0
Nedelja 26.06.2016.
20:50

Belgijanci napunili mrežu Mađara, Kiralji sprečio goru katastrofu

Mađarska fudbalska bajka završena je u osmini finala Evropskog prvenstva pošto je selekcija Belgija savladala naše komšije saubedljivih 4:0 (1:0).

Belgijanci su poveli iz utreniranog slobodnjaka

Baš kao i u duelu Nemačke i Slovačke, favorit je vrlo brzo došao do prednosti i to golom Aldervejrelda u 10. minutu posle uvežbanog slobodnog udarca koji je izveo Kevin de Brujne.

Mogli su “crveni đavoli” već u prvih 45 minuta da reše pitanje pobednika, a najzaslužniji za to što se to nije desilo je iskusni golman Mađara Gabor Kiralji koji je blistao u večerašnjem meču.

U drugom delu Belgijanci su prepustili terensku inicijativu rivalu i šansu su čekali iz kontranapada. Dočekali su je u 78. minutu kada je mladi Batšuaiji postigao drugo gol za svoju ekipa, da bi samo dva minuta kasnije Eden Azar rešio pitanje pobednika.

Nisu Belgijanci propustili priliku da u završnici postignu i četvrti pogodak, koji je bio delo Karaska, i tako postanu prva reprezentacija koja je to uspela na ovom takmičenju.

Dosta dobro ovaj meč je odsudila srpska sudijska ekipa predvođena Miloradom Mažićem.

Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Velsa, a ukoliko savlada ostrvljane za finale će se boriti sa boljim iz duela Portugalije i Poljske.

Tok meča:

Drugo polvureme

90+3 minut - Kraj utakmice - Belgija - Mađarska 4:0

90+1 minut - GOOOOOOL, Karasko postiže četvrti gol za Belgiju i pravi potop Mađarske

82. minut - Salai ne uspeva iz dobre prilike da postigne počasni gol za Mađare

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Posle samo dva minuta u listu strelaca se upisao i Eden Azar koji je posle kontre Belgije lepo šutirao sa ivice šesnaesterca za 3:0

78. minut - GOOOOOOOOOOL, Tek što je ušao u igru umesto Romelua Lukaku mladi Miči Batšuaji je duplirao vođstvo Belgije i to posle odlične asistencije Edena Azara

68. minut - Posle prekida lopta je došla do štopera Juhaša, koji je bio dosta iskosa, ali je prilično dobro šutirao, pa je lopta prošla za malo pored gola Kurtoe
65. minut - Belgijanci su prepustili Mađarima terensku inicijativu i šansu vrebaju iz kontranapada
46. minut - Počelo je šansom za Azara, koji je odlično šutirao, ali ponovo se istakao 40-godišnji Kiralji

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Belgija zasluženo vodi sa 1:0, a mogla je i više da na golu Mađara nema odličnog Kiraljija

42. minut - Tri šanse u istom napadu imao je Mertens, ali sva tri puta je sprečen da postigne gol, što od odbrane što od golmana Mađarske
41. minut - Džudžak je takođe zapretio udarcem iz daljine, ali nije imao sreće da lopta nekog zakači pa je ona prošla pored leve stative gola Kurtoe
39. minut - Najbolja šansa za Mađare, Lovrenčić je šutirao sa distance, ali je lopta otišla malo iznad gola
35. minut - Bomba De Brujnea iz slobodnjaka, Kiralji je produžio loptu do prečke da bi se ona potom vratila u polje, ali bez prilike za Belgijance za popravni
30. minut - Udarac De Brujnea glavom nije imao jačine da ozbiljnije ugrozi Kiraljija

16. minut - Kakav kiks Kurtoe, proklizao je, povratna lopta mu je promakla, ali srećom po njega nije išla u okvir gola pa ostaje 1:0 za Belgiju

15. minut - Odlična šansa za De Brujnea, ali bio ja malo iskosa pa je Kiralji uspeo da mu skrati ugao i odbrani udarac

10. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Posle centaršuta De Brujnea Aldervejreld je dočekao loptu na drugoj stativi u glavom je zakucao u Kiraljijev gol

6. minut - Prvu veliku šansu imao je Lukaku, ali je iskusni Kiralji izbacio loptu u korner
1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

MAĐARSKA (4-2-3-1): Kiralji - Lang, Guzmić, Juhaš, Kadar - Nađi, Gera - Lovrenčić, Pinter, Džudžak - Salai

BELGIJA (4-3-3): Kurtoa - Menije, Aldervejrled, Vermalen, Vertongen - Najngolan, De Brujne, Vitsel - Mertens, Lukaku, Azar