i Suarez

U prvim mečevima Portugalci i Španci imali su prednost od dva gola, identičnim rezultatom - 3:1.

Što se meča na stadionu "Kamp Nou" tiče, protekao je bez iznenađenja. Potpuna dominacija izabranika Luisa Enrikea.  Strelac oba pogotka bio je brazilski reprezentativac Nejmar. On je bio egzekutor dve odlične Barsine akcije u kojoj su dobar ili pak veći deo posla odradili Inijesta i Alveš.

Od drugog meča se očekivala potpuna ofanziva Bajerna i "bunker" Porta. Nešto nalik tome je i viđeno, a bavarska mašinerija "samlela" je plavo-bele. Na veliki odmor tim Pepa Gvardiole otišao je sa nedostižnih 5:0, a do kraja je još jednom savladao golmana gostiju Fabijana.

Počasni pogodak za Porto postigao je Džekson Martinez.

U tabeli ispod pogledajte tok mečeva i sve golove:

90+3. minut - I Bajern završio priču. Kraj u Minhenu.
90+2. minut - Mesi je imao šansu, nije je iskoristio iz karakterističnog šuta sa ivice kaznenog. Kraj meča u Barseloni.
88. minut - GOOOOOL! U Minhenu se upisuje još jedan igrač domaćih, Ćabi Alonso, 6:1 za Bajern.

74. minut - GOOOOOL! Porto smanjuje zaostatak na 5:1. Strelac Džekson Martinez.

59. minut - Velika prilika za PSŽ, Marko Verati sa distance potpuno usamljen šalje loptu pored gola.
55. minut - Znatno mirnije u nastavku. Bajern smanjio "gas", Barsa sigurno čuva prednost.
46. minut - Počela su druga poluvremena na oba meča.
45+2. minut - Poluvreme u Minhenu.
45+1. minut - Poluvreme u Barseloni.

40. minut - GOOOOOL! Bajern nastavlja da puni mrežu Porta. Levandovski je ponovo strelac.

36. minut - GOOOOOL! U Minhenu baš nisu gostoljubivi. Tomas Miler postiže četvrti pogodak za Bajern.

33. minut - GOOOOOL! Konstantni napadi Katalonaca se isplatili po drugi put. Nejmar povećava prednostna 2:0.

27. minut - GOOOOOL! Bajern uništava Porto. Levandovski za 3:0.

22. minut - GOOOOOL! Do prednosti koja ga vodi u polufinale Bajern stiže već posle 22 minuta. Strelac Boateng, kao i njegov kolega, glavom.

20. minut - Hrabri PSŽ želi do izjednačenja i eventualne nade da meč može ući u neizvesnu završnicu.
18. minut - Odlična akcija "svetaca", gol Ibrahimovića, ali iz ofsajda...

14. minut - GOOOOOL! U isto vreme i Alkantara glavom dovodi Bajern u vođstvo.

14. minut - GOOOOOL! Inijesta se "prošetao" kroz sredinu terena, uputio odličnu asistenciju ka Nejmaru, koji u situaciji "jedan na jedan" sa gostujućim golmanom izlazi kao pobednik.

10. minut - U Barseloni se igra opušteno, Bajern od prvog minuta napao Porto.
1. minut - Utakmice u Barseloni i Minhenu su počele.