0
Ponedeljak 13.06.2016.
20:55 >> 23:00h

Italijanska pobeda

Ako za nekoga može da se kaže da zna da igra na rezultat to su italijanske ekipe, a to je još jednom dokazala i reprezentacija ove zemlje koja je na startu Evropskog prvenstva savladala Belgiju sa 2:0 (1:0).

Đakerini je postigao gol za Italiju u prvom poluvremenu

Gol kojim su"azuri" poveli na meču u Lionu postigao je Emanuele Đakerini u 32. minutu i to posle dubinske lopte štopera Bonućija.

I pre, ali i posle tog gola Belgijanci su bili bolji rival na terenu. Kontrolisali su loptu, stvarali šanse, ali nikako nisu mogli da savladaju Bufona koji je pohvatao sve lopte koje su išle u njegov gol.

Na drugoj strani i Italijani su mogli da obezbede pobedu mnogo ranije pošto su blizu postizanja gola bili Gracijano Pele i Žiro Imobile, ali je njihove udarce zaustavljao Kurtoa. Ipak, Pele je u drugom minutu nadoknade izgubljenog vremena volej udarcem, posle asistencije Kandreve, konačno uspeo da pogodi cilj.

U sledećem kolu, 17. juna, Italija će odmeriti snage sa Švedskom, a Belgija će igrati protiv Republike Irske u utakmicama 2. kola grupe E.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme

90+3 - Kraj meča, pobeda Italije od 2:0

90+2 - GOOOOOOL, Pele postiže drugi gol i overava pobedu Italijana, asistent je Kandreva

89. minut - Felaini ne uspeva da umiri loptu na petercu ispred gola Bufona
84. minut - Kakva "bomba" Imobilea posle kontranapada, lopta je išla u okvir gola, ali je Kurtoa bio odličan i uspeo je da je sprovede u korner
82. minut - Origi je bio sam ne 6-7 metara od gola Bufona, ali je lopta posle njegovog udarca glavom završila iznad prečke
74. minut - Loš udarac Đakerinija sa oko 20 metara, ali izborio je makar korner
69. minut - Azar je petljao pred šesnaestercem Italijana, ali iz dva pokušaja nije uspeo da uputi ozbiljan udarac ka golu Bufona
54. minut - Rasplamsalo se, Kandreva je centrirao ka Peleu, ovaj je odlično šutirao glavom, ali je Kurtoa bio siguran
53. minut - Već u sledećem napadu Belgija je mogla do izjednačenja. De Brujne je izbacio Lukakua samog ispred Bifona, napadač je savladao golmana, ali je lopta posle njegovog udarca završila za nekoliko santimetara iznad prečke
52. minut - Prvu priliku u drugom delu imao je Kandreva, ali je Vertongen uspeo da ga stigne i izblokira njegov udarac
46. minut - počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

36. minut - Pele sa svega šest metara ne pogađa gol Belgijanaca, istina lopta je bila spora pa nije uspeo bolje da je zahvati glavom
35. minut - Kandreva odlično šutira, pravo pod prečku, ali je Kurtoa krajnim naporom izbacio loptu u korner

32. minut - GOOOOOL, Đakerini na asistenciju Bonućija izlazi sam ispred Kurtoe i pogađa gol za vođsto "azura" od 1:0

29. minut - Pele je šutirao, ali je lopta prošla pored leve stative gola Kurtoe
20. minut - Belgija je prilično dominantna, ali osim kontrole lopte to im ne donosi mnogo toga
10. minut - Najngolan je opalio sa preko 25 metara, ali je Bufon odbio loptu u korner
4. minut - Prvi udarac Italijana ka golu Belgije, ali Kurtoa nije imao nikakvih problema da zaustavi loptu

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

BELGIJA (4-2-3-1): Kurtoa - Siman, Alderverd, Vermalen, Vertongen - Najngolan, Vitsel - De Brujne, Felaini, Azar - Lukaku

ITALIJA (3-5-2): Bufon - Barzalji, Bonući, Kjelini - Kandreva, Parolo, De Rosi, Đakerini, Darmijan - Pele, Eder